برگزار شد چاپ اولین کتاب انجمن لکنت ایران

چاپ اولین کتاب انجمن لکنت ایران

Powered By MyBBIran.com - Hamed

ارسال پاسخ 
گزارش جلسات گروهی اهواز
نویسنده پیام
aliii
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 4976
سپاس شده 2658 بار در 355 ارسال

ارسال: #21
RE: گزارش جلسات گروهی اهواز
با سلام خدمت دوستان عزیز
خانم یزدانی سلام امیدوارم حالتون خوب باشه. شما نظر لطفتونه اتفاقا ما هستیم که باید بگیم از شما و همسر محترمتون آقای ربیعی خاطرات خوشی داریم. من فقط یکبار تونستم به همراه گروه بیام پیک نیک که اونم توچال بود که خیلی خوب بود و خوش گذشت. امیدوارم باز هم زیارتتون کنم.
امیدوارم در جلسات بعدی نفرات بیشتری شرکت کنند و بتونیم شاهد تشکیل جلسات خوب و منسجمی باشیم.
موفق باشید

یادت باشه تو معمار زندگی خودت هستی پس شکست هایت رو گردن کسی نیانداز.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲-۱۲-۱۳۹۲ ۱۰:۲۸ صبح، توسط aliii.)
۲-۱۲-۱۳۹۲ ۱۰:۰۵ صبح
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط میلاد 1 ، VigVig ، goftardarman ، Dabir ، n.sarvarynezhad ، z.taheri ، Amin.Askari ، LAILA556 ، ـــــــــــــــــــــــ ، razieh ، khodam ، sevenskylove ، mahsa n
aliii
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 4976

ارسال: #22
با سلام مجدد
این متن رو تو صفحه جلسات گروهی اهواز گذاشتم دیدم کسی نخوندش گفتم بیام اینجا هم کپیش کنم شاید به یه دردی خورد.
در اینجا صلاح دونستم به چند نکته درباره جلسات اهواز و برنامه آنها اشاره کنم که اگر بچه های همیشگی توی جلسه حضور نداشتن و افراد جدیدی خواستن جلسات رو اداره کنن در جریان امور باشن.

طبق هماهنگی های ایجاد شده در جلسه اول قرار شد که روال جلسات به این صورت باشه:
در تمامی جلسات در ابتدا افراد در حد چند خط با استفاده از شیوه از روی یک متن میخونن تا آمادگی خودشون رو برای استفاده از شیوه و تمرین کردن اعلام کنن. در ادامه یک نفر که از قبل اعلام آمادگی کرده میاد و یک موضوع دلخواه رو در حد حداکثر یک ربع ارائه میده و پس از اتمام کنفرانس هم بچه ها به نوع ارائه و روش های مورد استفاده فرد ارائه دهنده نظرهاشون رو میدن. سپس هر کدوم از بچه ها موضوعی رو پیشنهاد داده و پس از رای گیری راجب موضوعی که بیشترین رای رو بیاره صحبت میکنن. در انتها هم هر فردی که دوست داشته باشه میتونه واسه ارائه کنفرانس در جلسه بعدی اعلام امادگی میکنه.

هدف از تشکیل و حضور در این جلسات اینه که بتونیم به همدیگه کمک کنیم و اینکه بچه هایی که دارن درمان میشن بتونن روند بهبودیشون رو در این جلسات به عنوان یک محیط تمرینی ببینن پس یکی از مواردی که باید در جلسات رعایت بشه استفاده از شیوه های درمانی توسط تمامی افراد حتی افراد گفتار درمانگر هست و اینکه هر فرد با روشی که بلده و دوست داره صحبت کنه و هیچ اجباری در استفاده از روش خاصی در این جلسات وجود نداره.
نکته خیلی مهمی که فکر میکنم همه دوستان شرکت کننده باید اون رو رعایت کنن این هست که دوستان به هیچ وجه همدیگه رو نقد نکنید یعنی اینکه راجب خوب یا بد بودن شیوه های مورد استفاده یا نوع صحبت کردن فرد کسی نظر نده چون هدف از حضور در این جلسات نقد کردن نیست و فقط محیطی برای تمرین کردن و کمک کردن به همدیگه هست. و اینکه شاید کسی دوست نداشته باشه که در این جمع مورد نقد قرار بگیره. هدف اصلی ما در این جلسات حفظ احترام در کنار دوست بودن همدیگه ست تا بتونیم به همدیگه کمک کنیم. به همین دلیل هم دوستان اجازه بدن که هر کسی هر نظری که داره بگه و فقط به احترام اون فرد فقط به حرفهاش گوش بدن و سعی کنن از نقد کردن حرفهای اون طرف جلوگیری کنن. تنها جایی که بچه ها میتونن به نوع گفتار همدیگه نظر بدن زمانیه که یک فرد کنفرانسی رو ارائه میده و میخواد فیدبگ بگیره تا بتونه در دفعات بعدی از نظرات بچه ها در جهت بهبود ارائه های بعدیش کمک بگیره.
در جلسات تهران در هر جلسه ای یک نفر اداره جلسه رو بر عهده میگیره که این موضوع میتونه به افزایش اعتماد بنفس دوستان دارای لکنت کمک کنه که من این موضوع رو برای جلسات خودمون در استان خوزستان هم پیشنهاد میدم.
موفق باشید

۲-۱۲-۱۳۹۲ ۰۲:۲۰ عصر
 سپاس شده توسط میلاد 1 ، Dabir ، goftardarman ، z.taheri ، n.sarvarynezhad ، Amin.Askari ، LAILA556 ، آرمان ، razieh ، samapharmacist ، khodam ، sevenskylove ، ahmad6213
n.sarvarynezhad
عضو انجمن

سپاس ها 2673
سپاس شده 6663 بار در 938 ارسال

ارسال: #23
جلسه ی سوم1392/2/15
سلام,امروز یازده نفر در جلسه شرکت‌ داشتن,خانم ها:صیحه ای,صدیقه,زهره مهدی پور,آسیه علی نژاد و خواهرشون آزاده علی نژاد,سما و دوستشون,خودم
و آقایان جواد احمدیان(آرمان) و امین عسگری نژاد(زیمنس)
در ابتدا مثل همیشه معرفی داشتیم که آقای احمدیان خودشون رو معرفی کردند و گفتند روانشناسی صنعتی سازمانی خوندند و از سال نود عضو انجمن هستند و خانوم آسیه هم گفتند از سال نود و یک عضوند
آسیه یک پاراگراف از کتاب مدیریت سازمانی رو با شیوه ی مکث خوندند
آقای احمدیان از خانم صیحه ای خواستند که در مورد شیوه ی کشیده گویی توضیح دهند
صیحه ای:شیوه ی کشیده گویی همیشه استفاده نمیشه چون یک نوعه لکنت,کشیده گویی است مثلا کسی که لکنت کشیده گویی دارد نباید بش بگیم از شیوه ی کشیده گویی استفاده کن,و همیشه این روش خوش آیند نیست
بعد خودشون به این روش چند خطی رو خوندند که نوا ها و واکه ها کشیده شدند و مکث کوچکی بین واژه ها بود
بعد آقای عسگری نژاد به جمع ما اضافه شدند
بعد آقای احمدیان خواستند که در مورد مکث توضیح دهند؟
صیحه ای:مکث برای ایجاد هماهنگی بین گفتار و تنفس است,بهترین حالت حالتی است که هم زیر و بمی,کشیده گویی و هم صدای بلند و هم نوای گفتار که نشان دهنده ی اعتماد به نفس,شادی است و اینکه همه ی روش ها استفاده می شود
روش آهنگین هم زیر و بمی دارد
بعد طبق روش مد نظر خودشون چند خط رو خوندند
آقای عسگری در مورد برنامه سوال پرسیدند؟
خانوم صیحه ای هم گفتند برای ریختن ترس از کنفرانس,کنفرانس میدیم و در مورد مسایل پیرامون لکنت و غیره صحبت می کنیم
عسگری نژاد:کنفرانس در این جا یک حالت داره و کنفرانس توی یه جمع بزرگ یه حالت دیگه
صیحه ای:از اینجا شروع می کنیم موفقیت های بزرگ از موفقیت های کوچک شروع میشه حتی یک مسئول هم موقع کنفرانس استرس داره باید ببینیم باید چه کار کنیم تا این استرس کم بشه
آقای احمدیان از آقای عسگری نژاد پرسیدند تا حالا گفتاردرمانی رفتید؟
عسگری نژاد:قبلا بله اما بدلیل شرایط کاری ولش کردم و دیگه از شیوه ها استفاده نکردم و الان می خوام دوباره شروع کنم
بعد خودشون رو معرفی کردند,امین عسگری نژاد,ساکن بندر ماهشهر,در پتروشیمی بندر امام کار میکنم,و از آمدن در جلسه خوشحالند
عسگری نژاد:خانوم صیحه ای به عنوان گفتار درمان لکنت رو به چه چیزی تشبیه می کنید؟
صیحه ای:لکنت ممکنه برای بعضی مثل یک لیوان آب باشه و برای بعضی مثل غول,اما شاخ غول هم میشه شکست,آقای باوی هم در جلسه ی اول گفتند وقتی لکنت می کردم هیچ وقت فکر نمی کردم در مالزی بیست دقیقه به زبان انگلیسی و با تسلط و بدون نگاه کردن به برگه کنفرانس بدم
کنفرانس خانوم سواری
در مورد نحوه ی مدیریت استرس
1شاد بودن2ورزش کردن3مدیتیشن4کنترل تنفس5درد و دل کردن با کسی که باش احساس صمیمیت و راحتی میکنید6تنظیم رژیم غذایی
در بازخورد ها بیان شد که بسیار پیشرفت خوبی داشتند,تماس چشمی خوب,تماس نرم و ملایم خوب
سرعت کمی در جاهایی بالا می رفت و بهتره از زبان بدن بیشتر استفاده شه
سما خانم دقایقی در مورد تغذیه و کاهش استرس صحبت کردند که کلم بروکلی,کدو,بادمجان,حبوبات بسیار در افزایش آرامش موثره,و داروهایی که برای کاهش استرس استفاده میشه مثل پروپانول در دراز مدت میتونه منجر به کاهش حافظه و افسردگی شود,و داروها در درمان لکنت یک درمان پایدار نمی دهند
صیحه ای:ون دایر می گوید لکنت چیزی نیست جز ترس از لکنت نکردن
قرار شد در هر جلسه یکی از عوامل لکنت توسط همه ی اعضا تحقیق شه و در سر جلسه هر نفر اطلاعاتی رو بگه
برای جلسه ی بعد تغذیه در لکنت
طب سنتی در لکنت

مشکلات انسان های بزرگ را متعالی می سازد و انسان های کوچک را متلاشی
دکتر علی شریعتی
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲-۲۰-۱۳۹۲ ۰۱:۳۸ صبح، توسط n.sarvarynezhad.)
۲-۱۵-۱۳۹۲ ۰۹:۳۶ عصر
 سپاس شده توسط میلاد 1 ، hosein3856 ، samapharmacist ، goftardarman ، z.taheri ، mojtaba_abbasnezahd ، Dabir ، aliii ، Amin.Askari ، LAILA556 ، s.h ، آرمان ، ـــــــــــــــــــــــ ، razieh ، khodam ، sevenskylove
goftardarman
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 512
سپاس شده 2264 بار در 353 ارسال

ارسال: #24
مرسی بابت گزارش خوب و کاملت نگار جان. من مطمئنم که یکی از افراد موفق توی رشته گفتاردرمانی میشی. شک نکن!!! از همه کسانی هم که توی جلسه حضور داشتن تشکر میکنم
۲-۱۶-۱۳۹۲ ۱۲:۳۷ صبح
 سپاس شده توسط z.taheri ، samapharmacist ، میلاد 1 ، mojtaba_abbasnezahd ، n.sarvarynezhad ، aliii ، Amin.Askari ، LAILA556 ، آرمان ، Dabir ، razieh ، khodam ، sevenskylove
samapharmacist
عضو انجمن

سپاس ها 2618
سپاس شده 6810 بار در 872 ارسال

ارسال: #25
ممنون از گزارش خیلی خوب نگار عزیزم...
خوشخالم که در جلسه ای شرکت کردم که محتوای کاملا علمی داشت و چون خیلی از مطالب علمی که مطرح شد جالب بود این محتویات رو با بسط بیشتر به اینجا منتقل میکنم
-مسئله مهم در گفتار درمانی پیاده کردن شیوه ها در شرایط مختلف هست به قول خانوم درمانگر چه خوبه که فرددارای لکنت همیشه یه علامت کوچیک روی دستش باشه یا یه یادداشت روی موبایلش یا صفحه لب تابش یا دیوار اتاقش که "شیوه فراموش نشه "به عبارتی گاهی اوقات افراد خیلی خوب شیوه ها رو بلدند ولی مهم اینه که وقتی تنها هستن درمانگری کنارشون نیست بتونن با موفقیت شیوه ها رو پیدا کنن
-اینکه فرد چه شیوه ای رو پیاده کنه بسته به حس خودش از اجرای اون شیوه داره گاهی بعضی شیوه ها آسون هستن اما فرد حس خوبی از گفتارش نداره اونجور که من فهمیدم فرد باید به مرحله ای برسه که از گفتار خودش هم لذت ببره و ظاهرا بهترین کار تلفیق شیوه هاست همون کاری که سپیده جون در کنفرانسش انجام دادن
-آقای احمدیان به نکات جالبی تو جلسه اشاره کردن ایشون معتقد بودن که از دیدگاه روانشناسی باید فرض کنیم نصف افرادی که ما برای اونها سخنرانی می کنیم به حرفهای ما گوش نمی دن و حتی ممکنه مارو مسخره کنن ولی این ما هستیم که باید در انتقال پیام خودمون موفق عمل کنیم در اشاره به یکی از دوستان که ابراز رضایت کرد از راحت صحبت کردن در جمع آقای احمدیان اشاره کردن یادمون نره که ما داریم در جمعی حرف می زنیم که لکنت رو میشناسن و پذیرفتن پس نباید دچاراعتمادبه نفس کاذب بشیم باید بدونیم مادر جامعه با افرادی رو به رو هستیم که لکنت رو نمی شناسن!هنر اصلی پیاده کردن آموخته هامون در شرایط طبیعی هست!
-آقای احمدیان در جایی اشاره کردن عوامل مختلفی بریک گفتار روان تاثیرگذار هست به عبارتی عوامل موثر بر یک گفتار درمانی موفق باید شناسایی بشه و تقویت بشه من هم معتقدم که ما در مسیر تعدیل لکنت با یک هرم درمانی رو به رو هستیم که در راس این هرم درمانی گفتاردرمانی وجود داره و به میزانی که به سمت قاعده هرم نزدیک میشیم با عوامل فردی(جسمی،روانی)و حتی اجتماعی متعددی رو به رو میشیم که بر موفقیت یا عدم موفقیت ما در گفتاردرمانی موثرند این ما هستیم که باید این عوامل رو شناسایی کنیم وتحت مدیریت خودمون دربیاریم وقتی بحث به اینجا رسید که خب این عوامل چه چیزایی هستن قریب به اتفاق به استرس اشاره کردن و عوامل موثر بر استرس
-در این موقع من از جمع اجازه خواستم تایکی از عوامل موثر بر گفتاردرمانی موفق یعنی تغذیه رو تشریح کنم در تایید صحبت دوستان اشاره کردم وقتی من به طور کامل و تئوریک عملیات نحوه ی محاسبه نقطه جوش در آزمایشگاه رو بلدم بارها و بارها دستورالعملش رو از روی کتاب خوندم وقتی به آزمایشگاه میرم و عملا این کارو انجام میدم با کلی نقاط ضعف و ابهامات رو به رو میشم!فردی که تمام شیوه ها رو به صورت تئوریک میشناسه زمانی میتونه نقاط ضعف خودش رو بشناسه که خودش رو در موقعیت گفتاری قرار بده به عیارتی یک فرد موفق در مسیر گفتار درمانی باید یک فرد اجتماعی هم باشه و اشاره کردم عوامل موثر بر بهبود روابط اجتماعی یکسری آیتم های روانی و جسمی هست در مورد آیتم های جسمی اشاره به سطح سروتونین بدن افراد کردم در مطالعاتی دیده شده که افرادی که از لحاظ اجتماعی موفق هستن وافراد شاداب و جامعه پذیری هستن سروتونین بالاتری دارن و با ورزش و تغذیه مناسب میشه سطح این هورمون رو بالا آورد، پیشسازه این هورمون تریپتوفان هست و مصرف غذاهای سرشار از تریپتوفان میتونه میزان این هورمون و هورمون ملاتونین رو در بدن بالا ببره و هورمون ملاتونین هم در تنظیم ریتم های خواب شبانه روزی موثره وقتی ما خواب منظم داشته باشیم روز بهتر با افکار منفی کمتری خواهیم داشت!
-دوستان در مورد مصرف دارو سوال پرسیدن گفتم تا به حال دارویی اختصاصا برای درمان لکنت مورد مطالعه قرار نگرفته به جز یک دارو به نام پاگوکلون که ترس اجتماعی رو کاهش میده اما جالبه که آثاری که این دارو بر بهبود لکنت گذاشت مشابه آثاری بود که دارونما بر گروه شاهد گذاشت پس مطالعات در مورد این دارو باشکست مواجه شد و اثر تلقین تراپی و افکارمثبت بر بهبود وضعیت گفتاری فرد پررنگتر شد !
موفق باشــــــــــــــــــــــید

می دانی
یک وقت هایی باید
روی یک تکه کاغذ بنویسی
تـعطیــل است
و بچسبانی پشت شیشه ی افـکارت
باید به خودت استراحت بدهی
دراز بکشی
دست هایت را زیر سرت بگذاری
به آسمان خیره شوی
و بی خیال ســوت بزنی
در دلـت بخنــدی به تمام افـکاری که
پشت شیشه ی ذهنت صف کشیده اند
آن وقت با خودت بگویـی
بگذار منتـظـر بمانند !
۲-۱۶-۱۳۹۲ ۱۱:۴۹ صبح
 سپاس شده توسط n.sarvarynezhad ، میلاد 1 ، Amin.Askari ، LAILA556 ، aliii ، z.taheri ، goftardarman ، s.h ، آرمان ، Dabir ، razieh ، Adel ، khodam ، sevenskylove
aliii
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 4976

ارسال: #26
سلام
با تشکر از دوستان عزیز خانم سروری نژاد و سما خانم که گزارش خیلی خوبی رو نوشتن و باعث شدن که بقیه هم این انگیزه رو پیدا کنن که این جلسات مفیدن و در آینده بتونیم شاهد حضور افراد بیشتری در جلسات باشیم. همونطوری که در صفحه جلسات اهواز هم گفتم بنظر میرسه جلسه پرباری بوده و امیدوارم همه بچه ها ازش استفاده لازم رو برده باشن. از زحمات دوستان هماهنگ کننده هم تشکر میکنم.
موفق باشید

۲-۱۶-۱۳۹۲ ۱۱:۵۹ عصر
 سپاس شده توسط z.taheri ، میلاد 1 ، samapharmacist ، n.sarvarynezhad ، goftardarman ، s.h ، آرمان ، Amin.Askari ، Dabir ، razieh ، khodam ، sevenskylove
aliii
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 4976

ارسال: #27
به نام خدا
گزارش جلسه 22/02/1392
افراد حاضر:
خانم ها: زهره مهدی پور، سپیده سواری، صدیقه عظیمی، سارا عابدینی و نگار سروری نژاد
آقایان: حسین رحیمی، جواد احمدیان، علی باوی و امین عسکری نژاد

در ابتدای جلسه یکسری برگه که از طرف سما خانم در رابطه با نقش تغذیه بر لکنت تدارک دیده شده بود بین بچه ها پخش شد. پس از اون هم طبق روال همیشگی بچه ها در حد چند دقیقه از روی یک متن با روش خوندن که اکثراً از متن سما خانم که البته متنش خیلی سخت و تخصصی بود استفاده کردن. همون اول هم آقای رحیمی که جلسه اولشون بود اومده بودن گفتن که بهتره بچه ها برن روبروی همه بایستن و اونجا متن رو بخونن که من هم استقبال کردم و به عنوان اولین نفر رفتم و از روی متن خوندم.
پس از روخوانی قرار بود که یک نفر کنفرانس بده که چون از جلسه قبل کسی پیشنهاد نداده بود و اول جلسه هم آقای رحیمی گفتن که میخوان کنفرانس ارائه بدن با موافقت همه ایشون کنفرانسشون رو ارائه دادند. کنفرانس ایشون در رابطه با لکنت بود و اطلاعات خیلی قشنگ و مفیدی رو به بچه ها دادن و خیلی استفاده کردیم. ایشون میگفتن که پیش گفتار درمانگرهای زیادی رفتن و یک گفتار درمانگر در شهر سنندج بیشتر از همه بهشون کمک کرده که روی جنبه های روحی روانی لکنتشون کار کرده. ایشون لکنت رو تلاش جهت لکنت نکردن تعریف کردند. از تاثیر عوامل مختلف مثل تنفس از بینی صحبت کردن و بعد از اون هم از نقاط قوتشون گفتن که خیلی هم زیاد بودن. ایشون معتقد بودند که ماها جزو بهترینها هستیم.
روش های پیشنهادی ایشون کشیده گویی، آهنگین بودن، شل گویی، مکث گذاشتن و تنفس از بینی بودند ولی ایشون میگفتند که زیاد از شیوه استفاده نمیکنند.
پس از اون هم بچه ها از نوع ارائه ایشون فیدبک دادن و نظراتشون رو ارائه دادن.
وسط های کنفرانس آقای رحیمی، دوست عزیزمون آقای عسکری نژاد تشریف آوردند. بعد از کنفرانس آقای عسکری نژاد خودشون رو معرفی کردن و از روی متن خوندن و مگفتن که پیش هیچ گفتار درمانگری نمیرن و از هیچ روش خاصی استفاده نمیکنن. همین موضوع باعث شد که خانم عابدینی برای یاد دادن روش کشیده گویی با ایشون همخوانی کنند و همراه باهاشون از روی متن با روش خوندن و ما هم در آخر برای آقای عسکری نژاد دست زدیم چون موفق شدند به خوبی از روش کشیده گویی استفاده کنند.

پس از کنفرانس قرار شد در رابطه با موضوعی که از هفته پیش انتخاب شده بود بحث بشه که خانم مهدی پور اول از همه اومدن و در رابطه با اسید چرب مطالب خیلی خیلی علمی و سختی رو گفتن که دهن هممون باز بود و فقط الکی میگفتیم بله بله .... و کلی خندیدیم. ایشون از دو نوع اسید چرب دوکوزاهگزانئوید اسید (DHA) و ایکوزاپنتانوئیک اسید (EPA) نام بردند و بقیه موارد رو در رابطه با اونها توضیح دادند که بابت زحماتی که در جمع آوری مطالب کشیدند ازشون تشکر میکنیم.
بعد از اون نوبت به من رسید که چون جلسه قبل نبودم در رابطه به موضوعی که آقای عسکری مطرح کرده بودن که لکنت از بدو تولد با ما به این دنیا نمیاد و بعداً بوجود میاد صحبت کردم . گفتم که هنوز هیچکس موفق نشده که در رابطه با نقش مسقیم عوامل مختلف با قطعیت نظر بده و تقریبا تمام دانشمندان بر اثرگذاری نقش ژن بر لکنت موافق هستن ولی نه اثر مسقیم و قطعی و مشخص. بچه های مختلف هم در این زمینه نظراتشون رو ارائه دادند.
پس از اون هم آقای احمدیان مواردی رو در رابطه با جلسات آینده متذکر شدند. ایشون اعتقاد داشتند که فردی که در جلسات شرکت می کنه باید: 1 هدف داشته باشد. 2 التزام به تمارین داشته باشد. 3 پیدا کردن راهی که بتوانیم عملکرد خود را ارزیابی کنیم.
هر کدوم از بچه ها نظرات مختلفی رو در رابطه با این موضوع گفتن و خانم عابدینی هم از نقش مهم انگیزه و اینکه این موضوع یکی از علل حضور ایشون در جلسه بود صحبت کردند. آقای رحیمی هم از نقش مهم التزام داشتن به تمارین حرف زدند.
پس از اون هم آقای احمدیان در رابطه با اینکه عوامل زیادی بر لکنت اثر دارند که تغذیه یکی از اونهاست صحبت کردند و از بچه ها خواستند یک عامل تاثیر گذار دیگه رو انتخاب کنن تا هفته آینده در رابطه با اون موضوع صحبت کنیم که خانم سواری مبحث روحی روانی رو مطرح کردند و در نهایت استرس به عنوان موضوع مورد بحث در هفته آینده انتخاب شد.
در انتها هم از بچه ها خواستیم که یک نفر برای ارائه کنفرانس هفته آینده داوطلب بشه که خانم سواری با اعتماد بنفس بالایی مجدداً کاندید شدند و قرار شد اگر کسی در سایت اعلام امادگی نکرد نوبت رو به ایشون بدیم.
جلسه خیلی خوبی بود و امیدوارم که دوستان استفاده لازم رو از این جلسه برده باشند.
موفق باشید

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲-۲۳-۱۳۹۲ ۱۲:۲۶ عصر، توسط aliii.)
۲-۲۳-۱۳۹۲ ۱۲:۲۴ عصر
 سپاس شده توسط s.h ، میلاد 1 ، samapharmacist ، Dabir ، آرمان ، razieh ، n.sarvarynezhad ، z.taheri ، goftardarman ، Amin.Askari ، khodam ، sevenskylove
n.sarvarynezhad
عضو انجمن

سپاس ها 2673

ارسال: #28
ممنون بابت گزارش خوبتون,تصمیم داشتم امروز گزارش رو بنویسم که دیگه شما در گزارشتون همه ی نکات رو گفتید
پس دوستانی که تمایل به کنفرانس دارن اعلام کنند در غیر این صورت خانوم سواری کنفرانس بدن

دکتر علی شریعتی
۲-۲۳-۱۳۹۲ ۱۲:۴۴ عصر
 سپاس شده توسط میلاد 1 ، aliii ، samapharmacist ، Dabir ، آرمان ، razieh ، z.taheri ، goftardarman ، Amin.Askari ، khodam ، sevenskylove
samapharmacist
عضو انجمن

سپاس ها 2618

ارسال: #29
خسته نباشید ویژه خدمت دوستان به خصوص نگارجون که برای جلسات زحمت زیادی می کشن من از نزدیک شاهد زحماتشون هستم
از گزارش خیلی خوب و مفصل اقای باوی هم تشکر میکنم
دوست داشتم تو این جلسه باشم و مفصل تر درخصوص تغذیه صحبت کنم ولی نشد
اما همین رو بگم متن ارائه شده براساس تئوری های علمی موجود در مورد لکنت بود واصولا کلیه رژیم های غذایی مطرح شده برای لکنت روی همین 3محور اصلی دوپامین ،سروتونین،آدرنالین تکیه دارن
منع مصرف غذاهای حاوی تیروزین ،فنیل آلانین وکافئین ومصرف غذاهای حاوی تریپتوفان
باتوجه به اینکه دوست گلم خانوم مهدی پور مطلب خیلی جالبی رو اشاره کردن اگر وقت کردن ممنون می شم درمورد این دو اسید چرب توی تاپیک زیر صحبتاشون توی جلسه رو وارد کنن
رژیم غذایی مدیریت استرس
واینکه آسیه جون توی جلسه نبودن امیدوارم جلسه بعد حاضر بشن
ودیگه اینکه موضوع کنفرانس جلسه بعد خیلی کلی هست یه مقدار موضوع رو باز کنید جلسه قبل هم مجددا آقای احمدیان عوامل موثر بر لکنت رو مطرح کردن و دوستان به استرس اشاره کردن بعد به دنبال پاسخ این سوال که چه کنیم استرس نداشته باشیم به عواملی من جمله ورزش و تغذیه اشاره شد حالا چون ما توی جلسه روانشناس و گفتاردرمان داریم از عوامل روحی روانی موثر بر استرس صحبت بشه خوبه به نظرم مثل افکار منفی،پیش فرض در برخورد با افراد جامعه یا اجتناب از لکنت،ترس اجتماعی و...کلیه عوامل روانی که زمینه استرس فرد رو فراهم می کنن
مرسی

می دانی
یک وقت هایی باید
روی یک تکه کاغذ بنویسی
تـعطیــل است
دراز بکشی
به آسمان خیره شوی
و بی خیال ســوت بزنی
آن وقت با خودت بگویـی
بگذار منتـظـر بمانند !
۲-۲۳-۱۳۹۲ ۰۴:۳۱ عصر
 سپاس شده توسط Dabir ، s.h ، aliii ، آرمان ، razieh ، n.sarvarynezhad ، z.taheri ، میلاد 1 ، goftardarman ، Amin.Askari ، Adel ، khodam ، sevenskylove
aliii
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 4976

ارسال: #30
سلام مجدد
خواستم متذکر بشم که لطفا کسانی که میخوان کنفرانس بدن چارچوب ها رو حفظ کنن و سعی کنن که حتما با استفاده از روش صحبت کنن چون اگر قرار باشه بدون روش صحبت کنن هیچ استفاده ای نخواهند برد. این یک فرصت بسیار عالی برای کسانی هست که میخوان در این موقعیت شانس خودشون رو برای استفاده از روش امتحان کنن و اعتماد بنفسشون رو ببرن بالا. چون یکی از مشکلات ما در درمان لکنت ضعف در انتقال روش های یاد گرفته به محیط عادی و طبیعی و زندگی روزمره ست پس چه بهتر که از این محیطی که برامون مهیا شده به بهترین شکل استفاده کنیم.

چارچوب های کنفرانس روش:
1. زمان کنفرانس دوستان عزیز 10 الی 15 دقیقه هست و انتخاب موضوع هم بر عهده خود فرد کنفرانس دهنده می باشد که می تواند مرتبط با موضوع لکنت یا موضوعی اجتماعی، فرهنگی، روانشناسی یا مرتبط با رشته تحصیلی و تخصص اون فرد باشد.
2. در زمان ارائه کنفرانس دوستان فقط به سخنرانی گوش داده و لطفا سوال نفرمایید. پس از اتمام سخنرانی زمان لازم برای پرسش و پاسخ داده می شود.
3. پس از پرسش و پاسخ افراد حاضر در جلسه بازخورد داده و نظر خودشون رو در رابطه با نوع ارائه کنفرانس و فن بیان سخنران می دهند. در حین ارائه بازخورد توسط حضار فرد کنفرانس دهنده اجازه صحبت کردن نداشته و تنها به نظرات گوش می دهد. چون زمان کافی به فرد کنفرانس دهنده داده شده پس با اتمام زمان پرسش و پاسخ زمان سخنرانی ایشان هم به اتمام می رسد.
4. لطفا در زمان پرسش و پاسخ و بازخورد از انتقاد کردن پرهیز کرده و تنها نظر کارشناسی خود را ارائه دهید. هدف از حضور در جلسات کنفرانس و بازخوردها تنها کمک به فرد ارائه دهنده و بهبود سخنرانی های آینده ایشون است.
5. درصورت تمایل فرد ارائه دهنده صدای ایشان ضبط شده و پس از اتمام جلسه در اختیار ایشان قرار داده خواهد شد.
6. هر فرد داوطلب برای ارائه کنفرانس باید یا در جلسه هفته قبل در حضور خانم سروری نژاد ثبت نام نماید یا اینکه در صفحه جلسات گروهی اهواز آمادگی خود را اعلام نماید. بدیهی است اولویت با فردی است که در جلسه هفته قبل بصورت حضوری ثبت نام نموده است.

جا داره واقعا به خانم سواری بابت اعتماد بنفس بالاشون تبریک بگم که مجدداً برای ارائه کنفرانس کاندید شدن. امیدوارم بقیه دوستان هم به این جایگاه از اعتماد بنفس برسن که علیرغم لکنت کردن بیان و سعی کنن با استفاده از روش صحبت کنن.
موفق باشید

۲-۲۳-۱۳۹۲ ۰۹:۰۳ عصر
 سپاس شده توسط آرمان ، razieh ، z.taheri ، میلاد 1 ، samapharmacist ، goftardarman ، Amin.Askari ، khodam ، sevenskylove
آرمان
عضو انجمن
کمیته های اجرایی

سپاس ها 3844
سپاس شده 5187 بار در 493 ارسال

ارسال: #31
سپاس از آفریدگار بزرگ بخاطر این همه لطف و نعمت های بیکرانش

نعمت داشتن فرصت هایی خوب و بسیار استثنایی،

فرصت بودن انجمن لکنت ایران، مهربانی های دبیر بزرگوار این انجمن، حمایت های دوستان بسیار ارزشمندمان در انجمن که همواره حامی جلسات گروهی اهواز بوده اند.

فرصت حضور در جلسات ارزشمند اهواز، فرصت آشنایی با دانشجویان و درمانگرانی توانمند، از جمله سرکار خانم سما، خانم صیحه ای، خانم سروری و سایر دانشجویان گفتاردرمانی...

فرصت آشنایی با دوستان خوبم در انجمن لکنت ایران بویژه آقایان باوی، رحیمی، عسکری نژاد و ...

با حق شناسی و سپاس گذاری فراوان

هر تلاش منظم، پاداش مضاعف دارد...
۲-۲۳-۱۳۹۲ ۱۰:۰۴ عصر
 سپاس شده توسط razieh ، z.taheri ، میلاد 1 ، samapharmacist ، goftardarman ، aliii ، Amin.Askari ، Dabir ، khodam ، sevenskylove
n.sarvarynezhad
عضو انجمن

سپاس ها 2673

ارسال: #32
ممنون از نظرات مفیدتون
سما جان من بیشتر توی پشت صحنه فعالم و واقعا بقیه ی بچه ها خیلی زحمت می کشن
آسیه خانوم انشالله هفته ی دیگه میان و برای کنفرانس هم بشون می گم
از آقای احمدیان,آقای باوی و سما جان و بقیه ی دوستان هم بابت راهنمایی هاشون تشکر میکنم

دکتر علی شریعتی
۲-۲۳-۱۳۹۲ ۱۱:۰۹ عصر
 سپاس شده توسط z.taheri ، میلاد 1 ، samapharmacist ، goftardarman ، aliii ، Amin.Askari ، khodam ، sevenskylove
goftardarman
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 512

ارسال: #33
با تشکر از گزارش خیلی خیلی! مفصل و دقیقتون.
جای آسیه خانم و الهام جونم خالی بود...
۲-۲۴-۱۳۹۲ ۰۳:۱۲ صبح
 سپاس شده توسط aliii ، samapharmacist ، Amin.Askari ، n.sarvarynezhad ، میلاد 1 ، z.taheri ، khodam ، sevenskylove
n.sarvarynezhad
عضو انجمن

سپاس ها 2673

ارسال: #34
جلسه ۲۹ اردیبهشت
جلسه پنجم
ابتدا اعضا خودشون رو معرفی کردند
خانم ها صالحی منش,سواری,سروری نژاد
که نزدیکای پنج خانم صالحی منش رفتند
آقایان جواد احمدیان,ارژنگ نیک رو
آقای احمدیان از خانم سواری.پرسیدند در موقعیت های استرس زا چی باعث میشه لکنتتون زیاد شه که گفتن از این که لکنتم زیاد بشه و در کنفرانس کلا تصور موقعیت کنفرانس برام میشه کوه لکنت,و اینکه نتونم شیوه ها رو اجرا کنم,اما نظر دیگران برام مهم نیست و در جمع دوستانم و خانواده حتی اگر لکنت کنم اشکالی نداره و نظرشون برام مهم نیست اما در جاهای رسمی برام مهمه لکنت نکنم چون از ترحم و تحقیر بدم میاد
احمدیان:خانم سواری در دو جمله خودتون رو معرفی کنید
سپیده سواری,در بین دوستان روابط اجتماعیم بالاست,و به عنوان مشاور انتخابم می کنند,و بین دوستانم مهربون هستم
که آقای احمدیان گفتند وقتی از خودتون تعریف می کنید لکنت ندارید ارژنگ نیک رو ۲۴-۲۵ ساله,سال آخر رشته ی کارشناسی برق,از سن ۶ـ۷ سالگی لکنت گرفتم,چند وقتیه که لکنتم بیشتر شده,یعنی اگه سی درصد بوده شده هفتاد درصد,چند وقته خیلی استرس دارم
آقای احمدیان گفتند هروقت می خواستم کنفرانس بدم برای حضار چهره ای عروسکی تجسم می کنم که حال و هوام عوض بشه و از استرسم کم شه
و گفتند بزرگترین شانس زندگیشون لکنت بوده چون باعث شده دنبال مهارت هایی بروم که برام مفید بوده و تصمیم های مهم زندگیم را رقم زد
بعد از روی متنی که خانوم سما آماده کرده بودند و دیدگاه خانم لیلا سلیمانیان در مورد لکنت بود به روش خوانده شد و بعد در مورد التزام به هدف صحبت شد که قرار شد به پیشنهاد آقای احمدیان اعضا زیر نظر گفتاردرماناشون هم,گروهی انتخاب کنند برای ثبت تمارین.....
در جلسه ی بعد خانم آسیه علی نژاد کنفرانس میدن
و مهمان مجازیمون آقای خجسته فر هستند و با دیدگاهشون در مورد لکنت آشنا می شویم

دکتر علی شریعتی
۲-۳۰-۱۳۹۲ ۰۹:۰۸ عصر
 سپاس شده توسط samapharmacist ، میلاد 1 ، ـــــــــــــــــــــــ ، aliii ، Adel ، z.taheri ، Amin.Askari ، hosein3856 ، arian ، s.h ، goftardarman ، آرمان ، khodam ، sevenskylove
samapharmacist
عضو انجمن

سپاس ها 2618

ارسال: #35
ممنون از گزارشت نگار عزیزم خسته نباشید ویژه و سپاس بابت همه زحماتت دوست مهربونم
مطالب جالبی در جلسه مطرح شده به خصوص مباحث روانشناسی که جالب بوده به نظرم...ممنون از همه دوستان و آقای احمدیان
یه تشکر از خانوم سلیمانیان که مهمان مجازی این هقته ما بودن و از صحبتهاشون در خصوص لکنت متن رو خوانی تهیه شد
مهمان هفته بعد هم که جناب دبیر هستن دوست داریم دیدگاهشون در مورد لکنت رو بدونیم

می دانی
یک وقت هایی باید
روی یک تکه کاغذ بنویسی
تـعطیــل است
دراز بکشی
به آسمان خیره شوی
و بی خیال ســوت بزنی
آن وقت با خودت بگویـی
بگذار منتـظـر بمانند !
۲-۳۱-۱۳۹۲ ۰۳:۰۴ صبح
 سپاس شده توسط میلاد 1 ، Adel ، z.taheri ، Amin.Askari ، hosein3856 ، n.sarvarynezhad ، goftardarman ، آرمان ، aliii ، khodam ، sevenskylove
Adel
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 4828
سپاس شده 5503 بار در 637 ارسال

ارسال: #36
موفق باشید دوستان اهوازی

گزارشاتتون رو میخونم

بسیار عالی هستید

مخصوصا مهمانان مجازی روش جالبیه Heart

اومدم بگم که :

Keep On The Good Work

واینکه :

***Don't Forget Our Goal : Mission To Keep Climbing***

Big GrinTongueRolleyesShyHeart

If There's Something You Want - No Matter What it is - Don't Just Sit Around Wanting it. Reach For it

There's No Doubt That Dreams Do Come True

::. We Are One .::

Heart

سخن عادل (Adel's Speech)

[تصویر:  60724121961791932113.png]
۲-۳۱-۱۳۹۲ ۱۱:۵۱ صبح
 سپاس شده توسط LAILA556 ، samapharmacist ، میلاد 1 ، z.taheri ، Amin.Askari ، n.sarvarynezhad ، goftardarman ، آرمان ، aliii ، khodam ، sevenskylove
sevenskylove
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 22025
سپاس شده 11921 بار در 1847 ارسال

ارسال: #37
HeartHeartHeartخدا قوت همشهریاHeartHeartHeart

[تصویر:  147.gif]

آنقدر پشت نقــــــــــاب ماندیم که گم شدیم،

حالا هیچکس آشنا نیست.

غریبه هایی هستیم، نشسته برسوگ تنـــــــــــــــــهایی...

[تصویر:  147.gif]
۲-۳۱-۱۳۹۲ ۰۲:۲۴ عصر
 سپاس شده توسط میلاد 1 ، z.taheri ، Amin.Askari ، Adel ، LAILA556 ، n.sarvarynezhad ، goftardarman ، آرمان ، aliii ، khodam
LAILA556
عضو انجمن

سپاس ها 24691
سپاس شده 29020 بار در 3481 ارسال

ارسال: #38
خوشحالم كه جلسات اهواز با نظم خوبي به پيش ميره و اميدوارم دوستان جديدي به جمعتان اضافه شود
همچنين جا داره از زحمات خانم نگار و سما و آقاي احمديان كه از روز اول شاهد تلاششان هستم تشكر كنم
همچنين از خانم آسيه و خانمgoftar darman و خانم سواري و دوستان ديگر كه سعادت آشنايي با اونها رو ندارم هم بخاطر استمرار حضورشان تشكر كنم
**** خيلي دوست داشتم كه موقعي كه اين هفته جلسه داريد باهاتون تماس بگيرم و با دوستان صحبت كوتاهي داشته باشم كه چون در مطب پزشك براي معاينه رفته بودم سعادت نصيبم نشد .
طرح مهمان مجازي هم طرح بسيار جالب و آموزشي است

با سپـــــــــــــــــــــــــــــــــاس از مبتكر اين طرح

۲-۳۱-۱۳۹۲ ۰۹:۲۱ عصر
 سپاس شده توسط z.taheri ، samapharmacist ، میلاد 1 ، n.sarvarynezhad ، goftardarman ، Amin.Askari ، آرمان ، aliii ، khodam ، sevenskylove
razieh
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 14594
سپاس شده 20548 بار در 2637 ارسال

ارسال: #39
روزی بقیه استانهایی که جلسه گروهی ندارند باشه
جلساتی منسجم ومرتب
خداقوت اهوازیهای خونگرم

زندگی باور می خواهد آنهم از جنس امید
که اگر سختی راه به تو یک سیلی زد
یک امید قلبی
به توگوید که خداهست هنوز
لحظه هایی باید دل خودرا بسپاری به خودش تاکه آرام شوی باعشقش
۳-۱-۱۳۹۲ ۰۲:۵۶ عصر
 سپاس شده توسط z.taheri ، goftardarman ، Amin.Askari ، میلاد 1 ، arian ، LAILA556 ، aliii ، khodam ، sevenskylove
goftardarman
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 512

ارسال: #40
امیدوارم موفق باشی نگار عزیزم
جلسه پرباری بود حیف شد که نتونستم بیام با تشکر از همه کسانی که حضور داشتن
۳-۱-۱۳۹۲ ۰۹:۲۸ عصر
 سپاس شده توسط Amin.Askari ، میلاد 1 ، آرمان ، arian ، aliii ، samapharmacist ، khodam ، sevenskylove
ارسال پاسخ 

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  جلسات گروهی شهر اهواز n.sarvarynezhad 165 45,761 ۵-۱۹-۱۳۹۳ ۰۷:۴۵ صبح
آخرین ارسال: razieh
  همایش لکنت در اهواز goftardarman 35 11,661 ۸-۲۶-۱۳۹۲ ۰۴:۴۵ عصر
آخرین ارسال: sadra.salehi
  برگزاری انجمن لکنت ایران_ اهواز mohammad kaby 2 2,687 ۸-۱-۱۳۹۱ ۱۲:۴۱ عصر
آخرین ارسال: یاسین
  تشکیل انجمن لکنت اهواز mohammad kaby 4 3,030 ۹-۳۰-۱۳۹۰ ۱۲:۱۱ صبح
آخرین ارسال: یاسین

پرش به انجمن: