برگزار شد چاپ اولین کتاب انجمن لکنت ایران

چاپ اولین کتاب انجمن لکنت ایران

Powered By MyBBIran.com - Hamed

ارسال پاسخ 
درمان لکنت زبان تضمینی و به طور قاطع
نویسنده پیام
azadandish
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 1
سپاس شده 39 بار در 16 ارسال

ارسال: #1
درمان لکنت زبان تضمینی و به طور قاطع
من تونستم لکنت زبانم رو تا حدودی درمان کنم. و برای اینکه به طور قاطع لکنتم درمان بشه به شما لکنتی های عزیز احتیاج دارم که دستای کمکتان رو بگیرم و هم خودم رو به طور قاطع درمان کنم و هم لکنت شما به طور قاطع درمان بشه.من یه ایده دارم اگه همکاری کنید دیگه به طور قطع درمان میشیم. البته در این روش ما لکنتی ها به چند دسته تقسیم میشیم. یعنی لکنتی هایی که واژه ها رو مدام تکرار میکنند مثلا وقتی میخان بگن ببر گربه رو تونست بخوره . میگن ب ب ب ب ب ببر ت ت تونست گ گ گربه ر و ب ب بخوره. و دسته دیگه که مث خودمه من هستن اینایی هستن که تو گفتم جمله هات گیر میزنند مثلا وقتی که تلفن زنگ میزنه و میخان بگن الو نمیتونند بگن الو و شاید چند دقیقه طول بکشه تا بگن الو البته من در بچگی از گروه اول بودم اما الان از گروه دومم. خب روشم این که ما باید یه انجمن تشکیل بدیم. البته تو این انجمن درمانگر و بیمار خوده ماییم. چون هیچکس بهتر از خوده ما نمیدونه مشکلمون چیه. یه گفتار درمان هی مدام میگه تو اعتماد به نفس نداری در واقع تو اعتماد به نفس داری و وقتی که گفتار درمان اینو بهت میگه میشه یه تلقین و شاید لکنتت خوب نشه هیچی بدتر هم بشه چون درمانگر داره بهت تلقین میکنه تو اعتماد به نفس نداری.ما هم اعتماد به نفس داریم هم راحتیم هم پروییم و هم شجاع. و فقط نمیدونم مشکل کجاست. و اونم من تونستم بفهمم مشکل کجاست. ما یه همدرد کم داریم.ما باید همه مون دور یه میز بشینین و یه کاغذ و قلم هم روبه رومون باشه رو میز. بعد یکی یکی باید یه جمله رو بگیم.بعد میایم هر کدوممون واژه هایی رو که بیشتر گیر میزنیم رو کاغذ می نویسیم. و بعد واژه هایی رو که گیر میزنیم باید چندین بار تکرار کنیم. و هر بار که تکرار میکنیم و گیر میزنیم باید یه لبخند بزنیم و بگین اینقد تکرارت میکنم واژه ی لعنتی تا درست شی.بعد میایم یه مسابقه میدیم و هر کس تونست جملهاتش رو بهتر از همه ادا کنم ما برایش کف مینیم. خلاصه اگه به امید خداوند بزرگ انجمن رو تشکیل دادیم. بعد مراحله بعدیشم میگیم.اما شما میتونید همین الان شماره ههای یکدیگر رو به هم بدید و برای شروع کار به یکدیگر زنگ بزنید و یکم صحبت کنید و در این مورد درد و دل کنید. بعد که دردو دل کردید تازه متوجه میشید که الان خیل دارید بهتر حرف میزنید با اون طرف که مث خودتون لکنتی هست. پس برای شروع کار میتونید بهم یه پیام خصوصی بدید و دوستانی که میخان این انجمن تشکیل بشه. لطفا در همین جا اعلام کنه. چون من برای درمان لکنت خیلی مسمم و قاطع و دلیرانه امدم جلو. و همیشه این جمله رو تکرار میکنم. که با ترس نمیشه زندگی کرد

تنها درد یه بیمار رو خوده بیمار میتونه حس کنه و کسی که این بیماری رو داشته. و شاید بهترین درمانگر کسی باشه که پیش از این. این درد رو داشته و الان خوب شده. تا کسی که اصلا بیمار نبود و اطلاع نداره تو از چه چیزی درد میکشی و فقط داره میبینی تو از یه چیزی ناتوانی و بتو میگه اینکارو بکن و اون کارو بکن تا خوب بشی. غافل از انکه نمیدونه و نکشیده.اگه کسی بتونه یک فرد لکنتی رو درک کنه تنها اون میتونه درمانش کنه
۶-۸-۱۳۹۲ ۰۸:۰۸ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط khodam ، یاسین ، z.manafi72 ، moslemkc ، قاصدک
Abi Anari
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 2898
سپاس شده 3306 بار در 499 ارسال

ارسال: #2
RE: درمان لکنت زبان تضمینی و به طور قاطع
دوست عزیز قبل از اینکه بیای یه تایپک با چنین عنوانی رو بزنی
یکمی تو انجمن جستجو کن تا اطلاعات بیشتری از بچه ها و روند درمانیشون بدست بیاری..
انجمن , جلسات و همایشهای مربوط به لکنت و یا به قول شما" نشستن دور یه میز" تو هر شهری خیلی وقته که کم و بیش داره برگزار میشه..
این چیزا لازمه درمانه که هرکسی روند درمانیشو که تحت نظر گفتار درمانش انجام میده تو اینجور جلسات تمرینی شرکت میکنه..
بهتون پیشنهاد میکنم برید گفتار درمانی و تمریناتتون رو تحت نظر درمانگرتون انجام بدین..
موفق باشی
یا علی

خداوندا

دستهایم خالی است و دلم غرق آرزو

با قدرت بی کرانت ، یا دست هایم را قوی کن

یا دلم را خالی از آرزو
۶-۸-۱۳۹۲ ۰۹:۱۱ عصر
 سپاس شده توسط arash69 ، LAILA556 ، khodam ، یاسین ، sevenskylove
azadandish
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 1

ارسال: #3
دوست عزیز ابی جون این همایش ها که جنابعلی میگی رو خوندم و شرکت کردم تو این نمایش ها یه فرد لکنتی درمانگر نیست بلکه یه گفتار درمان برای شما سخنرانی میکنه و برای شما توضیح میده. و میگه چیکار کنید اما این انجمن که من میگم یک فرد لکنتی به تو میگه که چیکار کنی و وووووو شما از این انجمن هایی که میگید هیچ نتیجه ی مطلوبی بدست نمی آورید جز یکم امیدواری. ولی این چیزی که من میگم تضمینی. من ادامشو نگفتم چون میدونستم کسایی میان و سریع قضاوت نادرست میکنند.

من قصد دارم در این انجمن راهکارهایی رو بگم که تا حالا در هیچ انجمنی ندیدی. و تضمین میکنم که نتیجه ی باور نکردنی ازش بگیرید. اما پیش از اینکه بخام مراحل اون رو بگم باید کسایی اعلام آمادگی کنند. یک پرسش دارم ازتون آیا شما که اینقد رفتید گفتار درمانی و به قول خودتان جلسات و انجمن ها آیا نتیجه قاطع گرفتید.اما من خیلی با جرات میگم بهتون تضمین میدم. چون خودم الان دارم مراحل پایانی لکنتم رو پشت سر میزارم. و تمام این پیشرفت رو میدون اندیشه خودم هستم. و هیچ گفتار درمانی نتونست کمکم کنه. چون نتونست وضعیت منو درک کنه و فقط و فقط در این مورد مطالعه کرد و به قول خودمان درسشو خوند اما درکشو نخوند.

تنها درد یه بیمار رو خوده بیمار میتونه حس کنه و کسی که این بیماری رو داشته. و شاید بهترین درمانگر کسی باشه که پیش از این. این درد رو داشته و الان خوب شده. تا کسی که اصلا بیمار نبود و اطلاع نداره تو از چه چیزی درد میکشی و فقط داره میبینی تو از یه چیزی ناتوانی و بتو میگه اینکارو بکن و اون کارو بکن تا خوب بشی. غافل از انکه نمیدونه و نکشیده.اگه کسی بتونه یک فرد لکنتی رو درک کنه تنها اون میتونه درمانش کنه
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۶-۸-۱۳۹۲ ۰۹:۵۲ عصر، توسط azadandish.)
۶-۸-۱۳۹۲ ۰۹:۴۷ عصر
 سپاس شده توسط khodam ، یاسین
LAILA556
عضو انجمن

سپاس ها 24691
سپاس شده 29020 بار در 3481 ارسال

ارسال: #4
سلام
از اينكه به فكر درمان خودتون و دوستاتون هستيد خيلي خوشحاليم اما ميشه بگين

شما اين همه اطلاعات و تجربيات مفيدتون رو از كجا كسب كرده ايد؟ما بايد از سواد و اطلاعات كسي كه بهمون قول درمان لکنت زبان تضمینی و به طور قاطع مطمئن بشيم بعد حتما دستان كمكتان را خواهيم فشرد

يعني به صرف ايجاد يك انجمن، لكنتمون صد در صد درمان ميشه ؟اوه ه ه خداي من چه عالـــــــــــــــــــــــــــــــــي

۶-۸-۱۳۹۲ ۱۱:۲۱ عصر
 سپاس شده توسط arash69 ، khodam ، یاسین ، sevenskylove
Abi Anari
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 2898
سپاس شده 3306 بار در 499 ارسال

ارسال: #5
آزاد اندیش من
شما یکمی از خودت بگو..
از سوابق گذشتت بگو..
چکاره هستی..
آخه خیلی داری با قاطعیت حرف میزنی.. یه راهکاری ابتدایی رو ارائه دادی با قاطعیت تمام داری میگی این کار تضمینیه !

خداوندا

دستهایم خالی است و دلم غرق آرزو

با قدرت بی کرانت ، یا دست هایم را قوی کن

یا دلم را خالی از آرزو
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۶-۸-۱۳۹۲ ۱۱:۳۵ عصر، توسط Abi Anari.)
۶-۸-۱۳۹۲ ۱۱:۳۴ عصر
 سپاس شده توسط arash69 ، LAILA556 ، khodam ، sevenskylove
azadandish
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 1

ارسال: #6
(۶-۸-۱۳۹۲ ۱۱:۲۱ عصر)LAILA556 نوشته شده توسط:  سلام
از اينكه به فكر درمان خودتون و دوستاتون هستيد خيلي خوشحاليم اما ميشه بگين

شما اين همه اطلاعات و تجربيات مفيدتون رو از كجا كسب كرده ايد؟ما بايد از سواد و اطلاعات كسي كه بهمون قول درمان لکنت زبان تضمینی و به طور قاطع مطمئن بشيم بعد حتما دستان كمكتان را خواهيم فشرد

يعني به صرف ايجاد يك انجمن، لكنتمون صد در صد درمان ميشه ؟اوه ه ه خداي من چه عالـــــــــــــــــــــــــــــــــي

بنده در روزهای اینده اگه بهم زمان اجازه داد میام و خیلی چیزهای رو تو این انجمن میگن که شما وقتی خودتون انجام دادید خواهید فهمید چقد تاثیر گذار هست و وقتی که اعتمادتون جلب شد من شروع میکنم به ایجاد انجمن های بزرگ شاید الان نگم چه ایده هایی تو ذهن دارم بهتره چون بدا به من انگ خیال باف رو میزنید اما بهتره بیشتر عمل کنم تا اینکه حرف بزنم تو این هفته اگه فرصت کردم چند راهکار در همینجا برای شروع کار میزارم.

۶-۸-۱۳۹۲ ۱۱:۳۴ عصر
 سپاس شده توسط khodam
LAILA556
عضو انجمن

سپاس ها 24691

ارسال: #7
بله منتظر نتايج عملي تون هستيم ...متشكريم كه وقت ميگذاريد و براي درمان خودتون تلاش ميكنيد...اين خيلي خوبه

۶-۸-۱۳۹۲ ۱۱:۳۶ عصر
 سپاس شده توسط arash69 ، khodam ، sevenskylove
azadandish
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 1

ارسال: #8
دوستان گرامی و لکنتی های عزیز نخستین راهکار برای شروع کارو الان میخام بگم تا امتحان کنید. پیش از هر کاری اول بگید تو زندگیتون با چه کسی خیلی راحتید؟ دوستانی که همسر دارند یا اینکه یه کسی رو دارند که خیلی باهاش راحتترند رشد درمانشون سریعترند و دوستانی که کسی رو ندارند برای اونا هم یه راهکار جدا گونه دارم. خب اون کسایی که با کسی خیلی راحت اند باید برند به طرفشون بگن من وقتی صحبت میکنم خیلی لکنت دارم؟و در مقابل اون طرف شاید بهت بگم نه یه کمی زیاد اونقدر هم نیست. و تو شروع کن به صحبت کردن در مورد لکنتت. بهش بگو من تو چه صداهایی گیر میزنم . اینقد باهاش راحت صحبت کن که انگار طرف مقابل جزئی از وجوده خودته. اما دوستانی که هیچ کسو ندارند که اونقدر باهاشون راحت باشند که اینجوری صحبت کنند میتونند از طریق تلفن با یک فرد لکنتی در همین انجمن تماس بگیرند و بگم سلام دو.ستم خوبی خوبی. من هم مث شما لکنتی هستم حوصله دارید یه کم باهام صحبت کنید. و بعد موقع صحبت کردن بگید مثلا من تو این کلمات گیر میزنم و بعد ایرادهای یکدیگر رو به هم دیگه بگید و پیش از هر کاری به همدیگه بگید زیاد نگران نباش و سعی نکن که خیلی خوب و بدون لکنت صحبت کنی بلکه سعی کن خیل راحت صحبت کنی چون منم مث خودتم پس جای هیچ نگرانی نیست. دوستان میتونند به طور پیام خصوصی به هم شماره بدن و هیمنطور که گفتم پیش برند. و این بگم حتما این کارو بکنید من خودم داوطلبم اما شارژ ندارم باید خودتون زنگ بزنید.پیام خصوصی بزارید تا شمارمو براتو ن بفرستم.و آخرین حرفم اینکه با ترس نمیشه زندگی کرد و شما میتونید مث من که تونستم تا اینجا درمان بشم بدون کمک هیچ درمانگری پس با کمک شما ریشه کنش میکنم. شماهم همینطور

۶-۹-۱۳۹۲ ۱۱:۳۸ صبح
 سپاس شده توسط khodam ، arash69 ، یاسین
LAILA556
عضو انجمن

سپاس ها 24691

ارسال: #9
از كتابهاي دوران راهنمايي به ياد دارم كه براي هر مشكلي بايد به متخصص اون امر مراجعه كنم و از اونجا كه آموزشهاي حضوري تاثير بيشتري داره لذا مشتاق ادامه سخنانتون در گردهمايي 21 شهريور و يا هر كدوم از برنامه هاي حضوري انجمن كه فرصت داشته باشيد در زمينه خود درماني ، ديگر درماني ،درمان بدون گفتار درمانگر و ...ديگر درماني و ... هستم

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۶-۹-۱۳۹۲ ۱۰:۴۸ عصر، توسط LAILA556.)
۶-۹-۱۳۹۲ ۱۰:۴۵ عصر
 سپاس شده توسط khodam ، arash69 ، sevenskylove ، یاسین
azadandish
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 1

ارسال: #10
یه معجزه من با یه دختر آشنا شدم و میخام باهاش ازدواج کنم. اما معجزه اینه که با اون دختر که حرف میزنم حتی یک ذره هم لکنت ندارم. در حالی که من حتی در تنهایی با خودم هم که صحبت میکنم دچار لکنت میشم. اما با اون دختره یک ذره هم لکنت ندارم. حتی وقتی بهش گفتم من میخام برم گفتار درمانی ناراحت شد. گفت دیوونه تو که اصلا لکنت نداری واسه چی میخای بری. گفتم بابا باتو لکنت ندارم اما با دیگرون که میخام حرف بزنم لکنت دارم. حتی بهش گفتم من تا حالا نرفتم گفتار درمانی و الان میخام با تو برم . اون وقتی شنید گفتم میخام با تو برم خیلی خوشحال شد و گفت اگه با من میخای بری من باهاتم. بچه ها خاهش میکنم با کسی که خیلی راحتید صحبت کنید و مشکلتون رو خیلی راحت باهاش در میون بزارید. جواب میده.برای من جواب داد.

بچه های لکنتی و یا بهتره بگم همکاران لکنتی نخستین گام رو بردارید. یه کسی رو پیدا کنید که براتون جون بده. بهتون اهمیت بده. نه اهمیت ظاهری و لبخند مصنوعی بلکه اهمیت درونی و لبخند درونی. باور کندی جواب میده. به نظرتان چرا وقتی میرید پیش یه گفتار درمان بعد سه روز دیگه باز لکنتتون بر میگرده. واسه اینکه گفتار درمان از درون بهتون اهمیت نمیده.واسه چی تو خانواده بیشتر لکنت میگیرید. واسه اینکه خانواده هم از درون بهتون اهمیت نمیداد. و درکتان نکرد. زودتر کسی رو پیدا کنید که درکتان کنه و. اگر پیدا نکردید ما همکاران لکنتی یعنی خودم ما باید یکدیگر رو درک کنیم. با هم بشینیم صحبت کنیم. از مشکلمان بگیم و همدرد یکدیگر شویم و از درون به یکدیگر اهمیت بدیم

البته باید حضوری باشه و یا اگر امکانش نبود تلفنی اما حضوری باور کنید تاثیر دوچندان و یه معجزه بی نظیر داره.بشینید از عشق از زندگی بگید نه اینکه بیاید از اتفاقاتی که تو زندگی افتاد یا از صحنه های هیجان انگیز بگید هرگز از این چیزا صحبت نکنید که هیجان داشته باشه. هرگز سعی نکنید که برای طرف مقابل یه خاطره رو تعریف کنید.بلکه سعی کنید اول از درد و دل بگید و بعد از زندگی از احساسات و عشق بگید. معجزه میکنه. و همه چیز بستگی به طرف مقابل و اینکه شما چقد به طرف مقابل اعتماد و اطمینان دارید و اینکه طرف مقابل چقد دوستتون داره

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۶-۱۰-۱۳۹۲ ۰۷:۱۲ عصر، توسط azadandish.)
۶-۱۰-۱۳۹۲ ۰۶:۵۵ عصر
 سپاس شده توسط khodam ، arash69 ، یاسین
ali1391
عضو انجمن
کمیته های اجرایی

سپاس ها 5019
سپاس شده 3254 بار در 447 ارسال

ارسال: #11
سلام دوست گرامی
نمیدونم چقدر تجربه لکنت دارید اما حتما تجربه کردید که گاهی احساسات مثبت نیروی زیادی میده و در گفتارمون اثر داره.
اما این موقتیه و برمیگرده .
زندگی همیشه پر از احساس شادی نیست ترکیبی از احساسات است پس باید طوری لکنت رو درمان کنیم که در تمامی شرایط پایدار باشه.
و از طرف دیگه نمیتونیم انتظار داشته باشیم همیشه دیگران ما رو درک کنند و در عمل هم نمیشه.

مثل کبریت کشیدن در باد زندگی دشوار است
من خلاف جهت آب شنا کردن را،مثل یک معجزه باور دارم.
آخرین دانه کبریتم را میکشم در این باد...هرچه باداباد!

سهراب سپهری
۶-۱۰-۱۳۹۲ ۱۰:۵۱ عصر
 سپاس شده توسط arash69 ، sevenskylove ، یاسین
azadandish
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 1

ارسال: #12
(۶-۱۰-۱۳۹۲ ۱۰:۵۱ عصر)ali1391 نوشته شده توسط:  سلام دوست گرامی
نمیدونم چقدر تجربه لکنت دارید اما حتما تجربه کردید که گاهی احساسات مثبت نیروی زیادی میده و در گفتارمون اثر داره.
اما این موقتیه و برمیگرده .
زندگی همیشه پر از احساس شادی نیست ترکیبی از احساسات است پس باید طوری لکنت رو درمان کنیم که در تمامی شرایط پایدار باشه.
و از طرف دیگه نمیتونیم انتظار داشته باشیم همیشه دیگران ما رو درک کنند و در عمل هم نمیشه.

دوست عزیز من نگفتم همیشه شاد باش و من نگفتم انتظار داشته باش همه درکت کنند. من گفتم تنها یک نفر رو پیدا کنید که درکتان کنه و گفتم تنها برای یک مدت کوتاه از هیجان دور شوید و از تعریف هیجانات خود داری کنید. و وقتی که قدرت کلامتان بازگشت آنوقت دیگه حتی احتیاج با اون یک نفر هم ندارید. چرا شما همیشه یه چیزی رو که من میگم کلی مینگرینش و چرا انتظار دارید سریع تو یه ساعت خوب بشید تا اون کارو انجام دادید. کم کم باید پیش برید تا روح و مغزتون از حالت نخستین لکنت خود رو رها کنه

۶-۱۱-۱۳۹۲ ۰۱:۲۱ عصر
 سپاس شده توسط ali1391 ، haniye abdollahi ، یاسین
haniye abdollahi
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 1
سپاس شده 5 بار در 2 ارسال

ارسال: #13
سلام ازاد اندیش میشه ادرس ایمیلی یا شماره تماسی از شما داشته باشیم
۷-۲۸-۱۳۹۳ ۰۱:۱۴ عصر
 سپاس شده توسط یاسین
روانشناس
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 1
سپاس شده 48 بار در 13 ارسال

ارسال: #14
دوست عزیز. درمانهای بیش از چند دهه کار شده ونسبتاموفق،که تو خیلی ازکشورها کار شدن وبین المللی هستند واسه برخی لکنتیها جوابگو نیستند وکم میارن... چه برسه به روش شما که درحد یه فرضیه است!درمان هر فردی منحصر به فرده% پس بنظر روش پیشنهادی شما فقط یه پیشنهاده وممکنه موثر باشه یا نباشه... باید تست بشه درگروههای مختلف... شما بهتره ایده تون رو به گفتار درمانگرا پیشنهاد بدی_هرچند روشی که ذکر کردی از هر روشی یه چیزی گرفته یعنی چکیده ای از برخی روشهایی است که گفتار درمانگرا بکار میگیرن_موفق باشی...

هیچ چیز اتفاق نمی افتد مگر آن که ما فرصتی برای رخ دادن آن خلق کنیم
۹-۱۸-۱۳۹۳ ۰۱:۰۰ صبح
 سپاس شده توسط یاسین ، محمد.پ ، saeed_khojastehfar
ارسال پاسخ 

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اصول درمان درمانگر 44 19,865 ۱۱-۶-۱۳۹۵ ۱۲:۱۳ صبح
آخرین ارسال: amkayhani
  درمان ذهنی Reza_f71 0 159 ۱۰-۱۴-۱۳۹۵ ۰۶:۳۳ عصر
آخرین ارسال: Reza_f71
  لکنت فرزندم hami 5 951 ۵-۳۰-۱۳۹۵ ۰۳:۴۶ عصر
آخرین ارسال: mkpar
  اپلیکیشن آموزش و تمرین گفتار درمانی و لکنت begooapp 0 1,539 ۵-۴-۱۳۹۵ ۰۵:۴۸ عصر
آخرین ارسال: begooapp
  لکنت کاذب درمانگر 43 12,747 ۴-۲۴-۱۳۹۵ ۱۲:۵۳ عصر
آخرین ارسال: ابوذر ابراهیمی
  نظر سنجی تاثیر گفتاردرمانی بر درمان لکنت شما درمانگر 13 1,379 ۳-۱۷-۱۳۹۵ ۰۴:۵۵ عصر
آخرین ارسال: ابوذر ابراهیمی
  ..::روش های درمان لکنت::.. ashkani 15 63,548 ۳-۱۵-۱۳۹۵ ۱۱:۳۶ صبح
آخرین ارسال: تبسم 68
  شما لحظه ای که لکنت میکنین واسه تسکین خودتون چیکارمیکنین؟؟؟ قاصدک 13 2,626 ۱-۲۷-۱۳۹۵ ۰۵:۴۲ عصر
آخرین ارسال: zeinab
  راز درمان موفق درمانگر 109 38,612 ۱-۶-۱۳۹۵ ۰۵:۵۸ عصر
آخرین ارسال: tabassom19
  لکنت وساده بودن قاصدک 11 1,755 ۱۲-۹-۱۳۹۴ ۰۳:۴۱ عصر
آخرین ارسال: دانشجو
  شما تو فامیل یا آشناهاتون کیارومیشناسین که لکنت دارن؟ قاصدک 17 1,662 ۱۲-۷-۱۳۹۴ ۰۴:۳۱ عصر
آخرین ارسال: شاید منم!!؟
  بازگشت لکنت لبخند 17 6,804 ۱۲-۲-۱۳۹۴ ۰۶:۵۰ عصر
آخرین ارسال: درمانگر
  بعد از درمان کامل لکنت چه برنامه ای دارید؟ mahdi110 21 2,691 ۱۲-۲-۱۳۹۴ ۰۷:۴۶ صبح
آخرین ارسال: farnaz1364
  معرفی گفتار درمان در اهواز ana 0 756 ۶-۳-۱۳۹۴ ۰۲:۲۲ صبح
آخرین ارسال: ana
  نقش باورهای فراشناخت در پيش‌بينی ميزان اضطراب و شدت لکنت افراد دارای لکنت قاصدک 1 1,010 ۴-۲۳-۱۳۹۴ ۰۸:۳۸ عصر
آخرین ارسال: لیلا* _ DeletedAcount

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان