چاپ اولین کتاب انجمن لکنت ایران

Powered By MyBBIran.com - Hamed

ارسال پاسخ 
فقط به شما میتونم بگم..........
نویسنده پیام
سیمین بری
عضو انجمن

سپاس ها 13090
سپاس شده 27234 بار در 3060 ارسال

ارسال: #161
RE: فقط به شما میتونم بگم..........
فقط به شما میتونم بگم که عاشق خانواده امم خیلی سخت عاشقشونم ........
۵-۱۹-۱۳۹۲ ۱۰:۱۲ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط آرمان ، LAILA556 ، sevenskylove ، ashkani ، میلاد 1 ، الهه ، اسماعیل ، arash69 ، razieh ، فاصله ، مسافر ، shetesheri ، لبخند ، khodam
سیمین بری
عضو انجمن

سپاس ها 13090

ارسال: #162
زندگی زخم دارد . درد دارد . ساده بگویم زجر دارد ....... گاهی دلت میخواهد ذهنت را خالی کنی از تمام غیر خودت و بنشینی روی صندلی که تکانت میدهد و بعد قهوه ی شیرینی را بر لب بزنی و نگاهت به بارانی باشد که پنجره اتاقت را میشوید .......بیخیال و در خیال هیچ .
و گاهی پیشتر میروی و دلت میخواهد شب در خیابانی خلوت بلند بلند تصنیف بخوانی ......
و گاهی دلت میخواهد بیخیال و آرام روی صندلی انتظار اتوبوس بنشینی و آمد و رفت دهها اتوبوس را خیره شوی و سوار نشوی ......
گاهی دلت میخواهد ته دنیا را پیدا کنی بعد بروی همانجا بمانی و دیگر هیچ وقت خیال آمدن به این طرف دنیا به سرت نزند .......
گاهی این گاهی ها را میریزی توی لیوان آبی و با قرصی آرامبخش بالا میدهی . به همین سادگی .......
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۷-۲-۱۳۹۲ ۰۸:۵۳ عصر، توسط سیمین بری.)
۷-۲-۱۳۹۲ ۰۸:۵۱ عصر
 سپاس شده توسط اسماعیل ، sevenskylove ، arash69 ، razieh ، فاصله ، مسافر ، shetesheri ، لبخند ، khodam ، z.arab ، سميه زاهدي
sevenskylove
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 22025
سپاس شده 11924 بار در 1847 ارسال

ارسال: #163
گاهی دلت میخواهد ته دنیا را پیدا کنی بعد بروی همانجا بمانی و دیگر هیچ وقت خیال آمدن به این طرف دنیا به سرت نزند ...............................

[تصویر:  147.gif]

آنقدر پشت نقــــــــــاب ماندیم که گم شدیم،

حالا هیچکس آشنا نیست.

غریبه هایی هستیم، نشسته برسوگ تنـــــــــــــــــهایی...

۷-۲-۱۳۹۲ ۰۹:۲۳ عصر
 سپاس شده توسط سیمین بری ، arash69 ، razieh ، فاصله ، مسافر ، shetesheri ، khodam ، اسماعیل
فاصله
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 1962
سپاس شده 3068 بار در 539 ارسال

ارسال: #164
نمی دونم بگم یا نه ، اما اگه بگم شاید به من بخندید اگر نگم میترسم به خودم بخندم . راستی بنظرتون بده یه پیر مرد گریه کنه ؟ بخاطر چی ؟
نه به خاطر جوانی از دست رفته ، نه به خاطر نزدیکی به مرگ ، نه به خاطر این همه جای خالی توی زندگی ، نه به خاطر نخوردن ، نه به خاطر
تمام سختی هایی که توی زندگی کشیدم ، نه به خاطر هزار تا خاطر دیگه .
فقط به خاطر خدا ، که روزی بی نهایت خنجر از پشت میخوره .
ولی باز هم می بخشه . آخه این هم شد بندگی . فاصله

حکم کنید که مست منم
باده نخورده پست منم
حکم کنید که زین سپس
بی خبر و سُست منم ........ فاصله
۷-۳-۱۳۹۲ ۰۷:۵۶ عصر
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط سیمین بری ، sevenskylove ، razieh ، arash69 ، مسافر ، shetesheri ، molaei ، لبخند ، khodam ، سهراب ، z.arab ، اسماعیل ، DAVOOD
molaei
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 13082
سپاس شده 16651 بار در 1879 ارسال

ارسال: #165
(۱۱-۲۸-۱۳۹۰ ۰۱:۱۰ عصر)*simin* نوشته شده توسط:  گاهی تو اوج خوشبختی وقتی داری زیر بارون بدون چتر به همه چیزای خوبی که داری فکر میکنی و خوشحالی
وقتی داری همه آروزهات رو با امیدات مچ میکنی
وقتی کلی دلخوشی داری برای زندگی
وقتی از میون خیل جمعیت بیخیال میگذری و فقط به خودت به خود خودت فکر میکنی
نگاهت از پشت همه خوشبختی هات می افته به یه بچه کوچیک
که تو سرما روی سردی سنگفرش خیابون خوابیده
صورتش زخمیه
نگاهش تا عمق قلب آدم رو میشکافه
و التماسی که تو نگاهشه .........
و دستی که دراز شده برای پول خردی ............
اون لبخند خوشبختی روی لبت تبدیل میشه به اشک ..........
خدایا تحمل تبعیض رو ندارم
تحمل دیدن ثروت های انباشته و نگاه زخمی دردمندان رو ندارم
خدایا
تو این دنیای تو من تحمل دیدن این همه بدبختی رو ندارم ............
نمیدونم چرا گاهی اینقدر دلتنگ میشم 1
۸-۲۵-۱۳۹۲ ۰۱:۳۰ صبح
 سپاس شده توسط یاسین ، لبخند ، مسافر ، سهراب ، sevenskylove ، اسماعیل
sadra.salehi
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 443
سپاس شده 2035 بار در 481 ارسال

ارسال: #166
سیمین خانم لایق بودن که به لکنت نیست
مگه لکنت معیارههههه
۸-۲۶-۱۳۹۲ ۰۴:۲۷ عصر
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط khodam ، sevenskylove ، مهسا ، اسماعیل
mosh moshi
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 0
سپاس شده 54 بار در 14 ارسال

ارسال: #167
سلام سعید جان
من اینقدر از این لکنتهای شدید داشتم که قفل کردمو نتونستم حرف بزنم یا خودم گوشی را قطع کردم یاگوشی را دادم کسی دیگه بجام حرف بزنه که دیگه برام عادی شده این حرف تو داغ منا تازه کرد همیشه فکرمیکنم کسی به اندازه من لکنت نداشته باشه هرچند میدونم مقصر خودمم خیلی سخته نتونی با تلفن حرف بزنی واز کس دیگه ای بخوای بجات حرف بزنه
۱۱-۷-۱۳۹۲ ۰۶:۴۷ عصر
 سپاس شده توسط sevenskylove ، مهسا ، اسماعیل ، لبخند
نوید ولایتی
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 0
سپاس شده 13 بار در 2 ارسال

ارسال: #168
سلام بچه ها مدتی نبودم ولی دوباره برگشتم .امیدوارم که همه خوب باشید .دوس دارم با همتون بیشتر آشنا بشم.
۱۱-۸-۱۳۹۲ ۱۱:۳۰ صبح
 سپاس شده توسط goftardarman ، sevenskylove ، Jahani2246 ، اسماعیل ، لبخند
goftardarman
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 512
سپاس شده 2264 بار در 353 ارسال

ارسال: #169
فقط به شما می تونم بگم که چقد دلم واسه پست گذاشتن تو انجمن تنگ شده بود 20
۱۱-۸-۱۳۹۲ ۰۹:۵۸ عصر
 سپاس شده توسط sevenskylove ، Jahani2246 ، اسماعیل ، لبخند ، لیلا* _ DeletedAcount
کوچولو
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 218
سپاس شده 823 بار در 147 ارسال

ارسال: #170
که دلــــــــــــــــــم یه دل سیـــــــــــر گریه می خواد................

همیشه پشت جمله "مهم نیست"
یه دل شکسته هست که خیلیا ندید می گیرن !!!
۱۱-۱۱-۱۳۹۲ ۰۱:۳۳ صبح
 سپاس شده توسط sevenskylove ، مسافر ، Jahani2246 ، اسماعیل ، لبخند ، لیلا* _ DeletedAcount
سیمین بری
عضو انجمن

سپاس ها 13090

ارسال: #171
سلام . این یه حرف خصوصیه . پیش خودمون بمونه ........
چند وقت پیش شاید یه ماه پیش جایی کار میکردم که همکار یه خانم بود کوچکتر از من ..... وارد جزییاتش نمیشم همین که دوستم بود ولی آخرش خیلی راحت برگشت و این لکنتمو جلو چند نفر به شکل وقیحانه ای به رخم کشید ....... مثل همیشه ریختم تو خودم و تو صورتش خندیدم . ولی آتیش دلم شعله ور شد . انار حرفش محرکی شد برام تا شروع کنم . و شروع کردم و میکنم .......
زندگی همینه . گاهی باید سیلی به صورتت بزنن تا از یه خواب لعنتی بیدار بشی . باید بشکنی تا دوباره ساخته بشی ...............
۱۱-۳۰-۱۳۹۲ ۱۰:۴۵ صبح
 سپاس شده توسط sevenskylove ، اسماعیل ، مهسا ، مسافر ، لبخند ، لیلا* _ DeletedAcount ، DAVOOD
sevenskylove
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 22025
سپاس شده 11924 بار در 1847 ارسال

ارسال: #172
23اهای سیمین بربری بیا تایپیکتو بروز کن
نوشته های اولتو بخون خجالت بکش از نبودت!
یا خودت مثه بچه آدم میای یا میام برات هاااا

آنقدر پشت نقــــــــــاب ماندیم که گم شدیم،

حالا هیچکس آشنا نیست.

غریبه هایی هستیم، نشسته برسوگ تنـــــــــــــــــهایی...

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۶-۲۴-۱۳۹۴ ۰۸:۱۷ عصر، توسط sevenskylove.)
۶-۲۴-۱۳۹۴ ۰۸:۱۵ عصر
 سپاس شده توسط لیلا* _ DeletedAcount ، saeed_khojastehfar
S e v e n F o u r t e e n
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 0
سپاس شده 4 بار در 1 ارسال

ارسال: #173
سلام.
من لکنت ندارم و اومدنم به این سایت اتفاقی بود.راستش بیست و چهارم قراره اعزام بشم به خدمت تو گوگل سرچ کردم درباره سربازی که اومدم این سایت که تازه فهمیدم اینجا همه لکنت زبان دارن.برام خیلیییی جالب شد که از ساعت یک شب تا الان که ساعت هشت و نیم صبحه دارم اینجا نوشته های شمارو میخونم.با خوندن مطالبتون خندیدم.گریه کردم احساسی شدم عاشق شدمD: خلاصه حال کردم.مخصوصا اونجا که اقای 112گفتن تو پادگان پای تلفن لکنت گرفتن و طرف مقابل قطع کرده گریه کردم و اون ماجرای سیمین و پیرزن گوش سنگین خیلی خندیدم.راستی یجای ماجرا هم فهمیدم که سیمین بری مادرشونو از دست دادن که یاد مادر مهربون خودم افتادم که از دستش دادم و هفته ای یک بار خوابشو میبینم و هر بارم دستاشو میبوسم تو خواب.دعا کنید منو منم دعاتون میکنم.
یا علی
۷-۱۳-۱۳۹۵ ۰۹:۴۵ صبح
 سپاس شده توسط DAVOOD ، behnam.mohamadzadeh ، دانشجو ، Amir.hm
DAVOOD
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 1200
سپاس شده 1081 بار در 491 ارسال

ارسال: #174
سلام ، آ شنا شدنتونو با این انجمن تبریک میگم
شاید حرف های نا گفته زیادی باشه ، شاید رهگذر های زیادی این جا رد شده باشن ،

به هر حال خوش امدی
53
۷-۱۳-۱۳۹۵ ۰۵:۰۵ عصر
 سپاس شده توسط behnam.mohamadzadeh
hooshmandsazan
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 1
سپاس شده 5 بار در 3 ارسال

ارسال: #175
لذت بردن از زندگی با پول راحت تر است اما برای لذت بردن اگرچه پول لازم است اما کافی نیست. حتی برخی پا را فراتر گذاشته اند و معتقدند برای لذت بردن از زندگی حتی پول هم لازم نیست. اگر کمی و فقط کمی بخواهیم از زندگی لذت ببریم و نگاهمان را کمی بهتر کنیم بسیاری از لذت‌ها نه وقت زیادی می‌خواهد و نه پول زیادی. پس منتظر تغییرات زیاد در یک روزی که معلوم نیست کی باشد نباشیم... در کوچک‌ترین اتفاقات عظیم‌ترین تجارب بشر نهفته است. باور کنید...

در این یادداشت شما را با چند روش ارزان برای لذت بردن از زندگی آشنا می کنیم:

- بخندید: بزرگی گفته است، "هدر رفته ترین روز، روزی است که در آن نخندیده باشید". واقعاً درست است. هیچوقت نباید آنقدر سرتان مشغول باشد که وقت برای خندیدن نداشته باشید یا آنقدر فرد جدی باشید که لبخند نزنید. درعوض، دور و بر خود را با آدم های شوخ و بامزه پر کنید تا همیشه خنده بر لبانتان باشد.

-تحسین زیبایی: هر روز ما به اشکال و مدل های مختلف با زیبایی روبه رو می شویم. واقعاً جای خجالت است که خیلی از آدم ها آنقدر به این زیبایی ها عادت می کنند که دیگر به تحسین آن نمی پردازند. توصیه ما این است که به آدم ها، گیاهان، اسباب و اثاثیه اطرافتان، ساختمان ها و ... دوباره نگاهی بیندازید و برای تحسین آن لحظه ای زمان بگذارید.

- حال یک دوست قدیمی را بپرسید: امتحانش ضرر ندارد. الان، همین الان تلفن را بردارید و به یک دوست قدیمی زنگ بزنید. به این ترتیب هر دوی شما از یک لذت ارزان زندگی لذت خواهید برد.

- هدیه های قدیمی و یادگاری ها: هدیه های قدیمی که گرفته اید نگاه کنید، عکس های خاطره انگیز هم بد نیست. یاد آوری روزهای خوش هم زیباست . از قدیم گفته اند وصف العیش نصف العیش.

- آشپزی کنید: آشپزی کردن یکی از راه هایی است که به آرامش و لذت می انجامد. اگر برای کسانی که دوستشان دارید آشپزی کنید، لذتتان را دو برابر خواهد کرد.

- با مشکلات شوخی کنید: مشکلات زندگی تمامی ندارد پس اگر با آنها شوخی کنید شادی هایتان هم تمامی نخواهد داشت . البته فراموش نکنید منظور از شوخی این نیست که خودتان را سرکوب کنید و به باد تمسخر بگیرید.

- از درخت بالا بروید اگر نبود جوی آب هم هست بر روی لبه جوی راه بروید: می خندید باور کنید لذت بخش است. اگر شک دارید امتحان کنید.

- از داشته هایتان استفاده کنید: یکی از عادت های بد برخی از ما این است که بهترین لباس ها، غذاها، تفریحات، پول ها و حتی احساساتمان را برای روز مبادا نگه می داریم. زیاد بگو دوستت دارم. از آنچه در اختیار داری استفاده کن و آن را برای روز مبادا ذخیره نکن.

- به خودتان جایزه بدهید: چرا به خودتان جایزه نمی دهید! طی یک روز عادی همه ما مطمئنا موفقیت های کوچکی به دست می آوریم. شاید بالاخره موفق شده باشید با یک مشتری سرسخت برخورد کنید، یک فروش کرده باشید، یا کسی در کارتان تحسینتان کرده باشد. البته اینها موفقیت هایی نیست که ارزش ندارد برایش مهمانی بگیرید اما چرا نباید لحظه ای را برای جشن گرفتن این موفقیت های کوچک خود اختصاص دهید؟ این تجربه را با کس دیگری درمیان بگذارید، با یک ناهار خوشمزه به خودتان پاداش بدهید و یا این که با یک شاخه گل، یک بستنی خوشمزه، یک لباس مخصوص خانه ارزان و شیک، یک بسته پفک، پاستیل و .... از خودتان قدردانی کنید.

- تشکر کنید: هر روز افراد زیادی به ما محبت می کنند. قدر دانی و تشکر از آنها نه تنها خستگی را از تن ایشان به در می کند باعث لذت و شادی خود شما هم می شود.

- موقع پیاده شدن از تاکسی از راننده تشکر کنید.

- از همکارتان به خاطر همکاری و همراهی تشکر کنید.

- از رئیستان بابت کار خوبی که برایتان انجام داده تشکر کنید.

- از مادر یا همسرتان به خاطر غذای خوشمزه تشکر کنید.

- از خدا تشکر کنید.

- دیدن فیلم و خواندن رمان های جذاب،شعر خواندن را هم امتحان کنید: این تفریحی است که با هیچ چیز قابل مقایسه نیست. تفریحی که ثروتمندان و فقرا در آن شریک اند. اما هر کدام به وسع و سطح سواد و درک هنری خودشان.

- به پارک و دل طبیعت بروید: طبیعت مسکنی بسیار قوی برای استرس و فشارهای زندگی مدرن است. خوردن ناهار در پارک، سر زدن به گلخانه ها یا تماشای غروب خورشید چند ایده ساده برای لذت بردن از طبیعت است.

یکی از بهترین سرگرمی های روزهای گرم سال این است که شام را بردارید و به همراه اعضای خانواده به نزدیک ترین پارک محل بروید.

- با بچه ها رفاقت کنید: دوستی با بچه ها کودک درونتان را هر چند در خواب عمیق باشد بیدار می کند و به یادتان می آورد که وقتی نوزاد بودید روزی 300 بار می خندیدید اما این روز ها هفته ای یک لبخند می زنید!

- به دیگران کمک کنید: هر کاری از دستتان بر می آید برای اطرافیانتان انجام دهید. لازم نیست پول خرج کنید شنیدن درد دل یک دوست، همکار و یا همسفر اتوبوس، حمل کردن خرید های یک فرد مسن و .... هرچه از دستتان برمی آید. لذت کمک کردن به دیگران را ازخودتان نگیرید.

- محیط اطرافتان را مرتب کنید: اگر بیرون خود را مرتب کنید درونتان هم مرتب می شود. اتاق، محل کار، راه پله های ساختمان، کوچه و ماشینتان را تمیز کنید و بعد از اتمام کار از تمیزی لذت ببرید.

- به صبحها و شبهایتان، دوباره فکر کنید: آیا روزهایتان همیشه در عجله برای بیرون زدن از خانه است؟ آیا شب ها فقط تلویزیون را خاموش می کنید و به رختخواب می روید؟ تنظیم یک برنامه برای روزها و شب ها بسیار فایده بخش است. مثلاً صبحها تنظیم کنید که یک ساعت زودتر بیدار شوید و آن زمان را برای کار کردن روی خودتان بگذرانید، مثلاً کتاب خواندن، چیز نوشتن یا ورزش کردن. شب ها هم قبل از رفتن به رختخواب زمانی را به این فکر کنید که روزتان را چگونه گذراندید.http://www.hooshmandbms.com/
۱۱-۱۶-۱۳۹۵ ۰۳:۵۶ عصر
 سپاس شده توسط دانشجو
soosisasa
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 0
سپاس شده 1 بار در 1 ارسال

ارسال: #176
من حرف سین رو بد می گفتم خودم تصمیم گرفتم و تو 2 ماه درستش کردمم کلا !

شیشه آلات آزمایشگاهی آلمانی
۱۱-۲۴-۱۳۹۵ ۰۳:۲۰ عصر
 سپاس شده توسط دانشجو
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان