برگزار شد چاپ اولین کتاب انجمن لکنت ایران

چاپ اولین کتاب انجمن لکنت ایران

Powered By MyBBIran.com - Hamed

ارسال پاسخ 
گزارش جلسات گروهی اهواز
نویسنده پیام
aliii
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 4976
سپاس شده 2658 بار در 355 ارسال

ارسال: #361
RE: گزارش جلسات گروهی اهواز
سلام
گزارش جلسه 1394/11/21
برخلاف روال همیشگی که جلسات روزهای پنجشنبه برگزار میشد، به علت تعطیلی روز 22 بهمن جلسه رو امروز برگزار کردیم.
حاضرین: خانم ها: نوید و داوودی
آقایان: منصوری و باوی

جلسه با روخوانی از روی متن شروع شد که چون متن خاصی نداشتیم از روی متن هایی که خانم نوید و بقیه بچه ها برای تمرین توی گروه واتس آپ قرار می دادن روخوانی رو انجام دادیم.
پس از اون هر کدوم از بچه ها درباره تاریخچه درمان لکنتشون صحبت کردند. خانم داوودی گفتند که از دوران ابتدایی درمانشان را شروع کردند. ایشون از سایقه درمانشون نزد درمانگرهای مختلف و شهرهای مختلف گفتند که تا دوران دانشجوییشون ادامه داشت. پس از اون ایشون نزد یک پزشک عمومی رفتند که از روش های سنتی و همچنین زالو 1313 برای درمان استفاده می کرد. به عقیده خانم داوودی در طول مدتی که با این پزشک کار می کردند گفتارشون خیلی خوب بوده و راضی بودند. خانم نوید هم گفتند که اولین دوره درمانشون از دوران ابتدایی بوده و در آن زمان درمانگران تنها روش های کشیده گویی و استفاده از آینه را بهشون یاد داده بودند. من هم درباره سابقه درمانم و اینکه از سن 9 سالگی درمانم رو به مدت یکسال شروع کردم صحبت کردم و اینکه پس از اون هم در سن 26 سالگی مجدداً درمان رو از سر گرفتم. سپس آقای منصوری درباره تاریخچه لکنتشون صحبت کردن و اینکه اولین خاطره تلخ لکنت رو مربوط به دوران راهنمایی می دونستند. ایشون می گفتن که برخلاف دوران ابتدایی در این دوران احساس می کردم با دیگران فرق اساسی دارم ولی چون درک کاملی از لکنت نداشتم به درس هایم لطمه وارد نکرد و شاگرد اول مدرسه بودم. ولی در دوران دبیرستان به مشکل خوردم. ایشون حدود سه سال پیش هم با یک درمانگر درمانشون رو شروع کردن ولی ناتمام رها کردن و هم اکنون نیز مجدداً تحت درمان هستند.
خانم نوید سؤالی رو مطرح کردن مبنی بر اینکه آیا درمان کامل لکنت وجود دارد یا خیر؟ در این رابطه هر کسی نظرش را گفت، به عقیده خود خانم نوید لکنت هیچوقت درمان نمی شود و نمی توان به روانی کامل رسید. خانم داوودی هم می گفتند که درمان لکنت وجود دارد و می توان به آن رسید. تحلیل ایشون این بود که چون خودشون در یک برهه از زمان تونسته بودن به درمان کامل برسن پس درمان لکنت وجود دارد. آقای منصوری هم می گفتند که با تمرین می شود به هر چیزی رسید و به درمان لکنت امیدوار بود. نهایتاً اگر به اندازه سنی که داریم تمرین کنیم می تواینم به روانی برسیم....3913 نظر من هم این بود که رسیدن به درمان کامل لکنت امکان پذیر نیست جز اینکه اقدام به تغییر ساختار مغز و همچنین رویه زندگی خود کنیم. ولی می توان به کنترل لکنت رسید و این امر با مراجعه به درمانگر و تمرین های فراوان امکان پذیر است. با توجه به اینکه ساختار کلی شخصیتی فرد در قبل از سن 5 سالگی بدست می آید پس تغییر این شخصیت کار ساده ای نیست و شاید نیاز به صرف زمان زیادی شاید دو برابر سن کنونی باشد.
در نهایت راجع به لوگوی جدیدی که قرار بود خانم نوید آن را طراحی کند صحبت کردیم و قرار شد در آینده برنامه های انجمن را با برنامه ریزی جلو ببریم.
موفق باشید

یادت باشه تو معمار زندگی خودت هستی پس شکست هایت رو گردن کسی نیانداز.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱-۲۱-۱۳۹۴ ۰۷:۰۷ عصر، توسط aliii.)
۱۱-۲۱-۱۳۹۴ ۰۷:۰۶ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط لبخند ، shirin-asal ، رنگین کمون ، behnam.mohamadzadeh ، sevenskylove
aliii
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 4976

ارسال: #362
سلام
گزارش جلسه پنجشنبه 1395/01/19

حاضرین: خانم ها: علی نژاد، شاملو، نوید و داوودی
آقایان: رضایی، فیض الهی، منصوری و باوی

جلسه با کمی تأخیر شروع شد. در ابتدا معرفی حاضرین را داشتیم و سپس از روی متن کتاب های لکنت و کودک من و آئین سخنوری روخوانی رو انجام دادیم. در حین روخوانی آقای فبض الهی که اولین حضورشون در جلسات گروهی خوزستان بود در جلسه حاضر شدند.

پس از اون بعضی از حاضرین بازخورد روخوانی دوستان رو دادند و به تجزیه و تحلیل گفتار انها پرداختند. مثلاً آقای رضایی گفتند که دو سه نفر از بچه ها در هنگام روخوانی دچار استرس شدند. خانم نوید گفتند که از روش فک باز استفاده کردند و به نظر ایشون بهترین روش روخوانی روش کشیده گویی است. من هم نظرم رو درباره گفتار دوستان گفتم.
آقای فیض الهی گفتند که 16 سال سابقه تدریس در آموزش و پرورش دارند و ایشون می گفتند که در کلاس درس کمترین مشکل را داشتند ولی در صحبت های فرد به فرد دچار مشکل می شدند.
آقای منصوری گفتند وقتی یک فرد دارای لکنت احساس برتری و اعتماد به نفس داشته باشد گفتار روان تری خواهد داشت و در واقع در گفتار فرد به فرد چون فرد نمی تواند پیش بینی کند دچار ترس و استرس شده و لکنتش افزایش می یابد. ایشون این موضوع رو به عنوان علت روان صحبت کردن آقای فیض الهی در کلاس درس اعلام کردند. راجع به همین موضوع صحبت شد و اینکه لکنت من هم دقیقا مانند آقای فیض الهی هست ولی بقیه دوستان می گفتند که لکنتشون برعکس هست و در گفتارهای فرد به فرد کمترین مشکل را داشته و بیشترین مشکل را در صحبت های در جمع دارند. نظر من در این باره پیش داوری و تجربیات منفی گذشته بود. خانم شاملو می گفتند اگر کسی کنارشون بنشینه و با هم صحبت کنند کمترین لکنت را خواهند داشت ولی اگر کسی سرپایی باهاشون صحبت کنه دچار لکنت می شوند. به نظر آقای منصوری اعتماد به نفس نقش زیادی در کنترل لکنت دارد. در این مورد می توان به تحصیلات، شغل، ورزش حرفه ای و موارد دیگر اشاره کرد. خانم داوودی هم می گفتند که حس مفید بودن در افزایش این حس اعتماد به نفس و کاهش لکنت نقش دارد. آقای رضایی هم می گفتند وقتی کاری را چندبار انجام دهند در دفعات بعدی آن را به راحتی انجام می دهند و می گفتند که لکنت نیز به همین صورت هست. نظر من این بود که نباشد اجازه دهیم لکنت ما را بازیچه دست خودش قرار دهد بلکه باید با کنترل لکنت اون رو بازیچه دست خودمون قرار بدیم.

جلسه خوبی بود و موارد جزئی دیگری نیز صحبت شد که گزارش جلسه بصورت خلاصه وار به حضورتان اعلام گردید.
موفق باشید

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱-۲۰-۱۳۹۵ ۰۱:۰۲ عصر، توسط aliii.)
۱-۲۰-۱۳۹۵ ۱۰:۱۰ صبح
 سپاس شده توسط behnam.mohamadzadeh ، sevenskylove
aliii
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 4976

ارسال: #363
سلام
گزارش جلسه پنجشنبه 1395/01/26

حاضرین: آقایان: فیض الهی، جعفر زاده، والی پور و باوی

جلسه با حضور من و آقای جعفر زاده که اولین بار بود که ایشون رو زیارت می کردم شروع شد، و پس از اون آقای فیض الهی و ساعت 10 هم آقای والی پور به جمعمون اضافه شدن. آقای جعفر زاده از دوستانی هستند که از ماهشهر در جلسه شرکت می کردند. در ابتدا معرفی و سپس روخوانی رو طبق روال همیشگی داشتیم. در ادامه درباره موضوع خانواده صحبت کنیم و اینکه چرا سطح آگاهی جامعه نسبت به لکنت اینقدر کم هست و افراد دارای لکنت مورد پذیرش قرار نمی گیرند. آقای فیض الهی می گفتند انسان باید طوری رفتار کند و اعتماد به نفس خودش رو طوری بالا ببرد که کسی به او چیزی نگوید و ایشون می گفتند که در محیط کار و خانواده نیز همین کار را انجام داده اند و کسی به خودش اجازه برخورد نامناسب را نمی دهد. از نظر ایشون خانواده تأثیر بسیار زیادی در درمان و کنترل گفتار دارد، مخصوصاً همسر که باید قبول کند که فرد، دارای لکنت بوده و آن را مورد پذیرش قرار دهد.
آقای جعفر زاده گفتند که در منزل راحت صحبت می کنند ولی سرعت گفتارشون بالاست. وقتی در فامیل بحث یا موضوعی پیش می آید ایشون رو به عنوان فردی که اصلاً نمی تواند صحبت کند نگاه می کنند، نه فردی که شاید یک ناروانی ساده دارد. در مورد راه حل مشکل عدم آگاهی اطرافیان هم ایشون نظرشون این بود که باید با آن فرد صحبت کنیم.
آقای والی پور هم می گفتند که در تورهای مسافرتی مختلفی شرکت کرده اند و بنظرشون سطح فرهنگی جامعه نسبت به گذشته بالاتر رفته است و می گفتند که در این تورها هیچگاه کسی برخورد نامناسبی را در قبال لکنتشون نشون نداده. ایشون درباره مسئول یک شرکتی که پدرشون در اونجا کار می کردند صحبت کردند و می گفتند که اون فرد بهشون گفته که من اگر بخواهم کسی رو استخدام کنم از استخدام فرد دارای لکنتی مثل شما خودداری می کنم که این موضوع روی روحیه ایشون تأثیر منفی گذاشته بود، به نظر ایشون پس ما خودمان باید تلاش کنیم تا لکنتمان را درمان کنیم.
نظر من این بود که باید سطح آگاهی جامعه نسبت به لکنت افزایش یابد و این موضوع باید توسط صداوسیما و ارگان های اجتماعی دیگر صورت بگیرد. سپس درباره اینکه قرار شده دوستان انجمن لکنت ایران در برنامه خندوانه حضور پیدا کنند صحبت شد و دوستان از این موضوع استقبال کردند و اون رو قدمی در راه آگاهی افزایی جامعه می دونستند. درباره تشکیل ساختار گفتاری جدید و کاهش سرعت گفتاری صحبت شد و اینکه باید مدت زمان طولانی و پیوسته ای مثل شش ماه رو با تمرین های مداوم برای تشکیل ساختار گفتاری جدید انجام داد و نباید انتظار درمان سریع لکنت را داشت. من درباره کوه یخ و بخش های اون صحبت کردم که توضیحات اون مورد استقبال دوستانی که تا حالا اسم اون رو نشنیده بودند واقع شد.
آقای فیض الهی می گفتند که فرد باید سرعت گفتاری خود را پایین آورده و مدتی تمرین کند تا بتواند به روانی گفتار برسد. این موضوع دقیقاً مانند یک فوتبالیستی است که اگر تمرین نداشته باشد در همان دقایق اولیه کم می آورد.
از آقای والی پور پرسیده شد که چرا بعد از گذشت مدت زمان طولانی از عضویت و حضور در جلسات گروهی، هنوز پیگیر درمانشون نمی شوند، که ایشون دلایلشون رو آوردند و نظر من هم این بود که ایشون هنوز به نقطه درد نرسیدن و شاید با توجه به مشکلاتی که در راه تحصیل و شغل براشون پیش اومده هنوز به این نتیجه نرسیدن که لکنت باید به عنوان اولویت اصلی زندگیشون باشه. البته با صحبت هایی که شد ایشون هم به این نتیجه رسیدند که باید درمان لکنتشون رو پیگیری کنند و تصمیم گرفتند که دنبال یک درمانگر خوب باشند.
همین سؤال از آقای جعفرزاده پرسیده شد که ایشون هم می گفتند که یکبار در حدود 20 سالگی قصد داشتند برای درمان لکنتشون به تهران سفر کنند که عده ای بهشون گفتند که الان زمان درمان لکنت نیست و باید در سنین کودکی برای درمان لکنت اقدام می کردید و در این سن امکان درمان لکنت وجود ندارد. ایشون می گفتند که در دوران کودکی به درمانگری در شیراز مراجعه می کردند که این درمانگر با توجه به لکنت شدید ایشون و اینکه قادر به صحبت نبودند، به پدرشون توصیه کرده بودند کاری کنند که پسرشون مجبور شود داد و فریاد بزند تا صدایش باز شود و این موضوع باعث شده بود پس از مدتی قادر به صحبت کردن شوند.
آقای فیض الهی هم می گفتند که در دوران کودکی درمانگرشون بهشون گفته بوده که اگر در این سن درمان نشوی دیگر امکان درمان لکنت برای شما وجود ندارد، در حالی که چند سال پیش که به یک درمانگر مراجعه کرده بودند اون درمانگر گفته که لکنت شما قابل درمان است.

در انتها دوستان درباره برگزاری کارگاه مرتبط با لکنت صحبت کردن و درخواست برگزاری کارگاهی در رابطه با لکنت را دادند که با آقای بهبهانی رئیس کتابخانه مرکزی اهواز برای در اختیار قرار دادن مکانی برای برگزاری کارگاه صحبت شد و ایشون قول همکاری دادند و قرار شد این موضوع در گروه انجمن لکنت خوزستان جهت بررسی مطرح شود.

موفق باشید

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱-۲۶-۱۳۹۵ ۰۶:۵۴ عصر، توسط aliii.)
۱-۲۶-۱۳۹۵ ۰۶:۴۶ عصر
 سپاس شده توسط behnam.mohamadzadeh ، sevenskylove
ahmad6213
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 7
سپاس شده 107 بار در 23 ارسال

ارسال: #364
گزارش جلسه 6/2/1395
حاضرین : آقای صاحب رضایی، مهدی جعفرزاده، احمد والی پور ساعت شروع : 9:25
طبق روال ابتدا اعضا به معرفی خود پرداختن، که آقای والی پور در حین معرفی با تذکر جناب رضایی مواجه شد که به ایشان یادآوری کرد که از روش کشیده گویی استفاده کنند و سرعت خود رو کم کنند ، و همگی تا پایان جلسه با روش کشیده گویی صحبت کنیم، آقای جعفرزاده گفتن چون تمرین کشیده گویی نکردم نمیتونم از روش استفاده کنم که روش رو برای ایشان توضیح دادیم، آقای جعفرزاده گفتند که اول کلمه معمولا گیر میکنند و موقع استرس شدید لکنتم بیشتر می شود، ایشان گفتند 3 ترم ارشد خواندندولی به علت ترس از لکنت و درس سیمنار و پایان نامه انصراف داده اند که در اینجا آقای رضایی گفتن میشد با استادتون صحبت میکردید، والی پور هم از تجربیات درس سیمنار در ارشد خودش گفت که چطور سمینار رو ارایه دادند،
جناب رضایی فرمودند که شرایط استرس زا روی لکنت طبیعتا تاثیر دارد و بهتر است که گفتارمان رو کنترل کنیم، یعنی با کنترل گفتار و اعتماد به نفس بالا و آگاهی کامل راجب لکنت، میشه از شدت لکنتمون کم کنیم، در ادامه هر یک به روخوانی پرداختیم، آقای رضایی مثل همیشه روش کشیده گویی رو عالی اجرا کردند وتماس چشمی داشتند، آقای جعفرزاده با سرعت شروع کردند که پس از تذکر با آرامش شروع کردند که عالی بود، سپس راجب روش کشیده گویی بحث شد که گفتیم، این روش نیاز به تمرین فراوان دارد و برای صحبت کردن در اجتماع نیست، بلکه برای تمرین خود فرد دارای لکنت است، و پس از تمرین فراوان ما خودمون متوجه میشویم که در اجتماع چگونه و در چه مواردی از این روش استفاده کنیم، و بیشتر در قفل کردن استفاده دارد، پس این صحبت ها اقای جعفرزاده تصمیم گرفتند از امروز از روش کشیده گویی استفاده کنند و تمرینات خود رو شروع کنند ، آقای والی پور از اقای باوی یاد کردند که گفته بودن در صورت تمرین کردن زیاد میتونیم از شدت لکنت خود کم کنیم، سپس هر یک به ارایه سمینار پرداختیم،
ابتدا اجمد ولی پور: راجب پیش بینی وقوع زلزله توسط پروفسور آران از هندوستان، و مواد جایگزین سیمان در بتن صحبت کردند که آقای جعفرزاده گفتند عالی بود و به رشته عمران علاقه مندم کردی ،
دوم آقای صاحب رضایی : راجب علائم ظهور امام زمان به مدت 45 دقیقه سمینار دادن که مورد استقبال هر دو ما قرار گرفت و ارایشون عالی بود
در اخر جناب جعفرزاده: راجب شغل خودشان در پالایشگاه آبادان و مواد قابل تولید از نفت خام سمینار عالی ارایه دادن که مورد تشویق هر دو ما قرار گرفت .
در پایان جلسه آقای جعفر زاده راجب تغذیه و خوردن قرض سوالاتی رو مطرح کردند که مور بحث قرار گرفت، و به اقای جعفرزاده پیشنهاد داده شد به سایت انجمن لکنت مراجعه کند و از اطلاعات آن استفاده کند. http://WWW.LOKNAT.ORG
در مورد هفته بعد هم صحبت شد که هفته بعد 13/2/95 آخرین جلسه باشد تا بعد از اتمام ماه مبارک رمضان
جلسه راس ساعت 12:20 پایان یافت
۳-۷-۱۳۹۵ ۰۸:۰۵ عصر
 سپاس شده توسط aliii ، sevenskylove
s rezaei
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 0
سپاس شده 2 بار در 1 ارسال

ارسال: #365
سلام خدمت دوستان ..
تشکر از آقای والی پور بابت گزارش جلسه ..
۳-۱۰-۱۳۹۵ ۰۸:۳۱ عصر
 سپاس شده توسط aliii ، sevenskylove
aliii
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 4976

ارسال: #366
سلام
از آقای والی پور بابت نوشتن گزارش تشکر می کنم.
امیدوارم با توجه گرمای شدید هوا این هفته هم شاهد حضور دوستان باشیم.
موفق باشید

۳-۱۱-۱۳۹۵ ۰۳:۱۶ عصر
 سپاس شده توسط sevenskylove
aliii
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 4976

ارسال: #367
سلام
گزارش جلسه پنجشنبه 1395/03/13

حاضرین: خانم شاملو
آقایان رضایی، والی پور و باوی

جلسه با معرفی مفصل حاضرین شروع شد بطوری که هر کدام از حاضرین درباره تاریخچه لکنتمان نیز صحبت کردند. سپس روخوانی از روی متن یک کتاب رو داشتیم و پس از روخوانی نیز هر کدام از دوستان درباره نحوه اجرای روش و میزان روانی گفتار همدیگه در هنگام روخوانی صحیت کردند. خانم شاملو گفتند که درمانشون رو با مراجعه به یک درمانگر شروع کرده اند، در روخوانی نیز پیشرفت بسیار خوبی داشتند و ایراداتی نیز در روخوانیشان داشتند که راجع به آنها صحبت شد. راجع به تنظیم گفتار و تنفس صحبت کردیم و اینکه درمانگرشون بهشون گفته بودن که نباید در مورد تنفس به خودمان زیاد فشار بیاوریم. آقای والی پور هم گفتارشان نسبت به قبل بهتر شده بود و سرعت گفتارشان بهتر و تعداد لکنتهاشون هم نسبت به گذشته کمتر شده بود. آرامش گفتار ایشون بالا بود ولی همچنان از روش خاصی استفاده نمی کردند. آقای رضایی گفتارشون مثل همیشه آرامش داشته و آهنگین بود و کنترل گفتارشون نیز بالا بود. آقای باوی سرعت گفتارشون بالا بود ولی روش ها رو به خوبی اجرا کردند.

در ادامه دوستان سؤالی رو مطرح کردن که باعث شد ادامه جلسه درباره اون صحبت کنیم، اینکه آیا لکنت درمان دارد یا خیر؟
آقای والی پور: لکنت قابل درمان 100% نیست ولی اگر تمام روش ها رو بصورت کامل اجرا کنیم می توانیم به بهبودی 90% برسیم ولی نه کامل.
آقای رضایی: ما کارشناس نیستیم ولی بعضی از گفتار درمانگران محترم هم می گویند که لکنت درمان می شود و بعضی می گویند درمان نمی شود. با تمرین زیاد و کنترل گفتار و درصورت اجرای کامل تمام روش ها می توانیم بصورت کامل درمان شویم.
خانم شاملو: بنظر من لکنت کاملاً درمان نمی شود و فقط تا 98% درمان می شود. افرادی را دیده ام که به درمانگر مراجعه نکرده اند ولی لکنتشان بهبود یافته است.
من هم نظراتم رو در این باره گفتم و اینکه در صورتی که از روش های درمانی بصورت کامل و بدون نقص استفاده کنیم و بتوانیم با آن روش ها سبک زندگیمان را تغییر دهیم می توانیم به درمان 95% برسیم. نمی توان انتظار داشت یا یکسری تمرین چند روزه یا چند هفته ای به درمان کامل رسید و ما باید مطابق تلاشی که میکنیم انتظار بهبود داشته باشیم. من افراد موفق زیادی در درمان لکنت را دیده ام که در شرایط سخت نیز دچار گیر در گفتارشان شده اند ولی این چند تا گیر جزئی را نمی توان به عنوان لکنت به حساب آورد چون در افراد عادی هم قطعاً کمی گیر در گفتار در شرایط سخت گفتاری وجود دارد. از این رو باید سطح انتظاراتمون رو از خودمون پاین بیاریم چون انتظار و توقع بالا از خودمون باعث ایجاد استرس شده و در صورت عدم موفقیت باعث ناامیدی و تضعیف روحیه فرد می شود.
در این باره صحبت های مفصل و کاملی انجام شد و در اینجا تنها خلاصه ای از صحبت ها نوشته شد.

از تأخیر بوجود آمده در نوشتن گزارش معذرت خواهی می کنم.
موفق باشید

۳-۱۷-۱۳۹۵ ۰۷:۴۷ عصر
adib1210
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 0
سپاس شده 10 بار در 3 ارسال

ارسال: #368
سلام خدمت شما
من تازه با این گروه و سایت آشنا شدم و دوس دارم در این جلسات شرکت کنم / ساکن کیانپارس هستم / فقط نمی دونم شرایط حظور در این گروه چیه و باید کجا حظور پیدا کنم ؟ من 2 تا از دوستانم هم لکنت زبان دارن و اگر نیاز بود این افراد را هم میارم / تقاضا مندم ما رو یاری کنید و تنها نزارین در این جامعه

مرسی
۳-۱۸-۱۳۹۵ ۱۲:۱۱ صبح
 سپاس شده توسط aliii
shetesheri
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 297
سپاس شده 370 بار در 71 ارسال

ارسال: #369
سلام لطفا تاریخ جلسه ی بعدی رو اعلام کنید.ممنون

متاسفم دلم هیچکس دلواپست نشد
۳-۱۸-۱۳۹۵ ۱۲:۵۸ عصر
 سپاس شده توسط aliii
aliii
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 4976

ارسال: #370
سلام دوستان عزیز
جلسات ما هر هفته روزهای پنجشنبه ساعت 9 الی 11 در محل دائمی کتابخانه مرکزی اهواز بخش مرجع برگزار می گردد. با توجه به گرمای هوا و اینکه همیشه همه دوستان نمیتونن شرکت کنن در گروه تلگرام انجمن لکنت خوزستان درباره تاریخ جلسه تصمیم گیری و اعلام میشه.
هر کدام از دوستان که تمایل به حضور در جلسات دارن لطفاً شماره تماسشون رو در پیام خصوصی برای من بفرستن تا عضور گروهشون کنم.
ممنون

۳-۲۷-۱۳۹۵ ۰۳:۲۷ عصر
 سپاس شده توسط ابوذر ابراهیمی ، sadeh
ابوذر ابراهیمی
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 269
سپاس شده 552 بار در 180 ارسال

ارسال: #371
پیروز و سربلند باشید

I feel blue
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۶-۱۸-۱۳۹۵ ۰۱:۵۱ عصر، توسط ابوذر ابراهیمی.)
۳-۲۷-۱۳۹۵ ۰۴:۰۰ عصر
 سپاس شده توسط aliii
sevenskylove
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 22025
سپاس شده 11923 بار در 1847 ارسال

ارسال: #372
با سلام
جلسه انجمن لکنت خوزستان مورخ 1395/5/7
با حضور
خانم ها:داوری،نوید،داودی
آقایون:رضایی،منصوری،والی پور،عباس نژاد وادیب برگزار شد
ابتدا دوستان به معرفی خود پرداختند و هرکدام از تاریخچه لکنت و تاریخچه درمان خود صحبتهایی داشتند.
خانم داوری در ارتباط با درمان لکنت و روند اون به تفصیل توضیحاتی ارائه دادن:
اینکه یک فرد لکنتی بعد از درمان به یک خود جدید تبدیل می شود،که اون خود جدید باید تثبیت شود،فرد جدید یکسری علائم ها در خود می بیند مثل:
1.نوسان
2.عکس العمل خانواده و دوستان
3.عدم پذیرش مسئولیت
و...
که باعث می شود این خود جدید به قبل برگردد و یک جورایی روند پسگرد داشته باشد...
در جلسه لکنت عمدی تمرین شد
اعضای گروه لکنت عمدی رو تمرین کردند،گوش ما باید عادت کند که اگر لکنتی پیش آمد آزار نبیند...
در پایان پیشنهاداتی شد:
1.تمرین لکنت عمدی
2.وجود یکی از افراد خانواده در گروه مجازی انجمن لکنت خوزستان
3.دیدن یک فیلم یا گوش دادن به یک وویس برای اینکه بصورت جمعی در جلسه حضوری در موردش بحث و گفتگو شود
به لطف دوستان و خانم داوری جلسه خیلی عاالی و پرباری بود،امیدواریم جلسات پربارتری داشته باشیم.

حدیث داودی

[تصویر:  147.gif]

آنقدر پشت نقــــــــــاب ماندیم که گم شدیم،

حالا هیچکس آشنا نیست.

غریبه هایی هستیم، نشسته برسوگ تنـــــــــــــــــهایی...

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۵-۱۵-۱۳۹۵ ۰۴:۱۸ عصر، توسط sevenskylove.)
۵-۱۵-۱۳۹۵ ۰۴:۱۷ عصر
 سپاس شده توسط behnam.mohamadzadeh ، aliii
aliii
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 4976

ارسال: #373
سلام
از گزارشی که گذاشتید ازتون تشکر میکنم و امیدوارم در آینده شاهد جلسات پربارتر و مفیدتری باشیم.
موفق باشید

۵-۱۶-۱۳۹۵ ۱۰:۵۲ عصر
 سپاس شده توسط behnam.mohamadzadeh ، سعیدـ112
sevenskylove
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 22025

ارسال: #374
با سلام ب همه دوستان

خلاصه جلسه 28 مرداد

حاضرین

خانوم ها: نوید و شاملو
آقایان: والی پور، استاد، عباس نژاد، حسین پور و خودم(منصوری)

جلسه با تاخیر شروع شد چندتن از دوستان دیر رسیدن، از فرصت استفاده کردیم و گپ و گفتگویی کردیم.
بعد با اومدن دوستان جلسه رسمیت گرفت در ابتدا طبق روال همیشه خودمون رو معرفی کردیم
بعد از روی کتابی ک خانوم شاملو آورده بودن روخوانی کردیم لازم ب ذکره چون تعداد کم بود زمان روخوانی بیشتر شد بعد از اون صحبت هایی حول لکنت داشتیم و در انتها صندلی داغ خانوم شاملو رو برگزار کردیم که در لابلای اون لکنت رو ب چالش کشیدیم.

تشکر میکنم از همه دوستانی ک شرکت کردن در انتها چند نکته ای ک ب ذهنم رسید رو میگم:

ای بابا چشه سایت قاط زده، عباس! رفتی تهران نشستی سایتو ب امون خدا ول کردی؟ پ این چ مدیریتیه؟ باس خلعت کنن

حالا هیچکس آشنا نیست.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۵-۲۸-۱۳۹۵ ۰۱:۳۷ عصر، توسط sevenskylove.)
۵-۲۸-۱۳۹۵ ۰۱:۲۶ عصر
 سپاس شده توسط behnam.mohamadzadeh ، shetesheri ، aliii ، sadeh
shetesheri
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 297
سپاس شده 370 بار در 71 ارسال

ارسال: #375
ممنون از آقا میلاد بابت گزارش خوبوشون

متاسفم دلم هیچکس دلواپست نشد
۵-۲۹-۱۳۹۵ ۱۰:۴۵ عصر
 سپاس شده توسط sevenskylove ، aliii ، sadeh
sevenskylove
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 22025

ارسال: #376
جلسه انجمن لکنت اهواز مورخ 95/6/04

شرکت کنندگان : خانم ها ؛ نوید ، خواجه ، شاملو و آقایان ؛ رضایی ، منصوری ، عباس نژاد ، ابراهیم زاده .

ابتدا دوستان خود را بصورت خلاصه معرفی کردند و سپس هر کدام از دوستان یک روش برای روخوانی انتخاب و از آن در روخوانی استفاده کردند .
آقای رضایی موضوع « قدرت مکث » را برای کنفرانس آماده کرده بودند . ایشان اضافه کردند که برای انجام تمرینات باید روش ها را بصورت بزرگنمایی و پررنگ استفاده کرد .
آقای عباس نژاد کتاب « درمان کامل لکنت » به همراه داشتن و در مورد سوالاتی پیرامون لکنت با دوستان به بحث و گفتگو نشستند .
در پایان آقای منصوری روی صندلی داغ نشست و به سوالات دوستان پاسخ دادند .

حالا هیچکس آشنا نیست.

۶-۶-۱۳۹۵ ۰۹:۵۳ صبح
 سپاس شده توسط اسماعیل ، aliii ، sadeh
aliii
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 4976

ارسال: #377
سلام

از آقای منصوری بابت گذاشتن گزارش ها تشکر میکنم و امیدوارم بتونیم در آینده شاهد جلسات پربارتر و مؤثرتری باشیم.

موفق باشید

۶-۲۸-۱۳۹۵ ۰۶:۰۶ عصر
 سپاس شده توسط sadeh
aliii
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 4976

ارسال: #378
سلام
گزارش جلسه پنجشنبه 1395/11/07

حاضرین: خانم ها: داوودی، خواجه
آقایان: نظاری و پسر عموشون، باوی

من از ساعت 08:45 به محل کتابخانه رسیدم ولی خبری از کسی نبود تا اینکه حدود ساعت 09:10 خانم خواجه که اولین بار بود میدیدمشون رسیدن. ایشون از خودشون گفتن و اینکه لکنت ندارن ولی برای تلفظ بعضی از حروف مشکل دارن و اینکه این موضوع بخاطر مشکل دندان هاشون ایجاد شده و هم اکنون با برطرف کردن مشکلشون و انجام ارتودنسی میخوان تلفظشون رو اصلاح کنن به همین دلیل هم دنبال یک درمانگر خوب بودن. البته قرار بوده که با خانم داوری کار کنن ولی چون ایشون صبح ها مدرسه هستن و خانم داوری هم فقط صبح ها کلینیک هستن هنوز موفق به شروع درمانشون نشدند. در حین این صحبت ها بودیم که آقای حسین نظاری به همراه پسر عموشون در جلسه حاضر شدن. ایشون هم از راه دور از شهر هندیجان اومده بودن. سپس خانم داوودی هم به جمعمون اضافه شدن و جلسه رسماً شروع شد. ابتدا یک معرفی کلی از خودمون انجام دادیم و پس از اون هم از روی متن کتاب راهنمای لکنت بزرگسالان روخوانی انجام دادیم.
پس از روخوانی چون آقای نظاری اولین باری بود که در جلسات شرکت می کردن درباره نحوه تشکیل جلسات و فعالیت های انجمن کمی صحبت کردیم. خانم داوودی پیشنهاد ثبت انجمن خوزستان رو دادن، بنظر ایشون با اینکار تعهد اعضا برای حضور فعال تر بیشتر میشه، که برای این کار نیاز به همکاری حداقل 9 نفر ثابت هست که با توجه به شرایط گروه امکانش فعلا نیست.
پس از اون بحث های مختلفی درباره لکنت انجام شد. مثلاً درباره اینکه آیا لکنت ارثی هست یا خیر صحبت شد. درباره اینکه آیا لکنت درمان دارد یا خیر. پسرعموی آقای نظاری از خواهر کوچکترشون که 9 سالشون هست صحبت کردن و اینکه لکنت دارن، درباره این موضوع صحبت های زیادی شد و قرار شد که برای درمان لکنت خواهرشون به درمانگر مراجعه کنن. درباره کوه یخ صحبت شد و اینکه چقدر لکنت میتونه در زندگی اجتماعی ما تأثیر منفی بذاره و کار به جایی برسه که لکنت برای ما و برنامه های زندگیمون تصمیم بگیره.
فکر میکنم جلسه خوب و مفیدی بود.
موفق باشید

۱۱-۷-۱۳۹۵ ۰۵:۲۶ عصر
fulad
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 0
سپاس شده 61 بار در 5 ارسال

ارسال: #379
سلام دوستان.. شرایط حضور در این جلسات چیه؟ و اینکه جلسات با حضور چندنفر برگزار میشه؟
۱۱-۱۱-۱۳۹۵ ۰۲:۴۵ صبح
 سپاس شده توسط aliii
aliii
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 4976

ارسال: #380
سلام دوست عزیز
جلسات اهواز روزهای پنجشنبه ساعت 9 الی 11 در کتابخانه مرکزی اهواز برگزار میشه، ولی مدتیه به علت استقبال کم دوستان جلسات بصورت نامنظم برگزار میشن و گزارش جلسات هم همیشه در این سایت گذاشته نمیشه. در صورتی که مایل به حضور در جلسات هستید لطفا به من پیام بدید تا شما رو در گروه تلگرامی انجمن لکنت خوزستان عضو کنم که اونجا همه بچه ها حضور دارن.
موفق باشید

۱۱-۲۲-۱۳۹۵ ۰۹:۳۳ عصر
ارسال پاسخ 

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  جلسات گروهی شهر اهواز n.sarvarynezhad 165 49,457 ۵-۱۹-۱۳۹۳ ۰۷:۴۵ صبح
آخرین ارسال: razieh
  همایش لکنت در اهواز goftardarman 35 12,481 ۸-۲۶-۱۳۹۲ ۰۴:۴۵ عصر
آخرین ارسال: sadra.salehi
  برگزاری انجمن لکنت ایران_ اهواز mohammad kaby 2 2,754 ۸-۱-۱۳۹۱ ۱۲:۴۱ عصر
آخرین ارسال: یاسین
  تشکیل انجمن لکنت اهواز mohammad kaby 4 3,106 ۹-۳۰-۱۳۹۰ ۱۲:۱۱ صبح