برگزار شد چاپ اولین کتاب انجمن لکنت ایران

چاپ اولین کتاب انجمن لکنت ایران

Powered By MyBBIran.com - Hamed

ارسال پاسخ 
گزارش گروه حمایتی اصفهان 3 خرداد 92
نویسنده پیام
mohammad rajabi
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 498
سپاس شده 710 بار در 59 ارسال

ارسال: #1
گزارش گروه حمایتی اصفهان 3 خرداد 92
سلام به دوستان عزیز....

مدیریت جلسه امروز با آقای کاتب بود ، اگه گفتید کی ؟ با حمید سعیدی زاده دیگه .....به خاطر همین من مجبور شدم گزارش بنویسم Big Grin
جلسه راس ساعت 10.35 با حضور حمید سعیدی زاده، محمد ، مجید اتحاد ، مصطفی مرادی ،محمد شهابی ، محمود (ساده) ، و علی فیضی برگزار شد .

برنامه ی اول همخوانی شعر (علی ای همای رحمت....از شهریار )بود که با شور خاصی همخوانی شد نفسمون باز شد و آماده شدیم برای حرف زدن .Shy

برنامه ی بعدی روخوانی از کتاب داستان راستان بود به طوری که بعد که روخوانی توسط آن شخص تمام میشد ، خودش یه نفرا انتخاب میکرد که خلاصه ی آن را به زبان محاوره تعریف کنه.....که بچه ها همگی به خوبی از روش استفاده کردند .

برنامه ی بعدی کنفرانسی بود که خود حمید اجرا کرد و در مورد حضرت علی (ع) صحبت کرد و ضمن اجرای روش ، تمرکز ذهنی و تسلط خوبی روی موضوع داشت که بچه ها بعد از کنفرانس بهش بازخورد مثبت دادند .

برنامه ی بعدی پاسخ دادن به سوالات زیر بود ...

1-از کی آمدید گروه حمایتی ؟
2-اون زمان لکنتتون در چه حدی بود ؟
3-آیا در این مدت گفتار درمانی هم رفتید ؟
4-گروه حمایتی چه تاثیری در گفتار شما داشته ؟
5-چند درصد به خاطر گفتار و چند درصد به خاطر جمع صمیمانه میایید گروه ؟
6-گروه حمایتی را در یکسال آینده چطور میبینید ؟

شهاب گفت :از سال 88 اومدم و قبلش گفتار درمانی میرفتم و میزان لکنتم قبل از گروه طبق آزمایشی که روم انجام شد ، بهم گفتند شدتش 20 درصده....و گروه حمایتی بیشتر به صورت غیر مستقیم و از لحاظ روحی و روانی تاثیر خوبی روی من داشته و الان 20 درصد به خاطر گفتارم میام و 80 درصد به خاطر جمع دوستانه.....

علی فیضی :شروع گروه که از سال 79-80 بود ولی به صورت منسجم و در قالب گروه حمایتی از سال 87 توی کلینیک باران میومدم و اون زمان لکنتم خیلی زیاد بود و توی این مدت گفتار درمانی زیاد رفتم و تاثیر گروه حمایتی خیلی زیاد بوده به خصوص توی تقویت اعتماد به نفس و روحیم....علی هم گفت الان 20 درصد به خاطر گفتار میام و 80 درصد جمع صمیمانه ....

مصطفی مرادی : از سال 88 میام و توی این مدت 6 ماه گفتار درمانی رفتم که بعدش گفتار درمانگرم رفت خارج...البته لکنتم زیاد نبود و تاثیر گروه حمایتی خیلی زیاد بوده به خصوص توی تقویت روحیم و پیدا کردن انگیزه برای درمان و الان 10 درصد به خاطر گفتار میام و 90 درصد جمع صمیمانه .... و گفت گروه حمایتی اگر به شوری که قبلا توی کلینیک حکیم نظامی داشت برگرده ، خیلی خوبه ...

محمود(ساده): از سال 82 با بچه ها شروع کردم ولی به صورت منسجم تر از سال 90 به گروه پیوستم و گفت قبل از گروه شدت لکنتم کمتر بود ، چون اون موقع گفتار درمانی هم میرفتم ولی بعد از یک مدتی که گفتار درمانی را رها کردم و گروه را هم یکی در میون میومدم ، لکنتم بیشتر شد ولی گفت گروه حمایتی تاثیر خوبی روم داشته و الان 30 درصد به خاطر گفتار و 70 درصد به خاطر جمع صمیمانه میام....

مجید اتحاد : از خرداد 91 میام و قبل از گروه ، لکنتم کمتر بود چون قبلش گفتار درمانی میرفتم ولی بعد از گروه دیگه چون گفتار درمانی نرفتم ، شدت لکنتم بیشتر شد ولی گروه تاثیر خوبی روی روحیم و پیدا کردن انگیزه ی مجدد برای درمان داشته و الان 10 درصد به خاطر گفتار میام و 90 درصد جمع صمیمانه و در مورد گروه گفت ، به خاطر ازدواج بیشتر بچه ها ، یه مقدار شور و حال گروه کم شده و اگر به زمانی که من اومدم برگرده خیلی خوبه .....

محمد :منم از مهر 89 بود که اومدم گروه ، و اون زمان چون تازه گفتار درمانی را شروع کرده بودم ، شدت لکنتم خیلی کم بود و دوسال تحت درمان بودم ولی بعد درمان را رها کردم و توی این 3 ماهی که نمیرفتم گفتار درمانی یه مقدار لکنتم برگشت....بعد از آن دوباره درمانما با یک درمانگر دیگه شروع کردم و الانم 6 ماهه تحت درمانم و گفتارم خوبه....گروه حمایتی تاثیر زیادی روی من داشته و سعی کردم از تمام موقعیت ها استفاده کنم ، چه کنفرانس ها چه مدیریت کردن ها.. و همین ها باعث شده روند درمانم سریع تر پیش بره....و الان 50 درصد به خاطر گفتار میام و 50 درصد به خاطر جمع صمیمانه.....و گروه حمایتی را در یکسال آینده خیلی روشن میبینم چون قصد داریم ثبتش کنیم و به امید خدا به اهدافمون برسیم...

حمید سعیدی زاده : از تیر ماه 91 اومدم و لکنتم کم بود چون قبلش درمان داشتم و مدتی بود گفتار درمانی میرفتم ، بعد از اینکه گروه اومدم ، گفتار درمانگرما عوض کردم و الان خداراشکر توی اوج هستم و گفتار خوبی دارم ، گروه حمایتی تاثیر خوبی روی من داشته و توانستم از موقعیت های گفتاری مختلف توی تثبیت روش هام استفاده کنم و الان 50 درصد به خاطر گفتار و 50 درصد به خاطر جمع صمیمانه میام گروه ....و امیدوارم به اهدافی در مورد گروه داریم ، در یک سال آینده برسیم و گروه را ثبتش کنیم .

خب نوبتی هم که باشه نوبت پذیرایی بود و حمید جان زحمت کیک را کشیده بودند:Tongue:

برنامه ی بعدی : چک کردن هدف های کوتاه مدت و بلند مدت قبلی و اضافه کردن هدف های جدید بود...

حدود 8 ماه پیش توی گروه یه برنامه اجرا شد که از بچه ها خواسته شد هدف های کوتاه مدت و بلند مدتشونا بگند و حمید گزارش اون روز را همراهش آورده بود و تک تک از بچه ها پرسید که یادتونه توی جلسه ی 8 ماه پیش چه هدف هایی را گفتید ؟ الان چقدر بهش رسیدید ؟ چه کارهایی برای رسیدن به اون اهداف انجام دادید ؟ و ازشون خواست که دوباره اهداف کوتاه مدت و بلند مدتی که الان دارند را بگند ......

شهاب : هدف های کوتاه مدت قبلیم این بود که کلاس مجری گری برم ، تغییر شغل بدم و ماشینما عوض کنم که به هیچ کدومش نرسیدم ولی الان خریدن خونه و وسعت پیدا کردن شغلم را هم بهش اضافه میکنم...

علی : هدف های کوتاه مدتم کنترل سرعت و انجام تمرینات منظم و زیاد بود و اهداف بلند مدتم ازدواج بود که بهش رسیدم و با ازدواجم روش هامم دقیق تر اجرا میکنم و هدف های کوتاه مدت جدیدم گرفتن وام ازدواج و خونه و ماشین و تغییر محل کارم است

مجید : اهدافم شروع گفتار درمانی و گروه موسیقی و کار و ازدواج بود که فقط به - کار - رسیده ام و خریدن خانه و کار بهتر با بیمه را هم به اهدافم اضافه میکنم....

بقیه ی بچه ها چون اون روز نبودند ، فقط اهداف جدیدشونا گفتند
مصطفی : اهدافم تمام کردن خدمت و شغل خوب و گرفتن وام و ادامه تحصیل و ازدواج است

ساده (محمود) : خریدن مغازه ، روانی گفتار بیشتر ، ازدواج

محمد :اهداف کوتاه مدتم ، تثبیت گفتارم و کم شدن نوسانات لکنتم ، رسیدن به اهداف گروه حمایتی و حفظ این جمع صمیمانه، قبول شدن توی ارشد و ادامه تحصیل ...
هدف های بلند مدتم : پیدا کردن مهارت توی رشته ی کاریم و بدست آوردن اعتبار کاری ، خرید خانه و ماشین لامبورگینیCool

حمید : حمید هم به خاطر اینکه فرصت نشد حرفی نزد ، البته فکر نمیکنم هدفی توی زندگیش داشته باشه...Big GrinBig Grin

جلسه ی امروز به خوبی برگزار شد و جای دوستانی که نبودند خیلی خالی بود و در پایان حمید ابراز خوشحالی کرد چون شدت لکنتش از 2 اومده بود روی 1 .....و قرار شد به خاطر این موفقیت بچه ها را شام مهمون کنه...HeartBig GrinBig Grin

جلسه راس ساعت 12.30 تمام شد .

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲-۱۴-۱۳۹۳ ۰۲:۱۰ صبح، توسط mohammad rajabi.)
۳-۳-۱۳۹۲ ۰۳:۰۲ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط alireza68 ، آرمان ، razieh ، M.Salehi ، safari ، s.h ، میلاد 1 ، Dabir ، Amin.Askari ، ehsan_m_khani ، amini ، غزاله
razieh
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 14597
سپاس شده 20548 بار در 2637 ارسال

ارسال: #2
RE: گزارش گروه حمایتی اصفهان 3 خرداد 92
ممنون از گزارش کاملی که نوشتید
امیدوارم هربار شاهد پیشرفتهای گفتاری اعضای
خوب اصفهان باشیم

زندگی باور می خواهد آنهم از جنس امید
که اگر سختی راه به تو یک سیلی زد
یک امید قلبی
به توگوید که خداهست هنوز
لحظه هایی باید دل خودرا بسپاری به خودش تاکه آرام شوی باعشقش
۳-۳-۱۳۹۲ ۰۴:۰۵ عصر
 سپاس شده توسط M.Salehi ، s.h ، میلاد 1 ، Dabir ، mohammad rajabi ، Amin.Askari ، mahsa n ، ehsan_m_khani
آرمان
عضو انجمن
کمیته های اجرایی

سپاس ها 3844
سپاس شده 5187 بار در 493 ارسال

ارسال: #3
گزارش دقیق و کاملی نوشته شده...

امیدوارم موفق و پیروز باشید و در زمان لازم به اهدافی که تعیین کردین برسین.

با تشکر و سپاس فراوان از دوستان اصفهانی

لطفاً سلام ما را به داداش محمود برسونید.

هر تلاش منظم، پاداش مضاعف دارد...
۳-۳-۱۳۹۲ ۰۴:۰۶ عصر
 سپاس شده توسط M.Salehi ، s.h ، میلاد 1 ، Dabir ، mohammad rajabi ، Amin.Askari ، mahsa n ، ehsan_m_khani
LAILA556
عضو انجمن

سپاس ها 24675
سپاس شده 29020 بار در 3481 ارسال

ارسال: #4
دوستان خوب اصفهاني
خيلي خوشحالم كه جلساتتون هر بار با برنامه اي متنوع برگزار مي شه
هميشه خواننده گزارشاتتان هستم
پيروز و سربلند باشيد

۳-۴-۱۳۹۲ ۱۲:۳۷ صبح
 سپاس شده توسط میلاد 1 ، s.h ، ehsan_m_khani ، Amin.Askari
mohammad rajabi
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 498
سپاس شده 710 بار در 59 ارسال

ارسال: #5
سلام به دوستان عزیز و تشکر از راضیه خانم ،آقا آرمان و لیلا خانم ....
ممنون ، نظر لطفتونه.....
۳-۵-۱۳۹۲ ۱۲:۳۲ صبح
 سپاس شده توسط میلاد 1 ، s.h
ارسال پاسخ 

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمپ اصفهان........ یاسین 75 24,501 ۲-۲۵-۱۳۹۵ ۰۸:۲۵ صبح
آخرین ارسال: محمد حسین
  کمپ 3 مهر 1393 اصفهان محمد حسین 11 4,644 ۷-۲۰-۱۳۹۳ ۰۳:۱۵ عصر
آخرین ارسال: محمد حسین
  مراكز گفتار درماني اصفهان Dabir 4 14,814 ۲-۲۷-۱۳۹۳ ۰۸:۱۷ عصر