برگزار شد چاپ اولین کتاب انجمن لکنت ایران

چاپ اولین کتاب انجمن لکنت ایران

Powered By MyBBIran.com - Hamed

ارسال پاسخ 
واقعا برای درمانم چه کرده ام؟؟
نویسنده پیام
hossein.amel
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 6084
سپاس شده 5357 بار در 833 ارسال

ارسال: #1
واقعا برای درمانم چه کرده ام؟؟
سلام به دوستان. من میخوام تو این بخش از کارهای که برای درمان لکنتم انجام میدم بنوسیم.
بعد از سفر به تهران و شرکت در جلسات انجمن لکنت ایران دید من نسبت به درمان خودم عوض شد. براستی یک درمانگر معجزه نمیکند. من قبلا فک میکردم که یک درمانگر 70% در درمان یک فرد لکنتی موثر است.ولی حالا دقیقا برعکسش فک میکنم. دیروز من و اقا مجتبی ناهار در خدمت اقای خجسته فر بودیم. ( باز هم بینهایت از ایشون سپاسگزارم) جالب اینجا بود که اقای خجسته فر بسیار شمرده و کنترل شده صحبت می کردند ولی من و اقا مجتبی اصلا سعی نمیکردیم که کشیده یا با اهنگ و ریتم منظم صحبت کنیم. اتفاقا عصر هم یاسین اومد ، با اینکه وقتی کشیده صحبت میکرد گفتارش بسیار روان می شد ولی باز هم اقا یاسین مثل من و اقا مجتبی قصد کشیده صحبت کردن نداشتیم. واقعا اقای زینعلی درست می گفتند که ما نباید از این که لکنت داریم بترسیم.ما باید بپذیریم و از بقیه هم بخوایم در درمانمون کمکون کنند.
من شنبه صبح رسیدم مشهد. از همون لحظه تصمیم گرفتم کشیده گویی رو شروع کنم. پدر و مادر و برادر ها رو صدا کردم و گفتم از این به بعد من روزی 5 ساعت باید جلوی شما ها یک کتاب رو به صورت کشیده و با یک اهنگ و ریتم خاص بخونم. حالا خودتون میدونین این 5 ساعت رو چطور در طول روز تقسیم کنید. قرارم باهشون گذاشتم که هفته ای هم یک بار یک مطلب رو بخونم و بیام جلوی اونا کنفرانس بدم.
الان ساعت 6:40 است. باورتون میشه از صبح تا حالا نزدیک 6 ساعت کتاب خوندم(البته با روش). الان دارم از گلو درد می میرم. اخه تو عمرم اینقدر حرف نزده بودم. واقعا تاثیرش روی گفتار باور نکردنی است. الان خیلی گفتارم روان شده.
تازه هدف بعدیم اینه که بعد از اینکه چند تا کنفرانس تو خونه دادم بعدش برم سراغ کنفرانس دادن تو جمع فامیل.بعدشم دانشگاه و ...

درون فردوس برین و بهشتی بی همتاست...
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۷-۱۲-۱۳۸۹ ۱۰:۰۴ عصر، توسط hossein.amel.)
۷-۱۰-۱۳۸۹ ۰۷:۴۶ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط nima66 ، LOVE ، Foruzande ، safari ، mehran mehramiz ، لیلا* _ DeletedAcount
molaei
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 13082
سپاس شده 16649 بار در 1879 ارسال

ارسال: #2
RE: واقعا برای درمانم چه کرده ام؟؟
اراده شما ستودنی است. بهتون تبریک میگم.مراقب باشید باعث اذیت تون نشه. چون ممکن است همین فشار به حنجره باعث تشدید لکنت شود. برای من که اینطور بود وقتی حنجره ام از صحبت زیاد درد می گرفت لکنتم بیشتر میشد چون دیگه نمیتونستم با تمرکز صحبت کنم.
واقعا خوشحالم که تصمیم بزرگی برای زندگی تون گرفتید. بدون شک پیشرفت شما چشمگیر خواهد بود.مراقب باشید این روحیه تون رو هرگز از دست ندید...
انسان تنها موجودی است که برای شاد بودن، باید هر روز ،خود را از نو بسازد..
درود بر شما
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۷-۱۰-۱۳۸۹ ۰۸:۲۴ عصر، توسط molaei.)
۷-۱۰-۱۳۸۹ ۰۸:۲۱ عصر
 سپاس شده توسط Foruzande ، mehran mehramiz ، لیلا* _ DeletedAcount
یاسین
عضو انجمن

سپاس ها 29803
سپاس شده 36609 بار در 4895 ارسال

ارسال: #3
حسین ارچ من هم از دیدار شما خیلی خوشحال شدم و به اراده شما تبریک میگم
حسین جان با اراده ای که از شما دیدم اطمینان دارم به زودی با یک همت بلند به بهبودی کامل میرسی
اینکه از مشهد امدی تهران برای 2 ساعت با بچه ها بودن یم دنیاست(این یعنی یک اراده قوی)
موفق باشی
۷-۱۰-۱۳۸۹ ۰۹:۲۴ عصر
 سپاس شده توسط Foruzande ، mehran mehramiz ، لیلا* _ DeletedAcount
Dabir
دبیر انجمن
دبیر انجمن

سپاس ها 14188
سپاس شده 18790 بار در 1994 ارسال

ارسال: #4
حسين عزيز خوشحالم از شروع جدي ات اما اگه سرما خورده بودي هم قرص سرما خوردگي را سر خود مي خوردي و تازه هر چه بيشتر بهتر؟
بگذار گفتار درمان كمك ات كنه!
تجويز نوع تمرين، نحوه تمرين ، زمان مناسب هر تمرين وظيفه و تخصص گفتار درمانه !
شايد اگه الان مثلا تماس تلفني برات مناسب نباشه ، اقدام سرخود خودت مي تونه باعث تشديد لكنت بشه اما تمرين به موقع با روش درست و با صلاحديد گفتار درمان معجزه مي كنه! معجزه!!!!!
البته نمي گم براي خانواده كتاب نخوان يا براشون كنفرانس نده ... اما اين قضيه را با ديد خودت تعميم نده....
نمي دوني چقدر منتظرم فايل صوتي گفتار جديدت را در كنار گفتار قبلي ات با هم گوش كنيم و از ميزان بهبودت لذت ببريم!....
۷-۱۱-۱۳۸۹ ۰۱:۱۹ عصر
 سپاس شده توسط Foruzande ، لیلا* _ DeletedAcount
درمانگر
عضو انجمن

سپاس ها 4714
سپاس شده 13073 بار در 1320 ارسال

ارسال: #5
سلام
برای هر تغییر چند مرحله وجود داره. مهمترین مرحله ، مرحله انگیزشه . ولی کافی نیست.
هر تغییری منجر به تحول نخواهد شد.
من با جناب خجسته فر موافقم که درمانگر خیلی می تونه کمک کنه. درمانگر در همه مراحل درمان نقشش صد در صده.
ولی در نقشهای مختلف . در ابتدا ممکنه نقش یک معلم را داشته باشه. یه بار نقش یه مشاور ، یه بار نقش یه رهبر ، یه بار نقش یه دوست صمیمی.
یه زمانهایی می شه مراجع من به حدی رسیده که بهش می گم حالا تو دیگه این قدر مسلط شدی که می تونی درمانگر خودت باشی.
مراجع خودش برای خودش تمرین مشخص می کنه و هم در نقش مراجع و هم در نقش درمانگر کار می کنه. من در این زمان نقش رهبر را فقط به عهده دارم.
بعد از یه مدتی به همین مراجع می گم خوب حالا تو دیگه به حدی رسیدی که نه تنها می تونی به خودت کمک کنی باید به دیگران هم آموزش بدی. اون وقت می شه دستیار درمانگر. و مدتی بعد خودش باید یه سیستم تهیه کنه.
مثل سیستم گروههای حمایتی. توی سیستم گروههای حمایتی . این جوری نه تنها به خودش در تثبیت گفتار روان کمک می کنه. "به خاطر الگو بودن برای دیگران " ، احساساتی مثل احساس شادی ، کفایت ، افتخار و قدرت نیز باهاش همراه می شه و باعث می شه انگیزه فرد کاهش پیدا نکنه و همچنین دیگران.
۷-۱۱-۱۳۸۹ ۰۲:۱۶ عصر
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط molaei ، یاسین ، ramezani ، LOVE ، Foruzande ، safari ، لیلا* _ DeletedAcount
hossein.amel
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 6084

ارسال: #6
خیلی ممنون از اقای خجسته فر و خانم درمانگر.
امروز صبح به گفتار درمانم مراجع کردم و خیلی مطالب جالب بهم یاد دادند. از این به بعد طبق برنامه ایشون ادامه میدم

۷-۱۱-۱۳۸۹ ۰۶:۱۱ عصر
 سپاس شده توسط ramezani ، Foruzande ، safari ، لیلا* _ DeletedAcount
یاسین
عضو انجمن

سپاس ها 29803
سپاس شده 36609 بار در 4895 ارسال

ارسال: #7
به نظر من بدون اجازه درمانگر نباید کاری کرد
مثلا من بدون اجازه خودمو توی یه موقعیت بدی قرار میدم و واکنش بدی از موقعیت میبینیم و این واکنش باعث میشه ضربه بخورم و از درمان سرد بشم
۷-۱۱-۱۳۸۹ ۰۹:۱۵ عصر
 سپاس شده توسط ramezani ، Foruzande ، safari ، لیلا* _ DeletedAcount
hossein.amel
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 6084

ارسال: #8
با احترام به همه نظر ها ولی من اینجوری فک نمیکنم. به نظر من درمانگر فقط باید سر نخ ها رو به ما بده و بقیش به عهده خودمون باشه.

۷-۱۱-۱۳۸۹ ۱۱:۰۷ عصر
 سپاس شده توسط ramezani ، Foruzande ، لیلا* _ DeletedAcount
molaei
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 13082
سپاس شده 16649 بار در 1879 ارسال

ارسال: #9
بعد خوندن صحبت دوستان تازه متوجه شدم شما اصلا به گفتار درمانی مراجعه نکرده بودین و این تمرینات تجویز خودتون بود.تصورم این بود که اومدن به جلسه انگیزه شما رو برای انجام تمریناتی که درمانگرتون داده مضاعف کرده. از این رو بسیار خوشحال شده بودم که این همه با جدیت دارید تمرین می کنید.ممنون از توضیح دوستانی که به درستی شما رو راهنمایی کردن.
حتما میدونید که انجام به موقع و درست تمرینات چه تاثیر زیادی بر روانی گفتار شما داره.لطفا تمرینات رو خیلی جدی بگیرید.به امید روزهای شادتر برای شما و همه دوستان
۷-۱۲-۱۳۸۹ ۱۰:۳۸ صبح
 سپاس شده توسط ramezani ، Foruzande ، لیلا* _ DeletedAcount
hossein.amel
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 6084

ارسال: #10
جمعه من تونستم به خودم جرات بدم و جلوی جمع فامیل کتاب به سوی کامیابی 2 انتونی رابینز رو با روش رو خونی کنم. البته قصد داشتم کنفرانس هم ارائه بدم ولی چون جمعیت زیاد شد دیگه ترسیدم!! ارائه کنفرانس رو گذاشتم توی گفتار درمانی و جلوی چند نفر از گفتار درمان ها. که اونجا کاملا موفق بودم مورد تشویق قرار گرفتم. البته هر شب توی خونه کنفرانسی از مطالب کتاب انتونی رابینز میدم. روخونی با روش هم اینقدر تو خونه تکرار کردم که دارم در این زمینه به مرز کامل روانی میرسم. از حالا به بعد علاوه بر روخونی روی گفتار مونولوگ هم دارم کار میکنم. کتاب قصه های مجید رو میخونم جلوی خانواده و در انتها خودم اون قصه رو از زبان خودم تعریف میکنم. به توصیه گفتار درمان دارم مرحله به مرحله پیش میرم. حالا جمعه این هفته قرار جلوی جمع فامیل کنفرانسی در مورد تصمیم گیری داشته باشم.خدا بخیر کنه. البته قبلش مقداری رو خونی میکنم که استرس از بین بره. راستش زیاد ترسی ندارم از این کار چون تو خونه به انداه کافی تمرین کردم و خیلی مشتاقم ببینم توی جمع چند مرد حلاجم!

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۸-۴-۱۳۸۹ ۱۰:۵۹ صبح، توسط hossein.amel.)
۸-۴-۱۳۸۹ ۱۰:۵۷ صبح
 سپاس شده توسط arian ، Dabir ، molaei ، zeinali ، ramezani ، LOVE ، Foruzande ، لیلا* _ DeletedAcount
Dabir
دبیر انجمن
دبیر انجمن

سپاس ها 14188
سپاس شده 18790 بار در 1994 ارسال

ارسال: #11
كلي مرد حلاجي!!!
اصلا چرا حسين آرشيتكت؟ حسين حلاج!!!
براي جديت ات در پيگيري تمرينات به تو و درمانگرت تبريك مي گم...
۸-۴-۱۳۸۹ ۱۱:۰۷ صبح
 سپاس شده توسط Foruzande
hossein.amel
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 6084

ارسال: #12
مرسی اقای خجسته فر. اینا همش به خاطر روحیه که از شما گرفتم. خودتون که کامل کتاب انتونی رابین رو خوندین. یه جایی هست که میگه انسان وقتی تصمیم به انجام کاری میگیره و مصمم به انجامش میشه نیرو های غیبی بهش کمک میکنن. همیشه خدارو شکر میکنم که در اولین قدم با انجمن لکنت ایران و اقای خجسته فر عزیز اشنا شدم. از کارای دیگه ای که انجام میدم اینکه دائم با خودم فکر میکنم که اومدم تهران و به عنوان یه کسی که درمان شده دارم واسه جمع پارک ساعی سخنرانی میکنم.Big Grin

۸-۴-۱۳۸۹ ۱۱:۱۹ صبح
 سپاس شده توسط Dabir ، LOVE ، Foruzande
zeinali
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 204
سپاس شده 506 بار در 83 ارسال

ارسال: #13
آقا حسین سلام.
خوندن پیشرفت و انگیزه ات آدمو خیلی خوشحال می کنه.
ایشالله در اینده ای نزدیک شما را با درصد روانی بالا و انگیزه همچنان قوی تو پارک ساعی ببینیم.
۸-۴-۱۳۸۹ ۱۱:۳۱ عصر
 سپاس شده توسط Dabir ، Foruzande
hossein.amel
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 6084

ارسال: #14
سلام اقای زینعلی
مطمئن باشین یه روز میام تو پارک ساعی و یک سخنرانی توپ ارائه میدمCool

۸-۴-۱۳۸۹ ۱۱:۵۳ عصر
 سپاس شده توسط Dabir ، Foruzande ، safari ، لیلا* _ DeletedAcount
msh22
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 3942
سپاس شده 2332 بار در 337 ارسال

ارسال: #15
سلام
آفرين بر حسين. آره من هم موافقم.
بايد هميشه يك انگيزه و يك كاتاليزور براي رعايت كردن روش باشد، در كنار آن تمرين دست جمعي.
من هر وقت از جلسات پارك ميام. تا چند روز با روشم و خوبم هست.
يك هدف بزرگ و مقدس ، سختي ها و مصائب را در خودش حل و ناپديد مي كنه.

كشتي در ساحل امن تر است، اما براي اين كار ساخته نشده است
۸-۵-۱۳۸۹ ۰۱:۱۷ صبح
 سپاس شده توسط Dabir ، LOVE ، Foruzande ، safari ، لیلا* _ DeletedAcount
hossein.amel
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 6084

ارسال: #16
دیروز جمعه من قرار بود جلو جمع فامیل کنفرانس بدم. خوب زیاد استرس نداشتم چون این کارو تو خونه زیاد انجام دادم. ولی وقتی شروع کردم یک دفعه سکوت خاصی تو محیط حاکم شد و همه داشتن به صحبت های من گوش میدادند. ترس عجیبی درونم به وجود امدم.خوب طبیعی بود ولی این ترس باعث شد چند جا گیر کنم که خواستم دیگه ادامه ندم. ولی با خودم گفتم من باید تا اخرش برم.یه کم نفس کشیدم و با ارامش شروع کردم. در کل بد نبود ولی مهمترین ویژگیش این بود که تجربه خوبی شد برام. یعنی هفته بعد از خودم جسارت بیشتری نشون میدم. چون اون جو ترسناکی که درونم بود شکست.

۸-۸-۱۳۸۹ ۱۰:۳۹ صبح
 سپاس شده توسط molaei ، arian ، zeinali ، یاسین ، Dabir ، Abbas ، محمد حسین ، LOVE ، Foruzande ، safari ، لیلا* _ DeletedAcount
majid192003
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 558
سپاس شده 3591 بار در 757 ارسال

ارسال: #17
وقتی توانایی ها و اراده خود را می بینم و هنوز لکنت دارم ، نتیجه می گیرم که واقعا کاری نکرده ام!!!

خدایا شکرت.
۱۱-۲۰-۱۳۹۰ ۰۲:۱۸ صبح
 سپاس شده توسط Dabir ، محمد حسین ، LOVE ، Foruzande ، safari ، لیلا* _ DeletedAcount
Abbas
مدیر فنی سایت

سپاس ها 22311
سپاس شده 18392 بار در 2135 ارسال

ارسال: #18
Information RE: واقعا برای درمانم چه کرده ام؟؟
اووووووووووووه اینقدر کارا کردم که اندازه ده تا تاپیک باید اینجا مطلب بنویسم
- درمانم رو با انگیزه شروع کردم و همچنان ادامه میدم
- از تمام امکاناتم استفاده کردم، از حضور دوستام، از انجمن
- حضور مستمر توی جلسات اینترنتی
- حضور مستمر (تا جایی که تونستم) توی جلسات گروهی (طی کردن مسیر 3 ساعته تا همدان و تحمل خستگی هاش)
- حضور توی بیشتر پیک نیک های انجمن، چون که یه انرژی مضاعف بهم میدن برای ادامه مسیرم
- انجام تمام تمرینات درمانگرم
- انجام تمریناتم هرچقدر هم که سخت باشند، مثل تمرین های حساسیت زدایی، تمرین لکنت کاذب (به قول دوستان مردم آزاری درمانی Tongue) باز هم با روحیه و انگیزه
- از همه مهمتر اجتناب هام رو تا حد زیادی کم کردم
- هرجا که موقعیت بوده، خودمو توی موقعیت قرار دادم و صحبت کردم، که خیلییییییی بهم کمک کرده
- ....
خب فک کنم فعلا همینا که گفتم کافی باشه، اینم بگم که خدا رو شکر نتیجه اش رو هم گرفته ام و تا حد زیادی توی مسیر درمانم پیش رفتم
این مسیر هم چنان ادامه دارد!

شاد باشید

عاشق شوید و بلند همتی را پیشه خود سازید
زیرا این ها بال های نیرومندی هستند که شما را به قله های بلند کامیابی می رسانند
"یوهان ولفگانگ گوته"

....
....
در مسیر پیشرفت (عباس)
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱-۲۰-۱۳۹۰ ۰۴:۰۲ صبح، توسط Abbas.)
۱۱-۲۰-۱۳۹۰ ۰۳:۵۳ صبح
 سپاس شده توسط Dabir ، محمد حسین ، LOVE ، Foruzande ، safari ، لیلا* _ DeletedAcount
لیلا* _ DeletedAcount
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 20555
سپاس شده 3364 بار در 982 ارسال

ارسال: #19
.........
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۹-۵-۱۳۹۴ ۱۲:۰۵ صبح، توسط لیلا* _ DeletedAcount.)
۶-۱۷-۱۳۹۴ ۱۲:۰۷ صبح
 سپاس شده توسط behnam.mohamadzadeh ، خلیق ، saeed_khojastehfar
ارسال پاسخ 

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست مجدد برای همکاری علمی محبوبه سادات حسینی نژاد 8 1,697 ۲-۷-۱۳۹۴ ۱۰:۱۸ عصر
آخرین ارسال: mohamad ali
  درس هایی برای موفقیت در زندگی . . . sadegh06 37 7,225 ۱-۳۱-۱۳۹۳ ۰۲:۳۵ عصر
آخرین ارسال: sadegh06
Smile کمک برای انجام یک کار تحقیقاتی hadi.adham 5 3,811 ۱-۱۷-۱۳۹۳ ۰۶:۱۶ عصر
آخرین ارسال: mehran mehramiz

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان