چاپ اولین کتاب انجمن لکنت ایران

Powered By MyBBIran.com - Hamed

ارسال پاسخ 
گزارش جلسات گروهی اهواز
نویسنده پیام
n.sarvarynezhad
عضو انجمن

سپاس ها 2673
سپاس شده 6663 بار در 938 ارسال

ارسال: #1
گزارش جلسات گروهی اهواز
گزارش جلسه ی 1392/2/1
جلسه ی اول
[b]گزارش آقای علی باویaliii

[/b]سلام
من به علت اینکه دیشب دیر رسیدم خونه و امروز هم سرکار بودم متاسفانه فرصت نشد که گزارش جلسه رو بنویسم.
جلسه خیلی خوبی بود که به علت اینکه جلسه اول بود یکسری ضعف هایی داشت که مطمئنم به مرور زمان و با همکاری دوستان برطرف میشه.
افراد شرکت کننده:
خانم ها: نگار، زهره مهدی پور، سواری، آسیه، صدیقه، الهام صیحه ای، سما pharmacist و دوست محترم سما خانم
آقایون: علی باوی
جلسه رو نگار خانم ترتیب داده بودن و هماهنگی های مربوط به کلاس رو انجام داده بودن. من زمانی که رسیدم سه نفر اومده بودن که همه هم گفتار درمان بودن بعدش به مرور زمان بقیه بچه اومدن و در نهایت هم که خانم صیحه ای که به نظر میرسید مدعو بودن تشریف آوردن.
اول جلسه همه از هم خجالت میکشیدن و خلاصه کسی نمیدونست باید چکار کنیم. یکسری صحبت کردیم و خلاصه بچه ها همدیگه رو معرفی کردن که بنظر میرسید از بچه های دارای لکنت فقط من و خانم ها آسیه و سواری اومده بودن و نمیدونم که سما خانم هم لکنت داشتند یا همینطوری اومده بودن ولی خوب منکه ازشون لکنتی ندیدم.
بعدش به پیشنهاد من مثل جلسات تهران اول بچه ها از روی یک متن کمی روخونی کردن تا با جو آشنا شده و بتونیم با روش صحبت کنیم.
بعد از اون راجب اینکه از این به بعد روند جلسات چطوری باشه و بقیه برنامه ریزی ها حرف زدیم که تمام این برنامه ها رو الهام خانم مینوشتن در حین صحبت ها هم صدیقه خانم و خانم مهدی پور حسابی از الهام خانم تعریف کردن که 98 تا اختراع داره و زن برتر ایران شده و ...... صحبت کردن و میگفتن که ایشون مایه افتخار دانشکده شونه که ما هم به حضور همچین فردی افتخار میکنیم و امیدواریم که بتونیم از تجربیاتشون استفاده کنیم.
اولین موضوعی که پیشنهاد شد در رابطه با استرس بوجود اومده از ارائه کنفرانس بود که اون رو آسیه خانم پیشنهاد داد و ایشون میگفتن که تا حالا کنفرانس دادن رو تجربه نکردن و همیشه از دادن کنفرانس می ترسیدن.
بعدش نگار خانم حرف زد که ایشون هم میگفتن از دادن کنفرانس استرس براشون ایجاد میشه و همیشه مشکل داشتن.
بعدش صدیقه خانم هم صحبت کردن و کمی در رابطه با اینکه لکنت در زمان استرس ایجاد میشه صحبت کردن.
بعش زهره خانم هم گفتن من اگر پاورپوینت نداشته باشم استرس دارم ولی میگفتن که به مرور زمان استرسشون کم میشه.
بالاخره اولین و تنها آقای حاضر در جلسه یعنی خودم هم نظرش رو گفت و راجب تجربیاتش از لکنت گفت و اینکه افراد لکنتی حساس اند و زود ناراحت میشن و اینکه میترسن که نتونن خوب صحبت کنن و مورد تمسخر قرار بگیرن و ناراحت بشن و اینکه هیچ کس مثل خود اون فردی که ارائه میده راجب اون موضوع اطلاعات نداره و نباید استرس داشته باشیم حرف زد.
خانم سواری هم گفتن تا حالا تجربه ش رو نداشتن.
سما خانم هم شروع کردن به سوال کردن از الهام خانم و بقیه بچه ها که نقش تغذیه در لکنت چیه و آیا مصرف دارو تاثیر داره در زمان ارائه کنفرانس و راجب زبان بدن و کوه یخ و صحبت کردن افراد لکنتی در خواب سوال کردن که همه رو الهام خانم بهشون جواب دادن.
دوست سما خانم که اسمشون رو هم نمیدونم به همه بچه ها خسته نباشید گفتن.
الهام خانم هم که همش به سوال های بچه ها جواب میداد و میگفت که تماس چشمی به آدم اعتماد بنفس میده. بعش شروع کردن به صحبت کردن راجب چند مورد که جالب بودن:
نقش عوامل وراثتی (زمینه بیولوژیک) لکنت رو گفتن و اینکه مشکل ساختاری و عملکردی مغز هست. لکنت می تواند به ارث برسد ولی ژن ها تنها مسئول لکنت نیستند بلکه علاوه بر ژن محیط هم اثر داره و اینکه کروموزوم های 1، 13، 16 و 18 مسئول لکنت هستن. 3/2 ژن و 3/1 محیط مسئوله. خیلی راجب دانشمند معروفشون صحبت کردن و کلاس گذاشتن آقای بری گیتار که مثلا میگه والدین خیلی در لکنت افراد تاثیر دارند بعدشم که از آقای kidd گفتن و نظراتش که مثلا فکر کنم گفتن %10 (یا %40) افراد دارای لکنت هیچگونه سابقه لکنت در خودشون و خانواده شون نداشتن.
بری گیتار: آسیب مغزی، تولد زودرس، تاخیر در به دنیا اومدن نی نی ها، ضربه به سر، جراحی و بیماری های عفونی و ترس شدید و .... عوامل شروع لکنت هستن.
در افراد دارای لکنت نیم کره راست بیشتر فعالیت می کند و پس از درمان لکنت از فعالیت نیم کره راست کم شده و فعالیت نیم کره چپ که در واقع مسئول گفتار هست زیاد میشه. پس درمان لکنت باعث تغییر در سیستم عصبی می شود.
بعدش هم که سما خانم راجب میزان بازگشت لکنت پرسیدن و الهام خانم جواب دادن.
در آخر هم که من پریدم وسط حرف همه و به زمان اشاره کردم که وقتمون تموم شده.
جلسه خیلی خوبی بود و از همه مخصوصا نگار خانم که زحمت برگزاری جلسه رو کشیدن تشکر میکنم و قرار شد که از این به بعد در همین تاپیک زمان تشکیل جلسه اعلام بشه.
موفق باشید.

مشکلات انسان های بزرگ را متعالی می سازد و انسان های کوچک را متلاشی
دکتر علی شریعتی
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲-۶-۱۳۹۲ ۰۳:۳۹ عصر، توسط n.sarvarynezhad.)
۲-۶-۱۳۹۲ ۰۳:۳۵ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط میلاد 1 ، aliii ، razieh ، Dabir ، ehsan_m_khani ، Adel ، samapharmacist ، mojtaba_abbasnezahd ، goftardarman ، ـــــــــــــــــــــــ ، ashkani ، khodam ، sevenskylove ، misss90 ، mahsa n ، ali@r ، honestman ، كيان
razieh
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 14594
سپاس شده 20548 بار در 2637 ارسال

ارسال: #2
RE: گزارش جلسات گروهی اهواز
چه گزارش کاملی
خداقوت عزیزان اهوازی
همیشه پیگیر گزارشاتتون هستم
پیروزباشید

زندگی باور می خواهد آنهم از جنس امید
که اگر سختی راه به تو یک سیلی زد
یک امید قلبی
به توگوید که خداهست هنوز
لحظه هایی باید دل خودرا بسپاری به خودش تاکه آرام شوی باعشقش
۲-۶-۱۳۹۲ ۰۴:۳۶ عصر
 سپاس شده توسط n.sarvarynezhad ، میلاد 1 ، Dabir ، ehsan_m_khani ، samapharmacist ، sevenskylove ، mojtaba_abbasnezahd ، aliii ، ـــــــــــــــــــــــ ، ashkani ، khodam ، misss90 ، mahsa n ، ali@r
Dabir
دبیر انجمن
دبیر انجمن

سپاس ها 14188
سپاس شده 18790 بار در 1994 ارسال

ارسال: #3
خوشحالم از تشکلیل جلسه گروهی و به دوستان برگزار کننده خداقوت می گم
قانون آهسته و پیوسته اینجا هم حرف اول را می زنه
جلسات خوبی خواهیم داشت اگه تداوم داشته باشه و به تدریج بهتر و بهتر بشه...
دوست دارم بتونم من هم شرکت کنم در جلسات دوستانم تا حداقل تعداد آقایان جلسه بیشتر از این بشه :)
۲-۶-۱۳۹۲ ۰۵:۱۸ عصر
 سپاس شده توسط razieh ، arian ، ehsan_m_khani ، n.sarvarynezhad ، VigVig ، samapharmacist ، میلاد 1 ، mojtaba_abbasnezahd ، aliii ، goftardarman ، ـــــــــــــــــــــــ ، ashkani ، khodam ، sevenskylove ، mahsa n
Adel
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 4828
سپاس شده 5503 بار در 637 ارسال

ارسال: #4
با سلام
منم به نوبه ی خودم تشکیل جلسات در اهواز رو به دوستای گلم تبریک میگم Blush
من چون یک ریشم به استان خوزستان برمیگرده و اونجا رو خیلی دوست دارم، پیگیر جلساتتون خواهم بود Heart
امیدوارم اوقات خوب و خوشی رو همراه با درمان با شیوه داشته باشید
یا حق

If There's Something You Want - No Matter What it is - Don't Just Sit Around Wanting it. Reach For it

There's No Doubt That Dreams Do Come True

::. We Are One .::

Heart

سخن عادل (Adel's Speech)

[تصویر:  60724121961791932113.png]
۲-۶-۱۳۹۲ ۰۸:۰۰ عصر
 سپاس شده توسط ehsan_m_khani ، razieh ، VigVig ، n.sarvarynezhad ، samapharmacist ، sevenskylove ، میلاد 1 ، سهراب ، aliii ، ـــــــــــــــــــــــ ، ashkani ، khodam ، mahsa n ، fateme-kave
VigVig
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 2468
سپاس شده 2240 بار در 479 ارسال

ارسال: #5
آقا انشاالله ما هم شرکت کنیم از همه مهم تر پرچم آقایون رو بالا بیاریم Big Grin

انسان در بازی گاهی میبرد گاهی چیزی یاد می گیردSleepy
۲-۷-۱۳۹۲ ۱۲:۵۷ صبح
 سپاس شده توسط n.sarvarynezhad ، samapharmacist ، sevenskylove ، میلاد 1 ، سهراب ، aliii ، ـــــــــــــــــــــــ ، ashkani ، Dabir ، khodam ، mahsa n
sevenskylove
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 22025
سپاس شده 11924 بار در 1847 ارسال

ارسال: #6
سلام
تبریک میگم همشهریا
امیدوارم ب زوردی به جمعتون اضافه بشم

[تصویر:  147.gif]

آنقدر پشت نقــــــــــاب ماندیم که گم شدیم،

حالا هیچکس آشنا نیست.

غریبه هایی هستیم، نشسته برسوگ تنـــــــــــــــــهایی...

[تصویر:  147.gif]
۲-۷-۱۳۹۲ ۰۴:۱۲ صبح
 سپاس شده توسط میلاد 1 ، سهراب ، aliii ، ـــــــــــــــــــــــ ، n.sarvarynezhad ، ashkani ، khodam ، Amin.Askari ، misss90 ، mahsa n
n.sarvarynezhad
عضو انجمن

سپاس ها 2673

ارسال: #7
سلام
گزارش جلسه ی دوم1392/2/8

امروز جلسه ساعت۴:۳۰ شروع شد و ساعت ۶:۰۵ تمام شد
ده نفر در جلسه شرکت کردند,آقایان جواد احمدیان,علی باوی,مجتبی عباس نژاد و خانم ها زهره مهدی پور,فرزانه صالحی منش,فرزانه عبدی,صدیقه عظیمی,سپیده سواری,آسیه خانوم,نگارسروری نژاد
اول جلسه افراد خیلی مختصر خودشون رو معرفی کردن,و آقای باوی کنفرانسشون رو در مورد رشته ی تحصیلیشون پلیمر ارایه دادن,اواخر کنفرانس ساعت ۴:۴۵ آقای احمدیان به جمعمون اضافه شدن,بعد از تمام شدن کنفرانس اعضا خودشون رو به طور کامل معرفی کردن,و آقای عباس نژاد گفتن در دوچرخه سواری دو بار قهرمان ایران شدن,و در حال حاضر پیش گفتاردرمان نمیرند و از طریق مطالعه در مورد لکنت,و صدا ضبط کردن تونستن به این سطحی که هستند برسند که از طرف بچه ها برای رفتن پیش گفتاردرمان و بهتر شدن تشویق شدن,آقای احمدیان پیشنهاد دادند که دانشجو های گفتاردرمانی با اسم گفتار درمان عضو شوند و در نهایت صدیقه گفتند که با پیشوند slp عضو بشوند
آقای باوی درخواست بازخورد برای کنفرانسشون رو دادن
آقای عباس نژاد گفتند که کنفرانس خوب بود و دو لکنت کمی که کردید کاملا عادی بود و برای هرکس ممکنه پیش بیاد,و اسمش رو لکنت نمیشه گذاشت
بعد آقای احمدیان از آقای عباس نژاد خواستن که شاخصشون رو برای گفتار روان بگن که ایشون گفتن شاخصشون گفتار نرم و شمردست
آقای احمدیان از دانشجویان گفتاردرمانی خواستن که به طور علمی بازخورد بدن
صدیقه گفتن که تماس چشمیتون رو با همه داشته باشید و روی هر نفر برای مدتی بمانید و زود عبور نکنید,خانوم صالحی منش هم گفتن سرعت گفتار باید پایین بیاد,زهره هم گفتن به محتوا بیشتر توجه کردن و دو لکنت کوچکی که کردن حس نشد,سپیده هم تبریک گفتن
آسیه هم گفت که هرچه سرعت گفتار پایین بیاد تعداد لکنت هم کمتر میشه خودم هم گفتم که ویژگی مثبتی که داشتن این بود که به کنفرانس و موضوعشون دقت کردن تا گفتارشون,و همین باعث شد که روی گفتار و لکنت حساس نشن
آقای احمدیان به آقای عباس نژاد گفتن که از آغاز گر ها زیاد استفاده می کنند,آغار گر ها می تونند کلامی نباشند مثل حرکت پا
بعد از بازخورد به پیشنهاد آقای باوی موضوع آیا مراجعه به گفتاردرمان نیاز است و در کنار آن به روانشناس نیاز است انتخاب شد,خانوم صالحی منش گفتن که بنای اصلی در گفتاردرمانی مسئولیت پذیری دو طرف است و استرس در مرکز دایره لکنت است و بقیه ی عوامل در محیط آن هستند,برای همین اول باید این ترس از بین بره که حضور روانشناس می تونه کمک کنه و آقای احمدیان گفتن که برای هر معلولی نمی توان یک علت را در نظر گرفت,و لکنت به عوامل مختلفی مربوطه,استرس مثل نمک می مونه که روی زخم پاشیده میشه
و خودم هم گفتم که برای اینکه کوه یخ لکنت ریشه کن بشه باید اول قسمت زیرین آن که احساسات فرد دچار لکنت مثل استرسه از بین بره و بعد به سطح که کار گفتاردرمانه برسیم و اگر فقط سطح رو از بین ببریم ممکنه دوباره سر باز کنه
آقای باوی هم گفتن حضور گفتاردرمان و روانشناس کمک می کنه در صورت اینکه به صورت تیم و با هم در ارتباط باشن,آسیه هم در مورد تجربه ی خوبی که از نزد روانپزشک رفتن داشتن صحبت کردند,بعد در مورد نحوه ی رفتار خانواده ها با لکنت صحبت شد و جلسه تمام شد

دکتر علی شریعتی
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲-۹-۱۳۹۲ ۰۵:۰۳ عصر، توسط n.sarvarynezhad.)
۲-۸-۱۳۹۲ ۱۰:۳۴ عصر
 سپاس شده توسط سهراب ، s.h ، میلاد 1 ، sevenskylove ، mojtaba_abbasnezahd ، samapharmacist ، aliii ، goftardarman ، ـــــــــــــــــــــــ ، Adel ، ashkani ، VigVig ، khodam ، Amin.Askari ، mahsa n
samapharmacist
عضو انجمن

سپاس ها 2618
سپاس شده 6810 بار در 872 ارسال

ارسال: #8
خسته نباشید و خدا قوت دوستان اهوازی
خیلی خوشحالم که جلسه این هفته با اقتدار و تخصصی تر برگزار شد اضافه شدن دوستان جدید به جمع و حضور دانشجوهای گفتاردرمانی و حضور اقای احمدیان در این جلسه قطعا جلسه رو پربارتر کرده امیدوارم بتونم در جلسات بعدی شرکت کنم برای دوستان و به خصوص نگار گلم آرزوی موفقیت دارم

می دانی
یک وقت هایی باید
روی یک تکه کاغذ بنویسی
تـعطیــل است
و بچسبانی پشت شیشه ی افـکارت
باید به خودت استراحت بدهی
دراز بکشی
دست هایت را زیر سرت بگذاری
به آسمان خیره شوی
و بی خیال ســوت بزنی
در دلـت بخنــدی به تمام افـکاری که
پشت شیشه ی ذهنت صف کشیده اند
آن وقت با خودت بگویـی
بگذار منتـظـر بمانند !
۲-۹-۱۳۹۲ ۰۱:۲۷ صبح
 سپاس شده توسط میلاد 1 ، aliii ، LAILA556 ، goftardarman ، ـــــــــــــــــــــــ ، n.sarvarynezhad ، Adel ، ashkani ، VigVig ، khodam ، sevenskylove ، mahsa n ، arash69
aliii
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 4976
سپاس شده 2658 بار در 355 ارسال

ارسال: #9
گزارش جلسات گروهی اهواز
گزارش جلسه گروهی اهواز 08/02/1392
با سلام خدمت دوستان عزیز
گزارش کامل رو خانم سروری نژاد دادن من هم خلاصه ای از جلسه رو خدمتتون ارائه میکنم.
خانم ها: فرزانه صالحی منش، زهره مهدی زاده، صدیقه عظیمی، فرزانه عبدی (همه دانشجوی ترم 6 گفتار درمانی)، سپیده سواری، نگار سروری نژاد (دانشجوی ترم 2 گفتار درمانی) و آسیه علی نژاد.
آقایان: جواد احمدیان (آرمان)، مجتبی عباس نژاد و علی باوی.
موقعی که من رسیدم تعدادی از بچه ها و یه آقای جدید اومده بودن که پیش خودم گفتم خداروشکر شدیم دوتا آقا. خلاصه در ادامه هم آقا آرمان زنگ زدن و گفتن که توی راه هستن و شدیم سه تا آقا ولی باز هم تعداد خانم ها خیلی بیشتر بود. خلاصه با اومدن بچه ها جلسه شروع شد و همه خودشون رو معرفی کردن. بعد از معرفی نفرات طبق قرار قبلی من باید کنفرانس ارائه میکردم ولی خوب موضوعم رو نمیدونستم و از بچه ها پرسیدم که راجب رشته تحصیلیم باشه یا لکنت که پلیمر انتخاب شد. من هم حدود یک ربع راجب پلیمر صحبت کردم و اینکه پلیمر چی هست و چه جاهایی کاربرد داره و بقیه موارد. البته این موضوع رو قبلا توی جلسه کنفرانس روش تهران استفاده کرده بودم.
بعد از اون چون چند نفر دیگه جدید اومده بودن یکبار دیگه همه خودشون رو معرفی کردن و به کنفرانس من فیدبک دادن که نظرات جالبی ارائه شد.
بنظر آقا آرمان گفتار درمانگرها باید با نام کاربری گفتار درمانگر بیان توی انجمن تا پویایی بیشتر شده و نظرات مختلفی از طرف گفتار درمانگرها برای کمک به دوستان دارای لکنت ارائه بشه و بقیه بتونن از نظرات ایشان استفاده کنن. بنظر ایشون مراجعه به گفتار درمانگر خیلی مهم هست.
آقا مجتبی در پاسخ به سوال آقا آرمان در رابطه با شاخص صحبت روان ایشان گفتار نرم و شمرده رو گفتن. آقا مجتبی گفتن که در زمینه های مختلف ورزشی فعالیت میکنن و اینکه در مسابقات دوچرخه سواری چندین بار قهرمان ایران شده و در یک مسابقه بین المللی هم شرکت کرده که این موفقی هاشون همه رو به تحسین واداشت.
خانم فرزانه صالحی منش هم گفتن که عضلات مثل سربازهای بدن هستند و باید با آرامش صحبت کرد.
بعد از اون قرار شد طبق روال همیشگی موضوعی پیشنهاد داده شده و پس از رای گیری راجب اون صحبت کنیم. من هم به علت توضیحات آقا مجتبی راجب خودش پیشنهاد دادم که راجب لزوم مراجعه به گفتار درمانگر و پس از اون هم اینکه آیا گفتار درمان می تواند به تنهایی به فرد دارای لکنت کمک کند و اینکه آیا حضور یک روانشناس هم میتونه کمک کنه یا خیر؟ نظرات خیلی زیاد و مفید بودن ولی همه نظرات در جهت کمک به بقیه ارائه شد.
نظر خودم: بنظر من همیشه و در هر کار حضور یک متخصص خیلی میتونه کمک کنه و اون اطلاعات و تجاربی که اون متخصص داره خیلی بشتر از خودمون هست و حضور متخصص میتونه به ما در انجام صحیح کارها و پیدا کردن راه درست کمک کنه. حضور روانشناس رو هم من توصیه کردم چرا که با توجه به ابعاد مختلف و پیچیده لکنت یک گفتار درمانگر به تنهایی نمیتونه روی تمام ابعاد وجودی اون کار کنه و اینکه گفتار روان تنها یک بعد از درمان لکنت هست و حضور یک روانشناس که با گفتار درمانگر کاملا در ارتباط باشن میتونه خیلی کمک کنه.
خانم صالحی منش: کارهای توانبخشی یک کار تیمی هستند و تجربیات منفی نباید باعث شود که دیگر پیش گفتار درمانگر نرویم. استفاده از گفتار درمانگر می تونه خیلی کمک کرده و تعویض گفتار درمانگر هم نمی تونه جواب بده. مسئولیت پذیری دوطرف هم از جنبه های دیگه صحبت های ایشون بود که خیلی مهم هست و حضور روانشناس هم میتونه به بررسی علت شکست ها کمک کنه. از بین بردن ترس هم به نظر ایشون خیلی مهمه. بنظر ایشون درمان لکنت مثل نون میمونه که شامل آب و ... هست.
نگار خانم: کوه یخ هم بخش روی آب دارد و هم بخش زیر آب و با گفتار درمانگر در واقع ما فقط بخش روی آب رو درمان میکنیم که نمیتونه درمان دائمی رو به همرا داشته باشه و حضور یک روانشناس میتونه در جهت درمان بهتر لکنت با توجه به بخش زیر آب کمک زیادی بکنه.
آسیه خانم: ایشون هم میگفتن که پیش روانشناس و روانپزشک و گفتار درمانگر با هم میرن و دارن روی لکنتشون گروهی کار میکنن.
آقا آرمان: ایشون میگفتن که به فرضیه های چندگانه معتقد هستن و برای هر معلول چند علت وجود داره و یک سری از عوامل باعث شدت بخشیدن به لکنت هستند و استرس رو به عنوان نمک روز زخم معرفی کردن و گفتن که اگر استرس از روی گفتار برداشته بشه فقط مشکل فیزیکی گفتار باقی میمونه که اون هم قابل حل هست. به گفته ایشون توانایی و انگیزش شروط لازم برای انجام هر کاری می باشند. بنظر ایشون لکنت مثل یک برگ درخت میمونه که باید زرد شده و بیوفته و یکی از عوامل اصلی بهبود گفتار روان افراد داری لکنت درجمع در افراد بزرگسال هویت شغلی و اجتماعی شون هست. در انجمن عموما افراد دارای هویت زندگی اجتماعی و استقلال مالی جزو افراد موفق هستند.
خانم عبدی: انتخاب گفتار درمانگر خیلی مهمه و اینکه هر کس تخصص خاص خودش رو داره و باید به متخصص هر کاری مراجعه کرد.
زهره خانم: ایشون هم به نقش بسیار زیاد خانواده اشاره کردن و گفتن که در درمان لکنت نقش مهمی داره.
صدیقه خانم: ایشون هم از تجربه شون راجب مراجعی گفتن که خانواده تاثیر منفی در درمان بچه شون داشتن و اینکه چقدر خانواده میتونه در درمان لکنت فرزندانشون کمک کنه.
آقا مجتبی: ایشون میگفتن که تا حالا بصورت جدی پیش گفتار درمانگر نرفتن چون همیشه همه بهش میگفتن که نرم و روان صحبت میکنی.
سپیده خانم: ایشون هم میگفتن که در خانواده خوب صحبت میکنم و سعی میکنم که شیوه ها رو اجرا کنم ولی در جمع استرس بالایی دارم و یادم میره که از شیوه استفاده کنم و پیش گفتار درمانگر هم خوب صحبت میکنم. و از روش های مورد استفاده شون گفتن که شامل نفس گیری و relaxation و .... بود و اینکه دیگه نمیتونن اونها رو اجرا کنن.
در انتها هم برای تعیین نفر ارائه دهنده کنفرانس در جلسه بعدی من پیشنهاد دادم که هر کسی که از چیزی میترسه خیلی خوبه که برای درمانش به سمتش بره نه اینکه ازش فرار کنه. قرار شد هفته آینده خانم سپیده سواری کنفرانس ارائه بدن.
موفق باشید

یادت باشه تو معمار زندگی خودت هستی پس شکست هایت رو گردن کسی نیانداز.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۳-۹-۱۳۹۳ ۱۱:۱۸ صبح، توسط aliii.)
۲-۹-۱۳۹۲ ۱۱:۲۲ صبح
 سپاس شده توسط LAILA556 ، goftardarman ، samapharmacist ، میلاد 1 ، ـــــــــــــــــــــــ ، sevenskylove ، n.sarvarynezhad ، Adel ، mojtaba_abbasnezahd ، ashkani ، VigVig ، khodam ، mahsa n ، arash69
goftardarman
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 512
سپاس شده 2264 بار در 353 ارسال

ارسال: #10
خیلی ممنون از گزارش خوبتون هم نگار جان هم علی آقا. امیدوارم جلسات هردفعه بهتر و پر بارتر بشه
۲-۹-۱۳۹۲ ۱۰:۳۹ عصر
 سپاس شده توسط LAILA556 ، samapharmacist ، میلاد 1 ، ـــــــــــــــــــــــ ، sevenskylove ، n.sarvarynezhad ، Adel ، ashkani ، aliii ، khodam ، mahsa n ، ali@r
ـــــــــــــــــــــــ
عضو انجمن

سپاس ها 4677
سپاس شده 7405 بار در 728 ارسال

ارسال: #11
.

سلام دوستان ،
تبریک میگم . ایشالا همیشه جلسات مفید و پر باری داشته باشید .
نگار جون خسته نباشی .

ما در تهران ، از کنفرانس های آقای باوی ، خیلی خاطره داریم ! همچنین از حضورشون در جلسات پارک ساعی .
امیدواریم ، گاهی هم در جلسات تهران ، دوستان عزیز خوزستانی رو زیارت کنیم .

راستی ، آقای آریان هم اهل خوزستانند ؟؟؟ همون آقایی که راجع به کتاب تفکر زائد ، مطالبی نوشته اند .
این اواخر یه کمی کم پیدا هستند !!!
۲-۱۰-۱۳۹۲ ۰۱:۴۵ صبح
 سپاس شده توسط sevenskylove ، n.sarvarynezhad ، میلاد 1 ، Adel ، ashkani ، aliii ، khodam ، Amin.Askari ، mahsa n ، arash69
n.sarvarynezhad
عضو انجمن

سپاس ها 2673

ارسال: #12
ممنون آزاده خانوم
بله،بهشون اطلاع دادیم ولی فعلا خبری نیست
دوستان شما با اینکه جلسه برای چند هفته به جای 4:30،ساعت 5 تشکیل بشه مشکلی دارید؟
چون سپیده خانوم دو باره که به خاطره جلسه در یکی از کلاساش غیبت کرده،و دفعه ی سوم نمیشه دیگه غیبت کنه

دکتر علی شریعتی
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲-۱۰-۱۳۹۲ ۱۱:۴۷ صبح، توسط n.sarvarynezhad.)
۲-۱۰-۱۳۹۲ ۱۱:۴۰ صبح
 سپاس شده توسط میلاد 1 ، Adel ، ـــــــــــــــــــــــ ، samapharmacist ، ashkani ، aliii ، khodam ، sevenskylove ، mahsa n
Adel
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 4828
سپاس شده 5503 بار در 637 ارسال

ارسال: #13
ماشااللهBig Grin

چه جلسه ی شلوغ و پرباریTongue

من که لذت بردم
موفق باشید

If There's Something You Want - No Matter What it is - Don't Just Sit Around Wanting it. Reach For it

There's No Doubt That Dreams Do Come True

::. We Are One .::

Heart

سخن عادل (Adel's Speech)

[تصویر:  60724121961791932113.png]
۲-۱۰-۱۳۹۲ ۰۱:۳۸ عصر
 سپاس شده توسط میلاد 1 ، samapharmacist ، ashkani ، aliii ، khodam ، sevenskylove ، mahsa n ، arash69
ـــــــــــــــــــــــ
عضو انجمن

سپاس ها 4677
سپاس شده 7405 بار در 728 ارسال

ارسال: #14
.
باریکلا . . .
حضور غیاب هم میکنید ؟؟؟
بابا کارتون خیلی درسته !
برقرار باشید .

.
فکر کنم ، اشتباه متوجه شدم ! آررره ؟؟؟

منظور غیبت از کلاس دانشگاهشون بود ، نه غیبت از جلسات گروهی ! آررره ؟؟؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲-۱۰-۱۳۹۲ ۰۲:۱۴ عصر، توسط ـــــــــــــــــــــــ.)
۲-۱۰-۱۳۹۲ ۰۲:۱۲ عصر
 سپاس شده توسط میلاد 1 ، samapharmacist ، ashkani ، aliii ، khodam ، sevenskylove ، mahsa n ، arash69
samapharmacist
عضو انجمن

سپاس ها 2618
سپاس شده 6810 بار در 872 ارسال

ارسال: #15
من با ساعت 5 موافقم چون بعضی اوقات تا 4ونیم درگیرم تا برسم دیر میشه...مرسی

می دانی
یک وقت هایی باید
روی یک تکه کاغذ بنویسی
تـعطیــل است
و بچسبانی پشت شیشه ی افـکارت
باید به خودت استراحت بدهی
دراز بکشی
دست هایت را زیر سرت بگذاری
به آسمان خیره شوی
و بی خیال ســوت بزنی
در دلـت بخنــدی به تمام افـکاری که
پشت شیشه ی ذهنت صف کشیده اند
آن وقت با خودت بگویـی
بگذار منتـظـر بمانند !
۲-۱۰-۱۳۹۲ ۰۴:۲۵ عصر
 سپاس شده توسط n.sarvarynezhad ، میلاد 1 ، ashkani ، aliii ، khodam ، sevenskylove ، mahsa n
n.sarvarynezhad
عضو انجمن

سپاس ها 2673

ارسال: #16
بله خانوم یزدانی
منظور غیبت کلاسای دانشگاه بود:)

دکتر علی شریعتی
۲-۱۰-۱۳۹۲ ۰۹:۱۵ عصر
 سپاس شده توسط میلاد 1 ، ashkani ، aliii ، ـــــــــــــــــــــــ ، khodam ، sevenskylove
goftardarman
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 512
سپاس شده 2264 بار در 353 ارسال

ارسال: #17
ما کلاسمون تا ساعت 3:30 هست ولی اشکالی نداره با ساعت 5 مشکلی ندارم
۲-۱۱-۱۳۹۲ ۱۲:۵۳ عصر
 سپاس شده توسط میلاد 1 ، ashkani ، aliii ، khodam ، sevenskylove ، mahsa n ، ali@r
asiye62
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 0
سپاس شده 1261 بار در 219 ارسال

ارسال: #18
من هم با ساعت 5موافقم چون ساعت 4:30 خیلی زود است وبرای اومدن به جلسه مشکله
۲-۱۱-۱۳۹۲ ۰۶:۴۷ عصر
 سپاس شده توسط میلاد 1 ، ashkani ، aliii ، n.sarvarynezhad ، khodam ، sevenskylove ، mahsa n
Abbas
مدیر فنی سایت

سپاس ها 22311
سپاس شده 18392 بار در 2135 ارسال

ارسال: #19
Information RE: گزارش جلسات گروهی اهواز
با سلام
با توجه به زحمات خانم سروری نژاد برای تشکیل جلسات، ایشون به عنوان مدیر بخش استان خوزستان انتخاب شدند
امیدوارم با تلاش های ایشون و بقیه دوستانشون، شاهد جلساتی پایدار و مفید در این استان باشیم
با آرزوی بهترین ها

عاشق شوید و بلند همتی را پیشه خود سازید
زیرا این ها بال های نیرومندی هستند که شما را به قله های بلند کامیابی می رسانند
"یوهان ولفگانگ گوته"

....
....
در مسیر پیشرفت (عباس)
۲-۱۱-۱۳۹۲ ۰۶:۵۹ عصر
 سپاس شده توسط میلاد 1 ، ashkani ، samanrayan ، Dabir ، aliii ، n.sarvarynezhad ، VigVig ، goftardarman ، ـــــــــــــــــــــــ ، khodam ، sevenskylove ، mahsa n
n.sarvarynezhad
عضو انجمن

سپاس ها 2673

ارسال: #20
(۲-۱۱-۱۳۹۲ ۰۶:۵۹ عصر)Abbas نوشته شده توسط:  با سلام
با توجه به زحمات خانم سروری نژاد برای تشکیل جلسات، ایشون به عنوان مدیر بخش استان خوزستان انتخاب شدند
امیدوارم با تلاش های ایشون و بقیه دوستانشون، شاهد جلساتی پایدار و مفید در این استان باشیم
با آرزوی بهترین ها
سلام,خیلی ممنون آقای گودرزی,امیدوارم بتونم برای انجمن مفید واقع بشم
خیلی خوشحال شدم,انشالله.جلسات اهواز هم مثل جلسات تهران هر دفعه بهتر از قبل بشه و دوستان شاهد جلسات
مفیدی باشن

دکتر علی شریعتی
۲-۱۱-۱۳۹۲ ۰۷:۰۵ عصر
 سپاس شده توسط میلاد 1 ، Abbas ، ashkani ، sevenskylove ، hosein3856 ، aliii ، goftardarman ، ـــــــــــــــــــــــ ، khodam ، mahsa n
ارسال پاسخ 

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  جلسات گروهی شهر اهواز n.sarvarynezhad 165 54,439 ۵-۱۹-۱۳۹۳ ۰۷:۴۵ صبح
آخرین ارسال: razieh
  همایش لکنت در اهواز goftardarman 35 13,474 ۸-۲۶-۱۳۹۲ ۰۴:۴۵ عصر
آخرین ارسال: sadra.salehi
  برگزاری انجمن لکنت ایران_ اهواز mohammad kaby 2 2,877 ۸-۱-۱۳۹۱ ۱۲:۴۱ عصر
آخرین ارسال: یاسین
  تشکیل انجمن لکنت اهواز mohammad kaby 4 3,254 ۹-۳۰-۱۳۹۰ ۱۲:۱۱ صبح
آخرین ارسال: یاسین

پرش به انجمن: