چاپ اولین کتاب انجمن لکنت ایران

Powered By MyBBIran.com - Hamed

نظرسنجی: آیا لکنت زبان درمان دارد یا خیر ؟
بله
خیر
[نمایش نتایج]
توضیح: این یک نظرسنجی عمومی‌است. کاربران میتوانند گزینه انتخابی شما را مشاهده کنند.
ارسال پاسخ 
..............................................................................
نویسنده پیام
bigdeli
عضو انجمن

سپاس ها 0
سپاس شده 106 بار در 30 ارسال

ارسال: #41
RE: ابداع روش درمان جدید و قطعی لکنت تا 80% در اهواز
این متن را با دقت بخوانید
به عقیده ی پژوهشگران، منطق ماشین بر اساس منطق انسان ساخته شده است. اما نحوه ی پردازش اطلاعات توسط مغز انسان همانند یک پردازشگر کامپیوتری قابل تجزیه به عناصر سازنده و تفکیک قسمت ها از یکدیگر نمی باشد.
هیتنا: پژوهشگران اخیرا یک چیپ آزمایشگاهی ساخته اند که قصد دارند به کمک آن از یکی از رمزآلود ترین مسائل مغز انسان پرده بردارند: چگونگی کار و ارتباط شبکه های نورونی با یکدیگر.
به گزارش گروه الکترونیک و صنعت هوشمند هیتنا، محققان در ساخت این چیپ از انواع تکنیک های ریاضیاتی و مهندسی برای اتصال الکترونیک و نورون ها و درک چگونگی ارتباط میان نورون ها استفاده کردند. پژوهشگران ضمن امیدواری به یافتن پاسخ های بی شمار در زمینه ی نحوه ی کار مدارهای نورونی مغز انسان، بر این عقیده اند که این محصول برای تست داروهای جدید نیز موثر خواهد بود و علاوه براین به بهبود سیستم ارتباطی میان قسمت های حرکتی و مغز روباتها نیز کمک خواهد کرد.
"شلیک" های عصبی نورونها توسط اعضای حسی همانند گوشها قابل شناسایی هستند. اما انسان تاکنون در باره ی عملیات پیچیده ی تفکر دانش کمی به دست آورده است. هنوز مشخص نیست که آیا ساختار الکتریکی نورونها پرده از اسرار تفکر بر می دارند و یا خیر. پژوهشگران می توانند با اعمال یک محرک، ایده هایی درباره ی نحوه ی عکس العمل قسمتهایی مانند چشم و یا گوش انسان بدست بیاورند اما عملیات پیچیده تری مانند فکر کردن کماکان برای محققان یک جعبه ی سیاه باقی مانده است.
مغز انسان از تعداد بی شمار مدارهای نورونی در هم تنیده تشکیل شده که تحلیل ارتباط بین اینها تقریبا غیرممکن است. اما مدل کوچکی که جدیدا ساخته شده به محققان اجازه خواهد داد که درک بهتری از نحوه ی عملکرد شبکه های نورونی پیشرفته پیدا کنند. ابزار ابداعی شبکه ای از نورون ها برروی یک چیپ دست ساز است که قرار است به محققان کمک کند که الگوهای موجود در شبکه مغز انسان را شناسایی کرده و دریابند که آیا عنصر اساسی ای برای کدکردن اطلاعات وجود دارد یا خیر.
سلسله مراتب مغز انسان
پژوهشگران تاکنون با کمک تکنیک های مهندسی شبکه، اندازه های مختلفی از خوشه های شبکه های نورونی را کشت داده اند. آنها با بررسی رفتارهای این خوشه ها در یافته اند که رفتار خوشه ها از روی نورون های تشکیل دهنده ی آنها به هیچ وجه قابل تشخیص نیست. آنها دریافته اند که عصب ها ساختار سلسله مراتبی دارند: شبکه های بزرگتر از زیرشبکه های کوچکتر تشکیل شده اند. این یافته به همراه ترکیب منحصر به فرد الکترودها و سلول های زنده، به آنها اجازه داده که شبکه های سلسله مراتبی را در آزمایشگاه ایجاد کنند. آنها با کمک این نمونه آزمایشگاهی توانسته اند نظریه هایی در زمینه ی ساختار شبکه عصبی مغز ارائه دهند. یک نظریه این است که مغز انسان حافظه را مانند یک هولوگراف هایی از یک عکس عمل می کنند: شبکه های عصبی کوچک اطلاعاتی درباره ی کل مغز دارا هستند تنها با وضوح پایین تر.
تاکنون محققان دریافته اند که 40 عدد سلول قادر هستند کوچکترین واحد یک شبکه نورونی را ایجاد نمایند. این خوشه قادر است فعالیت پایستار عصبی داشته و با خوشه های دیگر ارتباط برقرار کند.

عملیات پیچیده تری مانند فکر کردن کماکان برای محققان یک جعبه ی سیاه باقی مانده است.

جمله بالا نشان دهنده عدم دستری دانشمندان به ذهن و تفکرات است
که تمام مبحث شبیه سازی ذهن و قدرت این علم دقیقا از این نقطه است
دانش شبیه سازی ذهن به شما امکان میدهد با روشی نوین در آنالیز رفتاری ، به چگونگی تفکر و سیستم های فکری در هر زمان دسترسی پیدا کرده و به دلیل عدم انتقال این اطلاعات با ترجمه و convert دیتا ها آن هارا به اطلاعات مفهومی تبدیل کرده و برای انتقال آماده می کند
پس از آماده شدن اطلاعات روش ها و تمرینات خواصی برای نصب و نوشتن این اطلاعات در ذهن فرد دیگر طراحی می شود
و در مرحله آخر با انجام جلسات مشاوره و تمرینات خواص ذهنی این اطلاعات را به صورت پایدار در ذهن فرد مورد نظر انتقال می یابد
برای انتقال اطلاعات از طریق ذهن هوشیار به ذهن ناهوشیار و هوشیار مسلط خواهیم شد
و در آخر رفتارهای شما در زمینه مورد نظر به صورت کامل و ناخودآگاه تغیر پیدا می کند

http://www.hitna.ir/3875-fa.html اینم لینکش
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۹-۱۵-۱۳۹۰ ۰۴:۱۱ عصر، توسط bigdeli.)
۹-۱۵-۱۳۹۰ ۰۳:۵۳ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط nima66 ، mojabi ، لیلا* _ DeletedAcount
علی نوین
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 21
سپاس شده 202 بار در 29 ارسال

ارسال: #42
از این که آقای بیگدلی در پست آخرشان تغییر رویه داده اند متشکرم
مطالب پست را تایید یا رد نمی کنم اما خوشحالم که نوشته ی اخیر ایشان علمی تر شده است

اگر پستهای 1 و 14 همین تاپیک هم پاک بشوند، همه تاپیک های یکسانی که توسط آقای بیگدلی ایجاد شده اند حذف شوند و البته کل آن تاپیکی که بر خلاف قوانین به اسم من تیتر خورده است. من هم همه ی نوشته هایم را پاک می کنم! چون دلیل دیگری برای وجودشان باقی نمی ماند.

سپاس :)

از کوزه همان برون تراود که در اوست Confused
۹-۱۵-۱۳۹۰ ۰۴:۱۱ عصر
 سپاس شده توسط nima66 ، تبسم ، Foruzande ، محمد حسین ، molaei ، Dabir ، mojabi ، لبخند ، لیلا* _ DeletedAcount
majid192003
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 558
سپاس شده 3591 بار در 757 ارسال

ارسال: #43
آقای بیگدلی این چیزی که شما ادعا میکنی ، امر بزرگیست.
حال برای من سوالی ایجاد شده چرا می خواین لکنت رو با این کار درمان کنید؟ اصلا از کجا با لکنت آشنایی داشتید که به فکر خوب کردن لکنت افتادین؟

اصولا بیماری های در حوزه روان، کمی پیچیده تر از بیماری های جسمی درمان می شوند و اینطوری نیست که قرصی بدهیم و طرف درمان بشود، از این رو بیماری های در حوزه درمان اعم از لکنت مکانی مناسب است برای ورود شیادان(البته خدای نکرده منظورم شما نیستید)
در حوزه روان و چیزهایی که قابل لمس نیست و نمیشود آن را اندازه گیری کرد، به راحتی می توان ادعاهایی مطرح کرد و در صورت نتیجه نگرفتن هم باز با دلایل دیگری نتیجه نگرفتن را توجیه کرد.

حالا من میپرسم چرا افراد دارای لکنت رو هدف خود قرار داده اید؟
آیا بهتر نیست در فوتبال امپراتوری تشکیل داده و هر بازیکن لیگ دسته دو و دسته سه را با برنامه های درمانی خود تبدیل به رونالدو ها و شبه رونالدو ها کرده و به باشگاه های ثروتمند جهان بفروشید؟؟ می دانید از این راه می توانید کمتر از دو سه سال مولتی میلیارد بشوید آن هم به دلار آمریکا؟؟؟
این جوری دیگر حتی احتیاج به تبلیغ هم ندارید بلکه انقدر درآمد کسب می کنید که به فکر بازنشستگی و خرج این پول ها خواهید بود.

ضمن این که من این روش درمان رو خوندم ولی چیز علمی از داخل متون در نیامد، اگر همه چی به این سادگی بود آقای بیگدلی که باید شاهد این می بودیم همه دنیا می توانست مرسدس بنز بسازد، چرا؟ چون در هر کشوری مرسدس بنز به وفور یافت می شد، مرسدس بنزی که فیزیکیست و همه میتوانند لمسش کنند بازش کنند ببینند موشکافی کنند و در آخر با مهندسی معکووس مرسدس بنزی از تویش در بیاورند ولی همین چیز فیزیکی قابل لمس هم هیچ کشوری نتوانسته مرسدس بنز تولید کند.

حالا چیزی که ذهنیست ، فکر است قابل تجربه و دیدن و ولمس کردن نیست چطور می شود ادعا کرد ذهن این شخص را روی آن شخص کپی می کنیم؟

آیا این حرف ها در دانشگاه هایی مثل شریف خریداری دارد؟ یا خدای نکرده هدف رو جاهایی قرار دادید که به زعم شما از همه جا ناامید شده اند و دست به هر تخته پاره ای می زنند تا از لکنت رهایی بیابند؟

بنده خودم مهندسی نرم افزار خوندم، همچین چیزایی رو حتی نمیشه ادعا کرد چه برسه به شما که نرم افزار هم نخوندین.

خدایا شکرت.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۹-۱۶-۱۳۹۰ ۰۶:۴۱ عصر، توسط Dabir.)
۹-۱۵-۱۳۹۰ ۰۴:۵۴ عصر
 سپاس شده توسط Foruzande ، علی نوین ، nima66 ، alik ، safari ، محمد حسین ، LOVE ، لبخند ، لیلا* _ DeletedAcount
ramezani
رمضانی
مسئول سایت انجمن

سپاس ها 3200
سپاس شده 4621 بار در 760 ارسال

ارسال: #44
قدرت تصميم گيري ام را در اين زمينه از دست داده ام!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
۹-۱۶-۱۳۹۰ ۰۲:۴۷ عصر
 سپاس شده توسط Foruzande ، saeed.rain ، mojabi ، آتوسا ، لیلا* _ DeletedAcount
Foruzande
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 11976
سپاس شده 11056 بار در 1499 ارسال

ارسال: #45
Bug RE: ابداع روش درمان جدید و قطعی لکنت تا 80% در اهواز
(۹-۱۶-۱۳۹۰ ۰۲:۴۷ عصر)ramezani نوشته شده توسط:  قدرت تصميم گيري ام را در اين زمينه از دست داده ام!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Confused
نفرمایید آقای رمضانی .. شما مدیر سایت ما هستید..
۹-۱۶-۱۳۹۰ ۰۴:۳۰ عصر
 سپاس شده توسط saeed.rain ، محمد حسین ، Dabir ، sadeh ، mojabi ، لبخند ، لیلا* _ DeletedAcount
Dabir
دبیر انجمن
دبیر انجمن

سپاس ها 14188
سپاس شده 18790 بار در 1994 ارسال

ارسال: #46
ظاهرا سفر سه روزه به شهرستان و دور بودن از اینترنت .... بحث را به جا های باریک کشانده

قبل از نوشتن نظرم در این خصوص ،‌ روش ام را در مورد ویرایش و حذف مطالب یاد آوری کنم

به شخصه با حذف مطلب و ویرایش مطلب به گونه ای که مشابه حذف ، کل موضوع را نامفهوم کند مخالفم.
اگر دوست عزیزی سخنی گفته که بعدا حس کرده می تونه به نحو دیگه ای اون را بیان کنه اتفاقا باید در عین حال که مطلب اولش وجود داره ، مطلب بعدی را طوری بیان کنه که مطلب اول را بتونه بی اثر کنه... نمی خوام اینجا بیشتر در این باره بگم موضوع اصلی را تحت شعاع قرار می ده.
۹-۱۶-۱۳۹۰ ۰۴:۵۵ عصر
 سپاس شده توسط Foruzande ، Abbas ، تبسم ، Mhsn ، ehsan_m_khani ، علی نوین ، Maximum ، VigVig ، safari ، محمد حسین ، nima66 ، لیلا* _ DeletedAcount
Dabir
دبیر انجمن
دبیر انجمن

سپاس ها 14188

ارسال: #47
دوست خوبم آقای بیگدلی
یه مقدار صحبت دوستانه که بخشی اش رنگ گله داره ، امیدوارم ناراحتتون نکنه...

1- برای ورود به هر زمینه و حوزه خاص ،‌مسلما نیاز به شناخت است و با توجه به آنکه فرمودید برای کسب تجربه در زمینه نظربه تان چند سال تلاش داشتید ،‌ انتظار می رفت که برای زمینه ای که در تلاش برای یاری رساندن به افراد درگیر آن هستید ،‌ هم وقت کافی صرف کنید ، لکنت را می گویم ،‌ پدیده ای که هر جا از آن نام می برند ، در کنارش ،‌ به پیچیده بودن آن هم اشاره می کنند...
برای شناخت مناسب از لکنت ، مسلما انجمن و تالار گفتگوی انجمن لکنت ایران ، محل بسیار مناسبی است ...
با چند روز و شاید چند هفته صرف وقت و مطالعه مطالب تالار ، هم شناخت مناسب از لکنت و جنبه های غیر کلامی آن ایجاد می شود و هم با قواعد تالار بیشتر آشنایی ایجاد می شود و هم با راهکارهای اولیه چگونگی ارسال مطالب و چگونگی انتخاب عنوان برای تاپیک ها و ...
2- روز شنبه با هم صحبت داشتیم
عرض کردم رشته ام الکترونیک بوده و هم برنامه نویسی می دانم و هم تز کارشناسی ارشدم شبیه سازی شبکه عصبی مصنوعی بوده با الگو برداری از شبکه عصبی مغز آدمی ، گفتم به خوبی زبان فنی این موضوع را می شناسم و به خوبی لکنت را هم می شناسم ،‌از شما درخواست کردم که به جای لغات کلی ،‌ و تشریح عمومی موضوع با واژه های کلی،‌لطفا دقیقا بفرمایید با من به عنوان به مراجع دارای لکنت چگونه کار می کنید؟ مثلا سنسور به سرم وصل می کنید ؟ و فرمودید ،‌ نه با صحبت و تمریناتی خاص... البته چون روش محرمانه است و روی آن زحمت کشیده اید ،‌ فقط همینقدر کلی...
دوست من ،‌ برای آنکه از کسی بخواهید ، برایش کاری انجام دهید،‌ و بهش کمک کنید ،‌باید بتوانید جزییات کاری که قرار است بر او اجرا شود را برایش توضیح دهید و اگر نظریه تان باید ثبت شود تا با خاطر جمع و بدون نگرانی از دزدیده شدن ، بتوانید ، در موردش صحبت کنید ،‌خوب ،‌بهتر است صبر کنیم که این مراحل انجام شود و بعد در موردش در فضای عمومی صحبت شود، به هر حال من انتظار داشتم که بتوانید در مورد روش تان با من صحبت دقیق کنید...
این صحبت می توانست به صورت انتخاب شده برای جمعی محدود از اعضا در حضور من انجام شود و یا برای اعضای خوب خوزستانی ما به صورت نمونه و بدون درخواست هزینه ، جهت کسب اطمینان .... ،
در مرحله اول بهتر بود با ارائه توضیحات در خصوص روش تان ، ایجاد اطمینان فرمایید.
3- در ارسال های اولیه شما ،‌ خانم ملایی ،‌با احترام درخواست ایجاد فرصت برای تشریح روش تان را دادند ،‌خانم فروزنده درخواست معرفی شما و تخصصتان و اینکه چه مرجعی اجازه درمان افراد دارای لکنت را به شما داده است ...
متاسفانه پاسخ مناسب ارائه نکردید ...
حق بدهید که دوستان با خواندن تیتر تبلیغاتی و جنجالی شما احساس کنند که باید با دقت به موضوع نگاه کنند...
مباحث گفتگوی شما را با آقای نویم ، خواندم
البته چون ارسال های شما با ویرایش حذف شده بود ، فقط ارسال های آقای نویم را...ارسالهای اول ایشان را بدور از هر گونه توهین دیدم و بسیار مودبانه ،‌هر چند منتدانه و در جستجوی روشن شدن موضوع - که حق هر عضو است- اما از لحن ایشان ، پاسخ های شما را حدس زدم... دوست من ،‌ به نظرم آمد عصبی شدید و قواعد گفتگو را رعایت نکردید ... به جای آنکه در صدد روشن کردن موضوع برآیید ،‌در صدد اثبات خودتان بودید ... از نقل قولهای شما که ویرایش نشده و از خواندن نظر سایرین ،‌ آنچه در ذهن می آید این است که شاید کمی حساس هستید به انتقاد یا درخواست های دوستان ما...

4- خواهش می کنم از این فرصت ایجاد شده ، هم شما و هم همه دوستان، به چشم یک فرصت یادگیری و یک کلاس رایگان نگاه کنند ،‌درس های بسیار با ارزشی در این گفتگوها داده شد...
یه نگاهی به پاسخ خانم درمانگر بیندازید ، چقدر پخته، و صریح و راهگشا بودند... چقدر خوب بود از این گفته استقبال می شد...
چقدر خوب است که به گفته های دوستان به دقت بیشتری نگاه می کردیم...
سعید راین عزیز، چرا همیشه نگران بحث باشیم و در جستجوی کوتاه کردن هر صدای بلند؟ گاهی در خلال صحبت های جدی ای که با رعایت احترام و شاید حتی با صدی بلند ، به هم می گوییم ، نتایج با ارزشی گرفته می شود... نگران لحن گفته دوستان نباش ، باید جایی تمرین کنیم تحمل نظر دیگران را حتی نظر مخالف را و نحوه درست پاسخ را تجربه کنیم ، اگر اشتباه کردیم ،‌به جای پاک کردن ظاهر کلاممان ،‌ در تلاش برای جبران آنچه به اشتباه نگاشته شد باشیم...
دنیا قانونی قاطع دارد: حرفی که زدیم یا کاری که کردیم ، قابل پاک کردن نیست... باید یاد بگیریم ،‌چگونه اثرات آن را بپذیریم و باید بر اساس آن ، کار و حرف بعدی مان را انتخاب کنیم ...
با حذف نوشته ها مخالفم....

همانطور که با روش ای که برای مطرح کردن راهکار درمانی تان انتخاب کردید مخالف هستم و انتظارم گونه ای دیگر بودن بود.

فرمودید در روزهای آینده به تهران تشریف می آورید
اگر نگرانی تان در خصوص اعلام جزییات روش تان بر طرف شده،‌آماده هستم در حضور اعضای محترم انجمن ، روشتان را بر خودم آزمایش فرمایید.
آماده هستم فیلم مورد اشاره تان را با پست دریافت کنم و در جلسه ای حضوری با اعضای انجمن آن را پخش کنم
آماده هستم به صورت اینترنتی و ویدئو کنفرانس یا تلفنی ،‌در خصوص روشتان به صورت دقیق تر صحبت کنیم البته به شرط آنکه بتوانیم وارد جزییات شویم و به طور واقعی بدون اصطلاحات کلی ، روش را بیازماییم.
در عین حال دعوت می کنم روشتان را به صورت مقاله ای قابل ارائه در کارگاه تخصصی اریبهشت 91 انجمن در آورید و در کارگاه روشهای درمان لکنت ، برای متخصصین ارائه فرمایید.
Shy
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۹-۱۶-۱۳۹۰ ۰۸:۲۶ عصر، توسط Dabir.)
۹-۱۶-۱۳۹۰ ۰۸:۱۷ عصر
 سپاس شده توسط safari ، saeed.rain ، تبسم ، ehsan_m_khani ، Mhsn ، محمد حسین ، afsar ، Foruzande ، reyhane ، nima66 ، علی نوین ، sadeh ، VigVig ، msh22 ، لیلا* _ DeletedAcount
bigdeli
عضو انجمن

سپاس ها 0

ارسال: #48
شرمنده
مدتی در گیر مراسمات محرم بودم
انتقال اطلاعات کار بسیار پیچیده ای است که در توضیحات آخرم این مطلب را به سادگی نوضیح دادم من این کار را یکشبه انجام ندادم
و از روش معادل سازی و زبان ذهن استفاده میکنم
بدین شکل که مثلا شما می توانید یک چوب را روی انگشت خود نگه داری قبل از انجام اینکار تصمیم میگیرید این تصمیم مانند امواج الکترومغناطیس که از طریق سیستم های گیرنده به یک تلویزیون مرسد به مراتب پیچیده تر است
اگر بخواهیم به همه چی به این سادگی نگاه کنیم باید بگوییم پس از در یافت امواج الکترو مغناظیس و انتقال آن به تلویزیون یک پردازش گر این امواج را ترجمه کرده و تبدیل به مختصات های زیادی کرده که در هر مختصات با جریانات مختلف نقاط رنگی را تشکیل می دهد و مجموع نقاط رنگی یک فرم تصویری است که حد اقل 25 فرم در هر ثانیه نمایش داده می شود
اگه قرار باشه هرچیزی که ساده توضیح داده بشه و به همین سادگی باشه هر دانشجوی الکترونیک میتونه یه مانیتور بسازه
خب cpu هم کار پیچیده ای نمیکنه یه دستوراتی میگیره ترجمه میکنه تبدیل میکنه به0 و1 که همون قطع و وصله جریانه و.... cpu هم که در بازار موجوده ، برن بازش کنن با مهندسی معکوس از روش بسازن پس چرا ساختش انحصاریه؟
دوستان جواب بدن
کاری که من انجام دادم به حرف شاید خیلی سادس تفکرات انسان رو از روی حرکات و رفتارهاش با تجزیه و تحلیل دقیق بدست میاریم بعد هم اطلاعات بدست امده رو میدیم به یکی دیگه .چه ساده
بله ولی هر شرکتی برای خودش تکنولوژی های انحصاری داره که حتی از روی کار کرد سیستم هاش شما نمی تونی به متریال کاملش پی به بری به سادگی .
کار مهم ما ساخت زبان ذهنه که 3 سال تکمیلش طول کشیده که هنوزم داره کاملتر و بهتر میشه
درواقع ما اومدیم افکار انسانهارو معادل سازی کردیم مثل کاری که در دستگاه های فکر خوان انجام میشه برای هر فکری اومدیم یه معادل پیدا کردیم که زمانی که به شخص دیگه داده میشه همون فکر رو در ذهنش میتونه ایجاد کنه این زبان در واقع کلمات بی معنی و نامفهومی هستند که برای شما شاید بی معنی و حتی تمسخر آمیز بیاد ولی ذهن شما این رو میفهمه و واکنش مناسب انجام میده و همون فکر مورد نظر را در ذهن شما ایجاد میکنه .
به نظر شما این یک کار تکراری و ساده میاد؟
نکته بعدی اینه که ما متاسفانه خود باوری نداریم و تحت تاثیر تبلیغات فکر میکنیم که علم و دانش مخصوص بیگانه هاست و ما فقط مقلد علم باید باشیم و دست گدایی خودمونو جلوی ابر قدرتها دراز کنیم که با هزاران منت قطره ای از پس مانده کشفیات خود را در اختیار ما بگذارند.
دانش شبیه سازی کاربرد های بیشماری داره که به اندازه کافی میشه کسب درآمد کرد از اون ها ولی جهت حرکت من به سمت لکنت زمانی آغاز شد که یک جوان 20 ساله به من مراجعه کرد که گفتاردر مانی رو انجام داده بود ولی نتیجه چندانی نگرفته بود من هم با استفاده از مهندسی ذهن و زبان ذهن کارکرد ذهن جوان را برسی کردم و بعد از طراحی یک برنامه درمانی تاحدی کمکش کردم که الان میتونه بسیار راحت تر و بدون وقفه های زیادی که قبلا داشت صحبت کنه و نسبت به قبل تغیرات چشم گیری مشاهده شد
من این کار هارا به صورت رایگان انجام میدم و به دنبال پول به اینجا نیومدم
بعد از اون هم روی چندین مورد دیگر کار را انجام دادم و نتایج بسیار مطلوبی و مانند نفر اول مشاهده شد
پس از برسی هایی که کردم وظیفه خودم دانستم به عنوان یک انسان نه پزشک و نه درمانگر فقط یه انسان که اطلاعات خودمو در اختیار کسایی که ممکن هست بتونه مشکلشون رو حل کنه بذارم.
برای شفاف سازی باید بگم بنده مدیر بخش تحقیقات و پژوهش کلینیک روانشناسی رایان هستم که این مرکز مجمع پژوهشگران و محققان روانشناسی با نام باشگاه روانشناسان هست
تمامی فعالیتهای مرکز زیر نظر دکتر رضا جوهری فرد با مدرک دکترا ی روانشناسی و پزشکی روان تنی از دانشگاه فرایبورگ آلمانه که تحقیقات بنده با همکاری آقای دکتر می باشد و این مرکز زیر نظر دانشگاه فرایبورگ تمامی تحقیقات خودشو انجام میده
و ما برای همه کار هامون مجوز های لازم رو داریم
ولی ابداع کننده این دانش بنده حقیر بودم که از همکاری دکتر واساتید دانشگاه شهید چمران اهواز استفاده کردم
ودر اینجا از همگی عزیزان کمال تشکر را دارم
ولی همینطور که میدانید نائید چیزی که قابل رؤیت نیست مانند ذهن بسیار دشواره که من و دکتر در حال جمع آوری مدارک و شواهد برای تائید و ثبت این دانش هستیم .

یا حق
۹-۱۶-۱۳۹۰ ۱۰:۲۴ عصر
 سپاس شده توسط mojabi ، VigVig ، لیلا* _ DeletedAcount
Dabir
دبیر انجمن
دبیر انجمن

سپاس ها 14188

ارسال: #49
آقای بیگدلی عزیز
ارسالهای تکراری شما را اصلاح کردم
اما گویا همچنان مایلید یک متن را در دو ارسال ثبت کنید
پاسخ بالا را در تاپیک :
http://loknat.org/forum/showthread.php?t...7#pid18737

هم ارسال کرده اید میشه خودتان زحمت بکشید و یکی از این دو ارسال تکراری را حذف کنید ؟

در ضمن با کمال احترام یادآوری می کنم مشتاقانه منتظر خواندن پاسخ های مشخص شما در خصوص ارسال خودم و ارسال های سایر دوستان هستم.
دوست خوبم ممنون از توجهی که به خرج دادی.
من به هیچ وجه معتقد نیستم که کار یه متخصص که با تجربه و زحمت اون را به نحو احسن انجام می ده ساده است... مطمئن هستم که هیچ کدام از دوستان هم چنین نگاهی به کار شما یه هیچ متخصص دیگه ای ندارند.
به چز مثال های شما در خصوص تلویزیون و CPU مثالهای متعدد دیگه ای هم میشه بیان کرد. اما واقعا قبول داریم که نیازی به اون نیست
اصل مطلب جای دیگه ای است.
مشکل دوستان من راحت انگاشتن موضوع نیست
آنچه من خواندم و فهمیدم این بود که این بیان شما مشابه NLP است
یا مشابه آنچه متخصصینی مثل آنتونی رابینز ارائه می کنند هست (حتما سی دی سخنرانی آنتونی رابینز را که رفتار برندگان مسابقه تیر اندازی را افراد معمولی در تیر اندازی می آموزد و تغییر امتیازات آنان چشمگیر بوده را دیده اید . کسی با دیدن کارهای آنتونی رابینز نمی گوید این که کاری نداره یا کسی ادعا نمی کنه من هم میتونم مثل آنتونی رابینز مشاوره بدم)
دوستان تاکید می کردند آنچه ما از سخنان شما می فهمیم موضوع تازه ای نیست
اینکه موضوعی تازه نباشد به معنای بی اهمیت بودن آن نیست
د رعین حال اگر مفاهیم ارائه شده توسط شما تازه است ، از گفتارتان تا کنون نتوانسته ایم موثر بودن ان را درک کنیم لذا تقاضا کردیم که با دوستی که با روش شما درمان نسبی یافتند صحبت کنیم یا پیشنهاداتی که در ارسال قبلی ام به تفضیل بیان کردم...
(نمایش فیلم مورد اشاره شما در تهران - حضور شما در تهران - حضور یکی از دوستان ما در اهواز و اجرای شبیه سازی توسط شما- اجرای شبیه سازی در جلسات اینترنتی انچمن یا بصورت تلفنی)
ارائه یک کار علمی ابزار و لوازم خاص خود را می طلید که مقدمه آن صبور بودن است و داشتن سعه صدر....
موافقید؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۹-۱۶-۱۳۹۰ ۱۱:۱۹ عصر، توسط Dabir.)
۹-۱۶-۱۳۹۰ ۱۰:۴۱ عصر
 سپاس شده توسط محمد حسین ، Foruzande ، Mhsn ، ehsan_m_khani ، تبسم ، reyhane ، علی نوین ، sadeh ، safari ، VigVig ، لیلا* _ DeletedAcount
majid192003
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 558

ارسال: #50
آقای بیگدلی اون جوان پیش گفتاردرمان هم مراجعه میکرد روانی نسبی و بلکه کامل رو بدست می آورد.

شما از برنامه نویسی ذهن و زبان ذهن صحبت می کنید، این زبان و این برنامه نویسی و نرم افزار را به چه طریقی میخواین به ذهن شخص منتقل کنید؟

ببین دوست عزیز ذهن چیست؟ فکر چیست؟ مغز یه چیزی هست که قابل دیدن و قابل لمس کردن هست، مغز یه چیز مادی هست در عالم ماده.

ولی فکر و ذهن کجاست؟ اصلا فکر و ذهن چیز مادی نیست و در دنیای ماده نمیشه دنبالش گشت، دنیایی که فکر و ذهن در اون قرار دارند دنیای ماده نیست و جنس این چیزها مادی نیست، حال شما به چه طریقی میخواین نرم افزار و زبان ذهن به قول خودتون رو به این شخص منتقل کنید؟
با چه ارتباط و conection?
اگر بیشتر توضیح بدین استفاده می کنیم.

خدایا شکرت.
۹-۱۶-۱۳۹۰ ۱۱:۱۹ عصر
 سپاس شده توسط Dabir ، Mhsn ، ehsan_m_khani ، reyhane ، علی نوین ، molaei ، VigVig ، arash69 ، لیلا* _ DeletedAcount
bigdeli
عضو انجمن

سپاس ها 0

ارسال: #51
بدون ایجاد حاشیه بنده برای تکمیل اطلاعاتم در باره ذهن و اطلاعات ذهنی به ناچار نزد اساتید برجسته پاراسایکولوژی یا متافیزیک رفته و با سفر به شهر های مختلف و ملاقات این اساتید که از ذکر نامشام معذورم
پس از اطلاعات فراوانی که از این اساتید برجسته اخذ نمودم توانستم به بعد غیر مادی انسان یعنی عالم تفکر و ذهن آشنایی زیادی پیدا کنم که به من کمک کردند بتوانم ارتباط معناداری را بین رفتارهای مادی انسان و رفتارهای غیرمادی پیداکنم و درواقع شناخت خود را درمورد ذهن مدیون متافیزیک و اساتید ارجمند می باشم که اگر کمک آنها نبود امکان دسترسی من به اطلاعاتی مفید در باره ذهن غیر ممکن می شد چرا که در هیچ کتاب و منبع تایید شده علمی نمی توان راجع به ذهن اطلاعاتی یافت و در روانشناسی به ذهن جایی خارج از مغز گویند
پس از تحقیقات گسترده یافتیم که ذهن چیزی جز حافظه و تجربه نیست در واقع 90% حافظه و 10% تجربه طبق نظریات استید متافیزیک که به جواب آزمایشات ما بسار نزدیک بود
در واقع ذهن یک فضای مجازی برای ذخیره اطلاعات است که این اطلاعات به صورت صوت و تصویر در ان ذخیره می شوند
ضمیر ناخوداگاه یک سیستم عامل بوده و توسط نرم افزارهای موجود اعمال ذهن را مدیریت می کند
اطلاعات ذهن شما در واقع چیزی جز دیتا های تصویری و صوتی نیست و تفکرات شما امواج صوتی و تصویری است که در واقع کار تخصصی بنده که با روش هایی مانند nlp و الگوسازی بسیار متفاوت است ترجمه و تفسیر امواج ذهنی شما می باشد که در واقع همان تفکرات و تصمیمات شما است که باروشی که بنده ابداع کرده ام میتوان بدون استفاده از متافیزیک شکل و حالت امواج را بر اساس رفتارهای فیزیکی مشخص نمود که این امر از رموز کار من بوده و فقط توسط من و تعداد محدودی از همکاران که زیر نظر من تعلیم دیده اند قابل انجام است.
بازهم اگر نیاز باشد توضیحات بیشتری خواهم داد
۹-۱۶-۱۳۹۰ ۱۱:۵۸ عصر
 سپاس شده توسط reyhane ، molaei ، ehsan_m_khani ، mojabi ، VigVig ، لیلا* _ DeletedAcount
ماهگل
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 0
سپاس شده 23 بار در 4 ارسال

ارسال: #52
یعنی میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!
خدایا!!!!
من سعی ام رو میکنم!

ماهگلی که همیشه به یادتونه!Heart
۹-۱۷-۱۳۹۰ ۱۲:۲۲ صبح
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط ehsan_m_khani ، VigVig ، لیلا* _ DeletedAcount
molaei
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 13082
سپاس شده 16649 بار در 1879 ارسال

ارسال: #53
من کاری ندارم این کار الان قابل انجامه یا نه. یا بشر امروزی به این دانش دست یافته یا نه..
اما یقین دارم چنین چیزی وجود داره. اعتقاد عمیق دارم که ممکن نیست مسئله ای در جهان باشه که قابل حل نباشه.
باور دیرینه ام رو دوباره میخوام بنویسم. اینکه ممکن نیست چیزی به ذهن بشر برسه و امکان وجودش مسیر نباشه. و اصلا چیزهایی که وجود داره به ذهن بشر میرسه..
شاید به نظر کسی احمقانه بیاد. اما من بهش ایمان دارم.. بشر هر روزه داره به اکتشافات جدید می رسه و این موضوع هم می تونه یکی از همون ها باشه.
البته می دونید که این نوشته ام در تایید صحبت کسی نیست.. فقط خواستم عقیده شحصی خودمو در مورد این موضوع - نه شخص- بگم.Shy
۹-۱۷-۱۳۹۰ ۰۱:۰۱ صبح
 سپاس شده توسط mojabi ، safari ، Mhsn ، VigVig ، لیلا* _ DeletedAcount
bigdeli
عضو انجمن

سپاس ها 0

ارسال: #54
از همه عزیزانی که بسیار زیبا و محترمانه نظرات و سوالات خودرا بدون جبهه گیری بیان می کنند تشکر فراوان دارم
ای کاش برخی از عزیزان بجای پیش داوری و قضاوت عجولانه به ادامه این بحث به شکل صحیح ادامه می دادند که با عث هرج و مرج در این موضوع نمیشدن و بحث را به حاشیه نمی بردند .
از همه دوستان تقاضا دارم هرگونه سوال و ابهامی در این بحث مشاهده کردنند اطلاع داده تا بنده به شکل کامل به تمامی سوالات عزیزان پاسخ دهم
من هم مانند همه اطلاعات محدود مشخصی دارم ولی به لطف خداوند و اساتیدی که داشتم در حوزه تخصصی ذهن یافته های جدیدی دارم که اگر دوستان صبور باشند و به همین شکل صحیح موضوع را دنبال کنیم یقیقا این موضوع به مسیرهای زیبایی خواهد رفت و خیلی چیزها روشن خواهد شد.
البته من از انتقاد استقبال می کنم و انتقاد پذیرم ولی نقد در هر حوزهای ادابی دارد که نقد یک طرح نو و جدید هم نباید جنبه محاکمه و سخره به خود بگیرد
با تشکر از همگی عزیزان منتظر نظرات جدید شما هستم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۹-۱۸-۱۳۹۰ ۰۳:۴۲ صبح، توسط bigdeli.)
۹-۱۷-۱۳۹۰ ۰۱:۲۶ صبح
 سپاس شده توسط ehsan_m_khani ، mojabi ، VigVig ، لیلا* _ DeletedAcount
reyhane
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 605
سپاس شده 981 بار در 107 ارسال

ارسال: #55
سوال:
1-فضای مجازی را در مورد انسان (ا ن س ا ن نه کامپیوتر) چگونه تعریف می کنید؟
شما گفتید:
ذهن=فضای مجازی
این نکته جالبه و خیلی جای بحث داره

2- کار ذهن فقط ذخیره اطلاعات است؟

مسئله دیگه ای که وجود داره اینه که چون انسان خیلی خیلی خیلی پیچیده تر از کامپیوتره، معمولا برعکس می گویند مثلا می گویند فضای مجازی مثل ذهن می مونه، سیستم عامل مثل ضمیر ناخودآگاه...
در کامپیوتر سیستم عامل همیشه مدیریت می کنه اما در مورد انسان همیشه ناخودآگاه مدیریت نمی کنه
پس نقش خود آگاه که در خیلی از متون به خصیصه مهم و ویژه انسان معروفه چی شد؟

و سوال آخر:
3- تفکر = با امواج صوتی و تصویری ؟
البته توضیح این موارد به این شکل روندی طولانی است، به نظرم نیاز به توضیح حضوری برای گروه آزمایشی است، اینجوری کار شماهم راحت می شه
کم و بیش پست هارو خوندم ولی آخرش نفهمیدم که:
شما در حال انجام کار تحقیقاتی هستید و افراد دارای لکنت را به عنوان نمونه آزمایشی انتخاب کردید؟
یا این کار قبلا در گروهی پایلوت انجام شده و به نتایجی رسیده و اکنون می خواهید از این شیوه نوین برای درمان استفاده کنید؟
آزمایش فرق داره با درمان
لزومی نداره همیشه نتیجه آزمایش به نفع شیوه درمانی باشه ولی لازمه از اول معلوم باشه که این آزمایشه و از این آزمایش هاست که شیوه های جدید درمان بیرون می آید و خیلی خوبه هممون به جای تخریب کردن صادقانه سوال بپرسیم (در نهایت تصمیم با ماست که شرکت کنیم یا نه) و لزومی نداره محقق از نتیجه نهایی آزمایشش مطمئن باشد چون اگر مطمئن است دیگر نیازی به آزمایش نیست. می دونیم جبهه گیری بی مورد ویژگی یک محقق نیست

برای کشتیهای بی حرکت موجها تصمیم می گیرند
۹-۱۷-۱۳۹۰ ۰۲:۱۵ صبح
 سپاس شده توسط ehsan_m_khani ، Dabir ، علی نوین ، molaei ، sadeh ، mojabi ، VigVig ، لیلا* _ DeletedAcount
bigdeli
عضو انجمن

سپاس ها 0

ارسال: #56
باتشکر از دوست خوبمون به خاطره روش صحیح برخورد با یه بحث جدید به جای جبهه گیری و قضاوتهای عجولانه چقدر خوبه همه به جای پیش داوری در مورد یه بحث جدید و به چالش کشیدن شخص ارائه کننده ، خود بحث را به چالش بکشند تا حقیقت برای خودشان و بقیه آشکار شود.
دوستان عزیز شبیه سازی یه ابزار جدیده که با تکیه بر مهندسی ذهن و زبان ذهن تونسته تاحلا بیش از 300 نفر رو در زمینه های مختلف کمک کنه و نتیجه مثبت بگیره ببینید کار من مثل کار یه برنامه نویسه طبق نظریه نرم افزارهای ذهن که در nlp تاحدی به آن اشاره شده شبیه سازی میتونه محیط برنامه یا همون نرم افزار ذهن رو ببینه و در جایی دیگه برنامه ای جدید می نویسه که بتونه کار برنامه اصلی رو انجام بده
عزیزانی که در زمینه برنامه نویسی آشنایی دارن میدونن که یه برنامه نویس اگه به زبان یا زبانهایی مسلط باشه برحسب نیاز و سفارش میتونه برنامه دلخواه رو بنویسه و براش فرقی نمی کنه چون زبان برنامه نویسی رو بلده و فقط باید نوع برنامه و قالب کلیش به او داده بشه
برای یک فرد برنامه نویس ذهن یا mind programer فرقی نمیکنه که چه برنامه ای بنویسه مهم اینه که اطلاعات برنامه ای که باید کار کنه رو در اختیار داشته باشه و با توجه به زبانی که بلده برنامه ای را مینویسه که بتونه کارهای مورد نظر رو انجام بده
در واقع ذهن ما یک فضا برای ذخیره اطلاعاته که یه بحث جالب هست تو متافیزیک که میگه بعد از تشکیل سیستم عصبی چیزی شبیه به گاز که جنسش انرژی ولی تشبیه کردن به گاز تشکیل میشه و بعد از اون هم روح در جسم دمیده میشه در واقع رابط بین روح و جسمه که دستورات رو از روح یا اراده که ذات ما باشه به مغز برای درک فیزیکی و حس و انجام فرمان منتقل میکنه
البته انسان بسیار پیچیده است و ابعاد زیادی داره ولی بخش ذهن و نرم افزارهای درون آن تاحدی برای ما آشکار شده است طبق آزمایشات و تحقیقات میدانی که در زمینه های مختلف و روی نمونه های زیادی انجام شده است
تخصص بنده در شناخت و بازنویسی نرم افزارهای ذهن است
که نحوه شناخت را در قسمت قبلی توضیح دادم
ولی ضمیر نا خود اگاه را مثال زدم در واقع سیستم عامل ذهن نحوه استفاده از تمامی نرم افزارهای خود آگاه و نا خودآگاه را مشخص میکند. توانایی و استعداد مجموعه ای از سیستم های شناختی است و سیستم های شناختی مجموعه ای از نرم افزارهای ذهن و این نرم افزارها چگونگی رفتارهای خوداگاه و ناخوداگاه مارا مشخص میکنند.
وقتی شما میخواهید یک نقاشی بکشید به صورت ارادی این کار را انجام می دهید ولی انچه که با عث نحوه اجرای نقاشی شما می شود نرم افزارهای ذهن مربوطه می باشد .
این نرم افزارها هستند که خواسته های شمارو انجام میدن و البته خودشونم روی خواسته های شما تاثیر گذارند.
چون قدرت درک شمارو هم از محیط پیرامون نرم افزارها مشخص میکنند اینکه چه اطلاعاتی و به چه شکل و در کجا ذخیره بشه.

باز هم اگه سوالی هست در خدمتم
یا حق
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۹-۱۷-۱۳۹۰ ۰۴:۰۸ صبح، توسط bigdeli.)
۹-۱۷-۱۳۹۰ ۰۴:۰۷ صبح
 سپاس شده توسط molaei ، mojabi ، reyhane ، VigVig ، لیلا* _ DeletedAcount
درمانگر
عضو انجمن

سپاس ها 4714
سپاس شده 13073 بار در 1320 ارسال

ارسال: #57
ممنون جناب بیگدلی بابت توضیحاتتون ... هر چند هنوز در پرده ابهام هستند و ما بدون جبهه گیری بهشون گوش می دیم .

سوالی که برای من وجود داره اینه که با توجه به حالت بازگشت لکنت ... آیا شیوه ای که بیان کردید تاثیر همیشگی داره و آیا در طولانی مدت یررسیش کردید ؟

لطفا مختصر و موجز بیان کنید ...
۹-۱۷-۱۳۹۰ ۰۶:۵۵ صبح
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط ehsan_m_khani ، Dabir ، علی نوین ، molaei ، sadeh ، mojabi ، safari ، reyhane ، VigVig ، لیلا* _ DeletedAcount
علی نوین
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 21
سپاس شده 202 بار در 29 ارسال

ارسال: #58
با درود دوباره

به دلیل اینکه مشخص است حضور من برای جناب مهندس حساسیت هایی ایجاد می کند و این از اظهار ناراحتی هرباره ی ایشان در ابتدای پاسخ هایشان مشخص است. فعلا اظهار نظری نمی کنم که ایشان فرصت کافی برای معرفی خودشان داشته باشند. مطالب را می خوانم و در وقت مقتضی نظرم را عرض می کنم. :)

سبز باشید

از کوزه همان برون تراود که در اوست Confused
۹-۱۷-۱۳۹۰ ۱۰:۵۹ صبح
 سپاس شده توسط sadeh ، mojabi ، safari ، درمانگر ، ehsan_m_khani ، reyhane ، Dabir ، VigVig ، لبخند ، لیلا* _ DeletedAcount
majid192003
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 558

ارسال: #59
متشکر از جوابتون

خوب حالا که ما معتقد هستیم فکر و ذهن چیزی فرا مادی است، شما هم باید با ابزار فرامادی به این ذهن دسترسی پیدا کنید، و اصولا نمیشه فراماده رو به ماده تبدیل کرد، شما با چه ابزار فرامادی میخواین به ذهن دسترسی پیدا بکنید؟

سوال دومی که دارم اینه که فرض کنیم شما به ذهن دسترسی پیدا کردی، به چه طریق الگوی گفتاری صحیح رو شناختید و میخواین الگوی گفتاری صحیح رو منتقل کنید.

سوال سوم این که به فرض دو مرحله بالا رو با موفقیت انجام دادید، به چه طریق خاطرات و ضمیر ناخودآگاه شخص دارای لکنت که مملو است از خاطرات لکنت رو پاک و اصلاح می کنید؟؟؟ همین خاطرات و ضمیر ناخودآگاه سبب بازگشت لکنت میشه مگر این که اینجا هم اصلاح بشه.

شایان ذکر است که بنده دو سال پیش پیش انرژی درمانی رفتم در تهران، و ایشون با دو جلسه انرژی دادن به قول خودش، که کلا 5 دقیقه هم سر جمع طول نکشید موجب شد تا 5 روز لکنتی نداشته باشم، و کاملا روان صحبت کنم، ولی ضمیر ناخودآگاه سرجایش بود و اجتناب از صحبت و ترس از برگشت لکنت هم همینطور و بعد از 5 روز برگشت به نقطه اول.

کار ایشون هم این بود که وقتی با دستش به گلوی و پیشونی شخص انرژی میداد صدای انرژی دادن را می شنیدی و هم این که روی پوست حس می کردی جیلیز ویلیزش رو همراه با این کار به تو می گفت داره تارهای صوتی ضعیفت تقویت میشه و لکنتت داره کامل بر طرف میشه ، آهان حالا برطرف شد.

یعنی همگام با کاری که می کرد به شخص تلقین می کرد و وقتی شخص میدید که چیزی قابل لمس در جریانه تلقینات رو بیشتر می پذیرفت، و باور می کرد که دارد اتفاقی می افتد، البته نمیگم اون صدا و انرژی منشا از کجا داشت چون جایش اینجا نیست.

این چیزها رو گفتم که سوال کنم
شما در پروسه کاری که انجام میدی چیزی قابل لمس هم هست که آدم از این فراماده ببینه؟؟؟

خدایا شکرت.
۹-۱۷-۱۳۹۰ ۱۲:۰۱ عصر
 سپاس شده توسط ehsan_m_khani ، molaei ، reyhane ، VigVig ، لیلا* _ DeletedAcount
bigdeli
عضو انجمن

سپاس ها 0

ارسال: #60
باسلام مجدد خدمت تمامی دوستان
من نسبت به هیچکس حساسیتی ندارم و از نقد صحیح و علمی و سوالاتی که موضوع رو بحث بیشتر موشکافی کنه به شدت استقبال می کنم.
ببینید یک تیک عصبی از کجا شروع میشه؟
درواقع یک رفتار خودآگاه و ارادی است که بعد از انجام زیاد این کار به یک عادت و در نهایت وارد سیستم ناخودآگاه و پاراسمپاتیک میشه و جزی از شخصیت آن فرد میشه که در این زمینه مولاعلی (ع) فرمایش زیبایی داشته اند. مراقب افکارت باش که گفتار می شود مراقب گفتارت باش که رفتار می شود مراقب رفتارت باش که عادت می شود مراقب عادتت باش که شخصیت می شود مراقب شخصیتت باش که سرنوشت می شود.

رفتارهای عادی و ثابت ما مانند گفتار از طریق سیستم ناخودآگاه و پاراسمپاتیک کنترل و تنظیم می شود و توسط سیستم سمپاتیک و ارادی انجام می شود .
با تقلید کردن شاید برای زمانی کوتاه بتوان کاری انجام داد و لی اینکه دائمی و ناخودآگاه شود ممکن نیست چون مدیریت و هماهنگی کار که با اراده فعال می شود توسط ضمیر ناخودآگاه و سیستم پاراسمپاتیک انجام می شود .و هیچ رفتاری ارادی بدون کمک ناخودآگاه و پاراسمپاتیک انجام نمی شود.
در شبیه سازی ذهن درواقع کار ما تغیرات در نرم افزارهایی است که به صورت ناخودآگاه کار میکنند
مثالی ساده: مثلا شما یکی از دوستانتان را در حین انجام یک کار خلاف می بینید که این امر ذهنیت شمارا نسبت به دوستتان تغییر میدهد که همان شناخت و سیستم شناختی است . حال اگر در جایی در مورد دوست شما سخنی گفته یا اسمش در جایی به گوش شما برسد سیستم شناختی شما به صورت نا خوداگاه حس بد را نسبت به دوستتان فعال می کند . درصورتی که این حس دیگر در کنترل شما نیست چون شناخت شما در باره کسی که با او آشنا بودید تغیر یافته است .این یک مثال ساده و مفهومی برای بحث مابود و زمانی که بخواهید مثلا در مورد این فرد صحبت کنید با کسی یا باخود آن فرد شما به صورت ارادی سخن می گویید ولی لحن سخن شما تحت کنترل ناخودآگاه تغیر کرده است .
کار شبیه سازی هم مثال این امر است و با تغیر در سیستم های شناختی شما نحوه مدیریت ناخو آگاه و خوداگاه را تحت تاثیر پایدار قرار میدهد.
بازهم اگر سوالی بود در خدمتم
یا حق
۹-۱۷-۱۳۹۰ ۱۲:۵۷ عصر
 سپاس شده توسط لیلا* _ DeletedAcount
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان