چاپ اولین کتاب انجمن لکنت ایران

Powered By MyBBIran.com - Hamed

ارسال پاسخ 
مجله فصل همدلی شماره (2)
نویسنده پیام
_____
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 2645
سپاس شده 2775 بار در 262 ارسال

ارسال: #21
RE: ماهنامه شماره (2)
با سلام
به نظر من، اگر اظهار نظرها رو محدود به پیام خصوصی کنیم، از نظرات جمعی محروم خواهیم شد. ضمن این‌که پیش از این به قدر کافی از پیام خصوصی استفاده کرده‌ایم، بی حاصل.
در مورد اعلام آمادگی هم، قبلاً حضوراً انجام شده‌بود.
کمبود وقت و مشغله و سختی کار را همه قبول دارند. زحمات عزیزان بر هیچ کسی پوشیده نیست. اما شاید اگر به‌جای ماهنامه، فصلنامه‌ای داشته‌باشیم، بی اشکال، پذیرفته‌تر باشد.
خودمان را با هیچ مجله‌ای هم مقایسه نمی‌کنیم، چرا که در کنار مجلات وزین و ارزش‌مند، مجلات زرد و هجو هم بسیارند.
مثل کسی نمی‌نویسیم. مثل خودمان، و در حد توان خودمان می‌نویسیم، اما درست و بدون غلط. به قول یک عزیزی که می‌گفت، آپولو هم هوا نمی‌کنیم.
همانطور که نوشته‌اید، ویرایش، کاری سخت و زمان‌گیر است. اما قبل از صرف وقت و زمان، نیازمند دانستن علم ویرایش است. متن‌های ماهنامه‌ی اول و دوم، یا کامل ویرایش نشده‌اند، یا با همین وضع مورد قبول قرار گرفته‌اند. مخاطب هم به ویراستار خرده نمی‌گیرد، بلکه مسوولیت قانونی مجله با مدیر مسوول است. اما وقتی در سرمقاله به جای علیرغم، می‌نویسیم علی رقم، یعنی نه مدیر مسوول، نه سردبیر و نه ویراستار، هیچکدام به املای درست این کلمه توجه نکرده‌اند. البته این فقط یک مثال بود، این ماهنامه، خیلی بیشتر از اولی، ناقض قوانین نوشتاری‌ست.
منابع نیز نمی‌توانند سایت باشند. سایت نویسنده نیست. برای مثال، نویسنده‌ی مقاله‌ی لکنت و کودک، خانم زهره پری‌نوش است نه سایت تبیان.
اگر در پایان نوشته‌ای بنویسیم تهیه و تنظیم: امیررضا ربیعی، مخاطب باید چه برداشتی بکند؟ ربیعی نویسنده‌ی مطلب است؟ ربیعی آن‌را از جایی نقل کرده‌است؟ نویسنده‌ی اصلی کیست؟
در مورد داستان انسانی که هزار سال زیسته‌است، آیا نباید خوانندگان متوجه می‌شدند که این داستان را عرفان نظر آهاری نوشته‌است؟
یک موضوع دیگر این‌که، در شعر تبریک نوروزی، دوری و دفع بلا -که متن اصلی شعر است- چه اشکالی داشت که به جای آن دوری از دفع و بلا را برای‌مان آرزو کرده‌اید؟
سال پر سود و صفا -که متن اصلی شعر است- چرا به سالی پر سود و صفا بدل شده‌است؟ اولی آهنگین تر نیست؟
این فقط چند نمونه‌ی ساده بود. مواردی از این دست بسیار است.
وجود چنین اشکالاتی، که هر کسی، با هر سطح سوادی، متوجه‌اش می‌شود، با شعارهای کمال‌گراییمان، هم‌خوانی ندارد.
کمی روحیه‌ی انتقاد پذیری را در خودمان تقویت کنیم. تعریف و تمجید در سایت و در معرض دید عموم، انتقاد در پیام خصوصی و در پس پرده؟

گاه ریگی که به پا داشته‌ام
زیر و بم‌های زمین را به من آموخته‌است...
۱-۱۰-۱۳۹۲ ۰۷:۱۸ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط سلمان ، babaei ، hossein.amel ، fahime ، تبسم ، Abbas ، molaei ، LOVE ، یاسین ، میلاد 1 ، Dabir
s.h
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 3703
سپاس شده 2945 بار در 364 ارسال

ارسال: #22
به نظر من وقتی میخواهیم از کار کسی انتقاد کنیم و عیب هاشو بهش گوشزد کنیم،خیلی بهتره که فقط به خودش بگیم نه اینکه در تالار بگیم!!!

اگر بخواهیم انتقادی موثر و مفید واقع بشه باید بگیم که در چه مورد این اشکال را داشته ،نه اینکه کلا بگیم ویراستاری مشکل داشت،درضمن راه حل مناسب را هم پیش رویش بگذاریم...

اگر ایرادهای آقای ربیعی درکنار راه حل هایی که پیشنهاد دادند از همون اول پیام خصوصی میشد خیلی موثر تر بود.

درضمن انتقاد هایی که به اشخاص خاصی برمیگرده باید در پس پرده باشه نه در تالار....

یا علی مدد

الحمــــــدلله الذی جعلنا من المتمسکین بولایة امیرالمومنین علــــی بن ابیطالب و الائمة المعصومین علیهما السلام
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱-۱۰-۱۳۹۲ ۰۷:۴۱ عصر، توسط s.h.)
۱-۱۰-۱۳۹۲ ۰۷:۳۷ عصر
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط babaei ، fahime ، Abbas ، hossein.amel ، molaei ، _____ ، یاسین ، میلاد 1 ، parnia ، Dabir
ـــــــــــــــــــــــ
عضو انجمن

سپاس ها 4677
سپاس شده 7405 بار در 728 ارسال

ارسال: #23
(۱-۱۰-۱۳۹۲ ۰۶:۲۷ عصر)s.h نوشته شده توسط:  
نقل قول: وای بحال چنین مجله ای که بدون حضور یک متخصص ادبی ،
به مرحله ی چاپ و نشر برسه !!!

سلام

وقتی یه کاری شروع میشه،اوایل ممکنه که عیب ها و نقص هایی داشته باشه و این عادی است.ولی به مرور زمان درست و کامل تر میشه...

ای کاش دست اندرکاران ماهنامه ،مدت زمانی که صرف تهیه و تنظیم این مجله کرده اند را مینوشتند که بعضی ها با یک پست تمام زحمات آنها را زیر سوال نبرند....

ای کاش ارسال هایی که باید ویراستاری میشد،برای منتقدان فرستاده میشد که ببیند چه کار سختیه و چقدر زمان میبره!!!!

باید اگر انتقادی از ماهنامه داریم به صورت پیام خصوصی به مسئولان اطلاع بدیم،نه اینکه در تالار اعلام کنیم و خواسته یا ناخواسته باعث دلخوری بشیم!!!

یاعلی مدد

چطور است ، به کلاس اول ابتدایی برگردیم ، و به مرور زمان ، املای فارسی یاد بگیریم ؟؟؟
فکر میکنید چقدر وقت برای این کار لازم باشه ؟

اگر ویراستاری اینست که کلمه ی " ناهار " را دستکاری کنند و به غلط به " نهار " تبدیل کنند ، خب بله راست میگید ، وقت بسیار گذاشته اند و زحمت فراوان کشیده اند !!!

فکر کنم در هر خانه ای یک جلد فرهنگ لغت فارسی موجود باشد ، تا هر وقت مردد شدیم ، به آن رجوع کنیم !
و اگر تصور میکنیم که اصلا" احتیاجی به این کار نیست ، پس لابد کارمون خیلی درسته !!!

مباد که به تعریف و تمجید زیادی ، بد عادت شویم !!!

(۱-۱۰-۱۳۹۲ ۰۷:۳۷ عصر)s.h نوشته شده توسط:  اگر ایرادهای آقای ربیعی درکنار راه حل هایی که پیشنهاد دادند از همون اول پیام خصوصی میشد خیلی موثر تر بود.

اگر مؤثر تر بود، الان نیاز به نوشتن این متون نبود. حاصل پیام خصوصی این شد که شما خبر ندارید چه پیشنهادهایی داده‌شده و چه صحبت‌هایی صورت گرفته‌است.
صحبت‌های خصوصی شد، پیام خصوصی داده‌شد، باز هم مجله با همان وضع روی سایت قرار گرفت و موجبات تقدیر و تشکر دوستان را به قدر کافی به‌همراه آورد.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱-۱۰-۱۳۹۲ ۰۸:۰۸ عصر، توسط ـــــــــــــــــــــــ.)
۱-۱۰-۱۳۹۲ ۰۷:۵۵ عصر
 سپاس شده توسط سلمان ، _____ ، babaei ، میلاد 1 ، fahime ، Abbas ، molaei ، LOVE ، razieh ، یاسین ، Dabir
سلمان
عضو انجمن
کمیته های اجرایی

سپاس ها 2677
سپاس شده 3762 بار در 473 ارسال

ارسال: #24
این انتقاد های به جای آقای ربیعی و خانم یزدانی باعث پیشرفت جدی نشریه می شود اگر به آنها عمل شود و کسی از این انتقادها ناراحت نشود...

باران باش و ببار و نپرس که کاسه های خالی از آن کیست.
۱-۱۰-۱۳۹۲ ۰۹:۳۴ عصر
 سپاس شده توسط میلاد 1 ، babaei ، fahime ، Abbas ، molaei ، LOVE ، razieh ، _____ ، یاسین ، Dabir
hossein.amel
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 6085
سپاس شده 5358 بار در 834 ارسال

ارسال: #25
چند تا موضوع رو به نظرم رسید که بگم.
1- چرا بجای اینکه بیشتر به محتوا توجه بشه و زحمتی که دوستان کشیدند ، به حواشی پرداخته شده؟!!!
2- قطعا کار بدون اشکال نبوده. چرا از موضع دوستانه ، برادری و صمیمانه به قضیه نگاه نشده؟! می شد خیلی راحت تر اشکالات رو به دوستانمون تذکر بدیم.
3- انتقاد پذیر بودن یعنی چی؟ کسی که انتقاد می کنه فقط و فقط نظر شخصی خودش رو میگه. اگر مطمئن هست بهتر کار میکنه میتونه دست به کار بشه. یا اینکه مثله یه دوست مهربان و دلسوز، دوستانش رو راهنمایی کنه( لحن تند چه معنا داره؟)
4- بگذارید دوستانی هم که زحمت این ماهنامه رو کشیدند حرفاشون رو بزنن.

کلا اینکه خیلی بهتر از این می شد اشتباهات رو به دوستانمون تذکر داد.

شاد باشید..

نظر دیگران، حتی زمانی که اصیل باشد، حجابی است بین تو و واقعیت.
۱-۱۰-۱۳۹۲ ۱۱:۴۳ عصر
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط fahime ، s.h ، nima66 ، تبسم ، molaei ، ـــــــــــــــــــــــ ، Abbas ، LOVE ، babaei ، razieh ، _____ ، یاسین ، میلاد 1 ، parnia ، arian ، ali.asoodeh ، Dabir
ـــــــــــــــــــــــ
عضو انجمن

سپاس ها 4677

ارسال: #26
...
اونی که انتقاد کرده ، خیلی پیش تر از اینها ، اعلام آمادگی هم کرده بوده !

اونی که انتقاد کرده ، قبل از هر کاری ، تقدیر و سپاسگزاری هم کرده !

اونی که انتقاد کرده ، در اولین انتقادش لحن تند نداشته !

اونی که انتقاد کرده ، تقاضای بازنگری قبل از چاپ ، کرده ، بخاطر حفظ آبروی انجمن !!!

حرف حق تلخه و هیچکس از انتقاد خوشش نمیاد !!! Undecided
۱-۱۱-۱۳۹۲ ۰۱:۴۸ صبح
 سپاس شده توسط fahime ، Abbas ، LOVE ، babaei ، سلمان ، hossein.amel ، molaei ، razieh ، یاسین ، میلاد 1 ، ali.asoodeh ، Dabir
fahime
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 15981
سپاس شده 8481 بار در 767 ارسال

ارسال: #27
با سلام
همه ی پست ها رو خوندم و لازم دونستم باز هم تو ضیح بدم.
انتقادها به جا بودند و قبول دارم که خالی از اشکال نبوده، ممنون از این همه توجه دوستان.
ولی چند تا نکته هست که باید گفته بشه:

1_ دوستانی که گزارش ها رو ارسال می کنند اینقدر لطف دارند و مطالب رو دیر ارسال می کنند که من برای ویرایش 22 تا مطلب کمتر از 48 ساعت زمان داشتم و باید مطالب از همه نظر بررسی می شد و همین طور که دوستان فرمودند کاری سخت و زمان گیر است
که حتی مجبور بودم تا صبح بیدار بمونم... به نظرشما در کمتر از 48 ساعت با اون سطح نوشتاری.... میشه عجله نکرد؟
یا فرصت هست لغت نامه گذاشت پیش رو و یکی یکی کلمات رو پیدا کرد؟ ببخشید اسم میارم، برای مثال خانم یزدانی عزیزم گزارش رو یکشنبه 27 اسفند ساعت 22 برامون فرستادند.. همون لحظه سر دبیر برام ارسال کردند و منم همون موقع ویرایشش کردم و فرستادم ...بقیه دوستان هم به همین طریق ...

2_ ما همه با علاقه برای ماهنامه کار می کنیم و نیازی نداریم کسی تقدیر و تشکر کنه، عرض کردم انتقاد ها رو هم می پذیریم...
ولی بهتر این بود که به جای لحنی اینچنین تند...دست یاری به طرفمون دراز می شد.اگر بعضی دوستان مطرح کردند که انتقادات در پیام خصوصی مطرح بشه فقط و فقط برای این بود که بتونیم تخصصی تر راجع بهش صحبت کنیم.

3_ در این مدت نه من و نه آقای گودرزی هیچ گونه پیام خصوصی از آقای ربیعی و خانم یزدانی دریافت نکردیم.فقط یک مورد آقای ربیعی به سردبیر پیام خصوصی داده بودند که در اون پیام هم صحبتی از مشکلات ماهنامه نشده بود.

4_ اگر انتقادی دوستانه باشه (نه مثل پست شماره 15 حالت تمسخر) یقینا دوست داشتنی تر خواهد بود..

امیدوارم بتونیم در کنارهم به پیشرفت هر چه بیشتر ماهنامه کمک کنیم و ما همچنان از همکاری دوستان عزیزمون استقبال می کنیم.

جهان با سیب سرخی شروع شد، همرنگ عشق ...
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱-۱۱-۱۳۹۲ ۰۲:۲۵ صبح، توسط fahime.)
۱-۱۱-۱۳۹۲ ۰۲:۱۰ صبح
 سپاس شده توسط Abbas ، ـــــــــــــــــــــــ ، s.h ، تبسم ، LOVE ، babaei ، سلمان ، hossein.amel ، molaei ، ali.asoodeh ، _____ ، یاسین ، میلاد 1 ، parnia ، arian ، Dabir
ـــــــــــــــــــــــ
عضو انجمن

سپاس ها 4677

ارسال: #28
...
ببخشید ، بنده اصلا" عادت ندارم ، هیچکدوم از کارهامو توجیه کنم !!!

همه چیز ، خیــــــــــــــلی واضح و روشن نوشته شده .

لطفا" دوباره دقیقتر مطالعه بفرمایید .
متشکرم .
۱-۱۱-۱۳۹۲ ۰۲:۳۵ صبح
 سپاس شده توسط Abbas ، LOVE ، babaei ، سلمان ، fahime ، molaei ، یاسین ، میلاد 1 ، Dabir
samapharmacist
عضو انجمن

سپاس ها 2618
سپاس شده 6810 بار در 872 ارسال

ارسال: #29
من به عنوان یک مخاطب عام که به قضایا از بیرون نگاه میکنه نظرم رو میگم...
آرمانهای ما باید با توان اجرایی ما مطابفت داشته باشه
اولین گزینه استفاده از پتانسیل های موجود در خود انجمن هست البته به شرطی که این پتانسیل ها مایل به همکاری باشن واعلام آمادگی کنن!
گزینه دوم :اگر انجمن میتونه هزینه کنه ما میتونیم از یک ویراستار یا یک استاد ادبیات رسما دعوت به همکاری کنیم

می دانی
یک وقت هایی باید
روی یک تکه کاغذ بنویسی
تـعطیــل است
و بچسبانی پشت شیشه ی افـکارت
باید به خودت استراحت بدهی
دراز بکشی
دست هایت را زیر سرت بگذاری
به آسمان خیره شوی
و بی خیال ســوت بزنی
در دلـت بخنــدی به تمام افـکاری که
پشت شیشه ی ذهنت صف کشیده اند
آن وقت با خودت بگویـی
بگذار منتـظـر بمانند !
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱-۱۱-۱۳۹۲ ۰۳:۱۸ صبح، توسط samapharmacist.)
۱-۱۱-۱۳۹۲ ۰۲:۴۷ صبح
 سپاس شده توسط LOVE ، babaei ، سلمان ، fahime ، molaei ، _____ ، یاسین ، میلاد 1 ، Dabir
سیمین بری
عضو انجمن

سپاس ها 13090
سپاس شده 27234 بار در 3060 ارسال

ارسال: #30
انتقاداتونو به جون میخریم آزاده جون و آقای ربیعی .......
انتقاد همیشه باعث پیشرفت ......
۱-۱۱-۱۳۹۲ ۰۱:۴۱ عصر
 سپاس شده توسط LOVE ، babaei ، سلمان ، fahime ، molaei ، _____ ، یاسین ، میلاد 1 ، Dabir
LOVE
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 17755
سپاس شده 9929 بار در 1154 ارسال

ارسال: #31
بنده هم با انتقاد در فضای عمومی تالار موافقم. البته نه اینکه انتقادها اینچنین تند باشه
میشه یه مقدار دوستانه تر هم انتقاد کرد.....

۱-۱۱-۱۳۹۲ ۰۲:۱۷ عصر
 سپاس شده توسط سلمان ، babaei ، تبسم ، RAMIN KIAN ، fahime ، molaei ، razieh ، _____ ، Abbas ، یاسین ، میلاد 1 ، parnia ، Dabir
babaei
عضو انجمن

سپاس ها 2858
سپاس شده 5089 بار در 532 ارسال

ارسال: #32
تمام ارسالهای بالا را چند بار خواندم و کاملا موافق هستم با بیان انتقادها در فضای تالار .
و همیشه هم از انتقادها و پیشنهادها استقبال کردم و تمامی انتقادهای صورت گرفته قابل احترام می باشد
من احساس می کنم توضیحات کافی را در ارسال 19 همین تاپیک عرض کردم با این حال دوباره عرض می کنم
تیمی که مجله را تهیه و منتشر می کنند تیم حرفه ای و حتی صاحب تجربه نمی باشد و تمام تیم با احساس مسوولیت ،تلاش ،انرژی و وقت خود را برای تهیه و منتشر کردن مجله صرف کردن بدون هیچگونه مزد و چشم داشتی.
آیا باید تمام زحمات و تلاش این افراد زیر سوال برود با لحن و کنایه و طعنه آن هم با حالت تمسخره آمیز ؟گیرم که چند اشتباه نگارشی در مطالب مجله وجود دارد .
آیا باید سطح سواد این افراد را زیر سوال برد؟ گیرم که ناهار،نهار نوشته شد است حالا بماند که در فرهنگ معین و هم لغت نامه دهخدا هر دو کلمه نهار و ناهار به معنای وعده ی غذایی ظهر می باشد
آیا این انتقاد است ؟
تیم مجله هیچگاه ادعا نکرده است که مجله بدون اشتباه و خطا می باشد همیشه گفتم مجله شماره به شماره پخته تر خواهد شد و کاملتر.
خیلی جالب است که هیچ پیام خصوصی حاوی انتقاد برای هر یک از اعضای تیم ارسال نشده است جز یک پیام خصوصی که برای آقای عباس توسط آقای ربیعی ارسال شده که متن آن پیام را کامل خواندم؛ اشاره به وجود مشکلات ویراستاری در مجله را داشت .البته آقای ربیعی در این رابطه قبلا هم با من صحبت کرده بودن. که من این نکات و حساسیت در این مورد رو به بخشهای مربوطه منتقل کرده بودم. و بعد تیم مجله را محکوم به عدم داشتن روحیه انتقادپذیری کنیم و اینکه پیام خصوصی فایده ندارد
من متوجه این جمله نمیشم خانم یزدانی "اونی که انتقاد کرده ، تقاضای بازنگری قبل از چاپ ، کرده ، بخاطر حفظ آبروی انجمن !"
مطمئن باشیدحفظ آبروی انجمن برای همه در الویت است . اما یک سوال ؛ مگر مجله چاپ شده است؟؟؟!!!!!!
به شما اطمینان میدهم ماهنامه شماره (1) چاپ نشده است .
ماهنامه شماره اول در فضای مجازی منتشر شد و یکسری انتقادهای به جا و درستی از مجله صورت گرفت و در شماره دوم تلاش شد که تمام آن مشکلاتی که در شماره اول وجود داشت برطرف شود.و بسیاری از آن مشکلات هم برطرف شد و حال خدمت شما عرض میکنم بسیاری از مشکلات و انشا... تمام مشکلاتی که در شماره دوم وجود دارد در شماره سوم برطرف خواهد شد.و شماره به شماره مهارت و تجربه ای تیم مجله بیشتر و بهتر خواهد شد و در نتیجه کیفیت افزایش و اشتباهات کاهش خواهد یافت.
با شناختی که از خانم یزدانی و آقای ربیعی دارم می دانم که این انتقادها و حساسیت ها صرفا از روی دلسوزی و عشق به انجمن است
ممنون و سپاس

من امیدی را در خود بارور ساخته ام تار و پودش را با عشق تو پرداخته ام
مثل تابیدن مهری در دل مثل جوشیدن شعری از جان مثل باریدن عطری در گل
جریان خواهم یافت راه خواهم افتاد باز از ریشه به برگ باز از بود به هست باز از "خاموشی " تا "فریاد"
۱-۱۲-۱۳۹۲ ۱۰:۰۱ صبح
 سپاس شده توسط RaminPak ، razieh ، تبسم ، LOVE ، s.h ، hossein.amel ، molaei ، vandnorouz ، samapharmacist ، سلمان ، fahime ، nima66 ، _____ ، Abbas ، یاسین ، میلاد 1 ، parnia ، Dabir
vandnorouz
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 41
سپاس شده 64 بار در 5 ارسال

ارسال: #33
سلام دوستان عزیز
از دو شماره اول نشریه انتقاد هایی شده که باعث پیشرفت در شماره های بعدی و تلاش بیشتر تیم تحریریه خواهد شد.
ما فعلا در اول راهیم و با آرمانهای خود فاصله زیادی داریم با کمک و درایت تک تک شما دوستان به هدف خود خواهیم رسید.
مجله ای که اکنون دومین شماره اش منتشر شده است مشکلات زیادی دارد . که ویراستاری ادبی یکی از این مشکلات است . که متاسفانه با زوم خیلی زیاد روی این موضوع نکات دیگر به فراموشی سپرده شد.ما سعی میکنیم در شماره های بعدی علاوه بر رفع مشکلات مطرح شده ، نشریه را تخصصی تر کنیم . گزارش های مربوط به انجمن راکوتاه ومفیدتر ارائه کرده و در تلاش هستیم با ثبت نشریه امکان فعالیت بیشتردر این ضمینه را هم مهیا کنیم .
امیواریم با کمک ، حمایت و راهنمایی شما دوستان عزیز به اهداف اصلی نشریه که درموارد ذیل است برسیم.
1-جمع بندی و ارائه ای مطالب و تحقیقات و اخبار که به شکل پراکنده در سطح کشور که با موضوع مجله در ارتباط باشد.
2-تبدیل شدن به مرجع و بانک اطلاعاتی و رسانه در زمینه ای ناروانیهای گفتار
3-ارتباط با مراکز و دانشگاهها و کارشناسان و متخصین ناروانیهای
۱-۱۲-۱۳۹۲ ۱۲:۵۷ عصر
 سپاس شده توسط سلمان ، razieh ، babaei ، fahime ، nima66 ، تبسم ، _____ ، Abbas ، یاسین ، میلاد 1 ، hossein.amel ، LOVE ، Dabir
fahime
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 15981

ارسال: #34
سلام.
در تکمیل صحبت های آقای بابایی و آقای وندنوروز عرض میکنم

آقای ربیعی از آنجا که انتقاد شما و همسر محترمتان در رابطه با مجله از سر دلسوزی می باشد و برای من قابل اهمیت می باشد
خواهشا اگر برایتان مقدور است تمام اشتباهات و یا خطاهایی را که در ماهنامه شماره 2 مشاهده می کنید را برایم ارسال کنید
تا متوجه اشکالات موجود در مجله شوم .

ممنون

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱-۱۲-۱۳۹۲ ۱۱:۱۱ عصر، توسط babaei.)
۱-۱۲-۱۳۹۲ ۰۹:۲۸ عصر
 سپاس شده توسط s.h ، hossein.amel ، babaei ، تبسم ، razieh ، _____ ، سلمان ، Abbas ، یاسین ، میلاد 1 ، parnia ، LOVE ، Dabir
_____
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 2645
سپاس شده 2775 بار در 262 ارسال

ارسال: #35
علیرغم این‌که قصد داشتم دیگر چیزی ننویسم، به این پست پاسخ می‌دهم. بگذارید باز مواخذه شوم که چرا در فضای عمومی این سخنان مطرح می‌شود. اما این‌بار به این کار مصرم.
فرض کنید ما یک آتلیه‌ی عکاسی راه انداخته‌ایم، بدون این‌که عکاسی بلد باشیم. پس از گرفتن هر عکس –که بدون شک پراست از خطا و اشکال- سیل تقدیر و تشکر اطرافیان به سوی‌مان روانه شود. اگر هم کسی بگوید از عکسم راضی نیستم، جواب این باشد که تازه اول کار است و به مرور درست خواهدشد. لازم است کسی از همین اطرافیان، سنت شکنی کرده و پرده از مشکلات بردارد چرا که از قدیم گفته‌اند: بار کج به منزل نمی‌رسد.
ماهنامه و مجله و فصلنامه و کذا نیز، پیش از هر چیز، مستلزم احاطه‌ی نسبی به ادبیات فارسی‌ست. گفت‌وگو ندارد که طیف وسیعی از فارسی‌زبانان، ادبیات فارسی را به‌طور کامل بلد نیستند. حرجی هم بر ایشان نیست. گیرم عدم تسلط به زبان فارسی، حتا در تحصیلکرده‌ها هم نشانه‌ی بی‌سوادی‌ست. سطح سواد تحصیلکرده‌ای که زبان مادری‌اش را درست نمی‌داند، به راحتی زیر سوال می‌رود.
اما اگر متولی راه‌اندازی ماهنامه و مجله و فصلنامه و کذا شدیم، باید این دانش را داشته‌باشیم چون ابزار نوشتن، زبان فارسی‌ست. نمی‌توانیم دل خوش کنیم که به مرور یاد می‌گیریم چرا که شرط اولیه‌ی این کار، دانستن ادبیات فارسی‌ست.
وجود ویراستار هم از آن‌رو لازم است که هم گاهی چشم نویسنده آن‌قدر به نوشته عادت می‌کند که قادر به تشخیص غلط نیست، و هم ویراستار، به دلیل تسلطش به آیین نگارش و علم ویرایش، متن را از نظر ادبی و نشانه گذاری، بدون اشکال راهی چاپ می‌کند.
این‌که من خطاها و اشتباهات ماهنامه‌ی دوم را برای‌تان ارسال کنم، دردی را دوا نمی‌کند. به قول شاعر: خانه از پای بست ویران است، خواجه در بند نقش ایوان است. اگر کسی از اطرافیان خودمان، حتا با لحن تمسخرآمیز و طعنه و کنایه، انتقاد کند، بهتر است تا این‌که توسط غیر مسخره شویم. مطمئن باشید اگر اشکالات ماهنامه‌ی دوم از اولی کمتر، یا حتا همان‌قدر بود، نیازی به این لحن انتقادی نبود. به یاد دارید که پس از آماده شدن ماهنامه‌ی اول، نوشته‌بودم: خشت اول چون نهد معمار کج ....
اما اگر دوست داشته باشید، همین پست اخیرتان را غلط گیری می‌کنم. البته به اشکالات تایپی نمی‌پردازم. فقط مهم‌ها را می‌گویم:
نقل قول: آقای ربیعی از آنجا که انتقاد شما و همسر محترمتان در رابطه با مجله از سر دلسوزی می باشد و برای من قابل اهمیت می باشد
در این‌جا، دو بار نوشته‌اید می‌باشد. می‌باشد از لحاظ دستوری غلط است. آن‌هم دو بار در یک جمله. به جای می‌باشد، بنویسید است. بهتر بود می‌نوشتید:
آقای ربیعی، از آنجا که انتقاد شما و همسر محترمتان در رابطه با مجله از سر دلسوزی بوده و برای من قابل اهمیت است. بگذریم که ترکیب در رابطه با به کلی غلط است.
در خط بعدی نوشته‌اید:
نقل قول: خواهشا اگر برایتان مقدور است تمام اشتباهات و یا خطاهایی را که در ماهنامه شماره 2 مشاهده می کنید را برایم ارسال کنید
اولاً خواهش، کلمه‌ای فارسی‌ست و تنوین، عربی. ترکیب خواهشاً غلط است. به جای آن خواهشمندم و لطفاً را باید به‌کار برد.
ثانیاً اشتباه و خطا هر دو هم معنی هستند، با یا از هم تفکیک نمی‌شوند. کلماتی را با یا از هم تفکیک می‌کنند، که با هم متفاوتند.
ثالثاً در این جمله، به غلط دوبار از نشانه‌ی مفعولی را استفاده کرده‌اید. بهتر بود می‌نوشتید:
لطفاً اگر برایتان مقدور است تمام اشتباهات و خطاهایی که در ماهنامه شماره 2 مشاهده می کنید را برایم ارسال کنید تا متوجه اشکالات موجود در مجله شوم .

اگر ماهنامه‌ی اول و دوم را خودتان -و سایر احداث کنندگان مجله- از ابتدا تا انتها بخوانید و اشکالی درآن نیابید، بدون تعارف و به‌دور از هرگونه شوخی و تمسخر، قبل از خواندن کتاب‌های آموزش ویراستاری، باید املای فارسی را دوره کنید. انتقادپذیری یعنی پذیرفتن اشتباهات نه این که:
نقل قول: گیرم که چند اشتباه نگارشی در مطالب مجله وجود دارد .

در پایان، به دوستانی که معتقدند این اشکالات به مرور برطرف می‌شوند، عرض می‌کنم که این‌گونه نیست.
مجله به مرور مطالب بهتری پیدا خواهد کرد، ممکن است قالب مجله شکیل‌تر شود، نویسنده‌های بیشتری پیدا می‌کند، صفحه‌آرایی‌اش درست می‌شود، می‌توان در آن بخش‌های سرگرمی و مسابقه گذاشت و هزار پیشرفت دیگر. اما درست نویسی‌اش باید از روز اول مورد توجه قرارگیرد. ابزار روزنامه‌نگاری و مجله‌داری زبان فارسی‌ست. پیش از این‌که فردی از خارج انجمن، به سخره بگیردمان، اهمیت‌اش رادریابیم. این فقره نباید به مرور زمان درست شود. نبـــــاید.

.

گاه ریگی که به پا داشته‌ام
زیر و بم‌های زمین را به من آموخته‌است...
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱-۱۳-۱۳۹۲ ۱۱:۳۸ صبح، توسط _____.)
۱-۱۳-۱۳۹۲ ۰۲:۳۸ صبح
 سپاس شده توسط sara69 ، vandnorouz ، تبسم ، babaei ، سلمان ، یاسین ، fahime ، razieh ، میلاد 1 ، hossein.amel ، LOVE ، Dabir
babaei
عضو انجمن

سپاس ها 2858
سپاس شده 5089 بار در 532 ارسال

ارسال: #36
از فهیمه خانم عذرخواهی می کنم که ارسالشون رو با بی دقتی ویرایش کردم و تعداد زیادی از جملاتشون رو حذف کردم.
اشتباهات نگارشی و دستوری موجود در جمله به خاطر حذف تعدادی از جملات بود با این هدف که فقط درخواستشون از آقای ربیعی مطرح بشه.

من امیدی را در خود بارور ساخته ام تار و پودش را با عشق تو پرداخته ام
مثل تابیدن مهری در دل مثل جوشیدن شعری از جان مثل باریدن عطری در گل
جریان خواهم یافت راه خواهم افتاد باز از ریشه به برگ باز از بود به هست باز از "خاموشی " تا "فریاد"
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱-۱۳-۱۳۹۲ ۰۵:۰۸ عصر، توسط babaei.)
۱-۱۳-۱۳۹۲ ۰۵:۰۴ عصر
 سپاس شده توسط fahime ، Abbas ، یاسین ، سلمان ، razieh ، میلاد 1 ، LOVE ، Dabir
fahime
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 15981

ارسال: #37
چقدر جالب شده این تاپیک .... نمیدانم با زبان دیگری سخن گفتم که اینقدر درک سخنانم برایتان مشکل بوده یا.......

من به شما گفتم اشکالات موجود در ماهنامه را برایم بفرستید تا ببینم کجا مشکلی پیش آمده تا با کمک خودتان حل کنیم، قبلا هم گفته بودم اشکلات موجود در ماهنامه را می پذیرم و این به معنای انتقاد پذیری اینجانب بود اما با همه ی تلاشم برای بهبودی این ماهنامه نمی دانم چرا آقای ربیعی اصرار دارند به تنش ها دامن بزنند و با اینکه کارشناس بودن ایشان بر کسی پوشیده نیست بر روی اطلاعات شخصی و سطح سواد افراد قضاوت کنند..

آقای ربیعی من به شما گفتم: راجع به مشکلات ماهنامه صحبت کنید ولی به شما اجازه نمی دهم با ویرایش پست ویرایش شده ی من اطلاعاتم را زیر سوال ببرید، اگر این جور به قضایا نگاه کنید باید تمام وقتتان را صرف این کنید که همه ی پست هایی که توسط اعضای انجمن در تاپیک های مختلف نوشته شده را ویرایش کنید و بیسوادی همه ی ما را تایید کنید..
روشن و واضح هست که این کار در شان من نیست، ولی می توانستم پست های قبلی شما را زیر ذره بین قرار دهم و اشتباهات احتمالی را گوشزد کنم..

آقای ربیعی اینکه شما از بنده در این زمینه تبحر بیشتری دارید بر کسی پوشیده نیست اما من از شما کمک خواستم برای بهبودی مجله ای که به طریقی حرف دل همه ی ماست، اما شما فقط به تخریب بنده پرداختید و آشکارا از همکاری با من سر باز زدید چون دوست داشتید فقط خودتان حضور داشته باشید. در پست های اولیه پنداشتیم از سر دلسوزی و برای پیشبرد اهداف انجمن انتقاد کردید و با رویی باز پذیرفتیم اما صحبت های اخیرتان نشان می دهد که اینگونه نیست، زیرا همه می دانیم کسی که دلسوز واقعی باشد از هیچ گونه کمکی دریغ نخواهد کرد، اما با وجود درخواست های ما اینطور نشد....
حال که شرایط اینچنین است هیچ اصراری برای ماندن ندارم و عطای این سمت را به لقایش بخشیدم، تقدیم به شما....

متاسفانه مشکل انسان امروز اینست که با همکاری سر سازگاری ندارد و تک روی را بیشتر می پسندد.

در پایان امیدوارم همه ی دوستان در انجمن لکنت ایران مرا به خاطر لحنی اینچنین ببخشند،
دوست نداشتم این گونه بنویسم، اما مجبور شدم و این آخرین پست من در این تاپیک خواهد بود..
به هیچ وجه مایل نبودم بحث ها به اینجا برسد اما گویا تلاش های ما برای دوستانه حل کردن این بحث نتیجه ای نداشت.

شاد و موفق و پیروز باشید.

۱-۱۴-۱۳۹۲ ۱۲:۵۰ صبح
 سپاس شده توسط یاسین ، سلمان ، s.h ، razieh ، میلاد 1 ، babaei ، hossein.amel ، Abbas ، parnia ، Sara.F ، arian ، LOVE ، Dabir
یاسین
عضو انجمن

سپاس ها 29803
سپاس شده 36609 بار در 4895 ارسال

ارسال: #38
سلام و عرض ادب خدمت گروه وزین مجله انجمن لکنت ایران

فهمیه خانم اینکه مدیر مسئول دیر مطالب رو به شما میرساند و این اشتباه باعث بیدار ماندن شب تا صبح شما میشود و طبیعتا باعث ایجاد اشتباه میشود تقصیر کیست ؟؟؟؟ شما نباید اعتراض کنید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ این رو من قبول ندارم !!!! یاد خودم می افتم که شب امتحان لای کتاب رو باز میکردم......

سعی و تلاش دوستان بر هیچ کس تاکید میکنم هیچ کس پوشیده نیست !!! ولی انتظار میرود خواننده مجله با یک مجله قوی روبرو شود.وقتی در معرفی همکاران مجله این همه اسم نوشته میشود خیلی طبیعی ست که انتظار بالا برود.

یادم میاد در ابان 90 من و خانم دکتر تبسم با همکاری اقای قطبی یه مجله ای را چاپ و در همایش توزیع کردیم . در ان مجله تمام سعی و تلاش مان بر این بود که به بهترین نحو چاپ بشود که در مرحله چاپ چند بار با اقای دبیر بگو مگوی مفصلی کردیم . زمانی که چاپ شد بین بعضی از کلمات اسپیس خورده بود . و این باعث انتقاد اقای دبیر و خانم ملایی شده بود که چرا اینطوری شده است . در صورتی که اشکال از ما نبود و چاپگر اشکال داشته است . اما انتقاد از ما شد . میخواهم این رو بگم که خواننده کار تمیز میخواد چرا؟ چون یک تیم پشت این مجله ست !!

من هم فکر میکنم از مقاله ها و ارسال ها به یک منبع کلی اکتفا نشه بهتر ست . نام شخص حجت کامل تری ست.

در ضمن دوستان عزیز انتقاد رو تمسخر در نظر نگریم !!! چندین بار من این کلمه تمسخر را دیدم. چرا فکر میکنیم دوستان منتقد قصد تمسخر انجمن را دارند ؟؟؟؟ انتقاد اسمش انتقادست نه تمسخر !!!!!

اقای سعیدی زاده عزیز چرا پیام خصوصی ؟؟ اینجا هیچ چیزی مخفی نیست !!! تازگی ها هم مد شده اصلا پیام های خصوصی بین مدیران هم ترتیب اثری داده نمیشود چه برسد به باقی مسائل !!!!!

من هم اعلام امادگی اقای ربیعی بعد از فراخوان را تایید میکنم.

بهروز عزیز و همکاران محترم انجمن انتقاد یعنی دیده شدن . پس شک نکنید که دارید دیده میشویدHeart

ببخشید ارسال من قبل از نوشته فهیمه خانم بود ولی بعد از ایشان ارسال شد.

فهیمه خانم
پیرو نوشته ام هیچ شکی بر تلاش و دلسوزی شما نیست !! انتقاد بر ان کسانی ست که دقیقه 90 برای شما ارسال میکنند !! طبیعی ست که در زمان خیلی کم و محدود نمیشود این همه نوشته را ویراستاری کرد !!!!
اینجا هیچ کس قصد تخریب نداره فهیمه خانم.
امیدوارم در تصمیم تان تجدید نظر بفرمایید......
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱-۱۴-۱۳۹۲ ۰۱:۱۸ صبح، توسط یاسین.)
۱-۱۴-۱۳۹۲ ۰۱:۱۱ صبح
 سپاس شده توسط سلمان ، s.h ، ـــــــــــــــــــــــ ، razieh ، میلاد 1 ، تبسم ، Abbas ، fahime ، hossein.amel ، LOVE ، Dabir
سلمان
عضو انجمن
کمیته های اجرایی

سپاس ها 2677
سپاس شده 3762 بار در 473 ارسال

ارسال: #39
منم بعنوان عضو حقیر انجمن و یک خواننده عوام بی ادعا صحبتی دارم:
من همه تاپیک های قبل رو خوندم و به نظرم انتقاد های جناب ربیعی در جای خودش بسیار به جا بود ولی فکر کنم ایشون خیلی خیلی جدی و رسمی به قضیه نگاه می کنند که واقعا هم برای نشریات رسمی رعایت نکاتی که ذکر کردند لازم بود. اما حرف من این است که این نشریه رسمی نیست و بیشتر به جمع آوری گزارشات مراسم اخیر و چند خبر و عکس می پردازد . من هم بعنوان یک مخاطب عام که بیشتر اعضا هم موقع خواندن نشریه، عام به حساب می آیند و از خواندن مطالبی که به دست دوستانشان نوشته شده لذت می برند و احساس اعتماد به نفس می کنند و از اینکه چنین دوستانی دارند شاد می شوند.
من یه پیشنهاد هم دارم دوباره میگم پیشنهاد:
همه ناراحتی هامونو بریزیم دور و به خاطر انجمن و بچه های انجمن دوباره کار نشریه رو از سر بگیریم و هممون توش نقش داشته باشیم ...
از خانم fahime و جناب ربیعی هم خواهشمندم که در ویراستاری نشریه یاریمان کنند
والسلام...

باران باش و ببار و نپرس که کاسه های خالی از آن کیست.
۱-۱۴-۱۳۹۲ ۰۱:۴۱ صبح
 سپاس شده توسط s.h ، یاسین ، ـــــــــــــــــــــــ ، razieh ، molaei ، میلاد 1 ، babaei ، تبسم ، Abbas ، fahime ، _____ ، hossein.amel ، parnia ، LOVE ، Dabir
آرمان
عضو انجمن
کمیته های اجرایی

سپاس ها 3844
سپاس شده 5187 بار در 493 ارسال

ارسال: #40
" به نشانه ها توجه کنید، یاد بگیرید تصویر آینده را پیشاپیش ببینید." آنتونی رابینز

اخیراً در فضای انجمن رویه ای در حال شکل گرفتن است، که شاید نتیجه چندان مثبتی در بر نداشته باشد...

جالب است که شاهدیم افراد تحصیل کرده در حوزه های مختلف، به راحتی و با جسارت بی نظیر، رشته های مختلف تحصیلی را بدون آنکه با ماهیت واقعی آن رشته ها آشنا باشند، نقد می کنند و ...

از سوی دیگر،اصولاً وقتی بخشی فعالیتی را شروع می کند، مسئول یا مسئولینی دارد، و قاعدتاً اگر قرار است نقدی صورت گیرد، مسئولین آن بخش ها باید جوابگو باشند.

اشکال از جایی شروع می شود که انتقاد کننده یا انتقاد شونده به درستی مخاطب واقعی خود را نمی شناسد و یا جوابگو بدون اینکه مسئولیتی برای جواب دادن داشته باشد، نظری می دهد که باعث تشنج و ابهام بیشتر می شود که نتیجه آن استمرار بحث های بی مورد و هدر رفتن انرژی مثبت جمعی می شود.

وقتی حریم ها رعایت نشود و هر کسی از راه برسد و حرفی بزند، به نظر شما خواننده گرامی این سطور، نتیجه چه می شود؟؟

حاصل این بحث ها به عقیده من دارای دو نکته است، که به عنوان پیشنهاد به مسئولین محترم مجله ارایه می شود:

اول اینکه مدیر مسئول محترم و سردبیر گرامی در صورت امکان شرح وظایفشان را به طور شفاف برای سایر اعضا یادآوری نمایند تا اعضای انجمن بدرستی بدانند پیشنهادات و انتقادات خود را چگونه مطرح نمایند...

و مورد دوم اینکه با توجه به همان شرح وظایف، تکلیف سامان دهی به پیشنهادات و انتقادات مطرح شده مشخص شود، تا ضمن ارایه راه حل های پیشنهادی این عزیزان، اعضای انجمن بدانند که نتیجه ارایه نقدهای دلسوزانه و مسئولانه آن ها چه نتیجه ای را در بر دارد...

یک بار دیگه به نوبه خود از زحمات ارزشمند همه عوامل این مجله صمیمانه تشکر می کنم و آرزوی بهبود کیفی روزافزون را برای این مجله دارم...

هر تلاش منظم، پاداش مضاعف دارد...
۱-۱۴-۱۳۹۲ ۱۲:۱۴ عصر
 سپاس شده توسط razieh ، ـــــــــــــــــــــــ ، میلاد 1 ، سلمان ، babaei ، تبسم ، hossein.amel ، Abbas ، fahime ، _____ ، parnia ، LOVE ، Dabir
ارسال پاسخ 

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مجله فصل همدلی شماره (1) babaei 25 9,122 ۶-۱۹-۱۳۹۴ ۰۵:۱۵ عصر
آخرین ارسال: saeed_khojastehfar
  مجله فصل همدلی شماره 4 Abbas 13 4,743 ۲-۲۷-۱۳۹۳ ۱۲:۵۹ صبح
آخرین ارسال: قاضی
Information مجله فصل همدلی شماره (3) babaei 18 24,588 ۸-۴-۱۳۹۲ ۱۱:۴۰ صبح
آخرین ارسال: Dabir

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان