چاپ اولین کتاب انجمن لکنت ایران

Powered By MyBBIran.com - Hamed

ارسال پاسخ 
بپذیریم که لکنت کامل ومادم العمر درمان نمیشه،قابل کنترل%
نویسنده پیام
روانشناس
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 1
سپاس شده 48 بار در 13 ارسال

ارسال: #1
بپذیریم که لکنت کامل ومادم العمر درمان نمیشه،قابل کنترل%
سلام. برخی دوستان لطف کردن وگفتن که من با بیان این جمله انرژی منفی میدم...وگفتن که لکنت قابل درمانه. درمان از نظرعلمی یعینی بهبود کامل. وبه دوستم میگم که اگر درمان شدنی بود پس ما وشما اینجا چکار میکردیم؟ پذیرش واقعیت مهمه وبسیار مفید. اگرفرد دارای لکنت واقعیت رو بپذیره دیگه آرمانی به قضیه نگاه نمیکنه ودیگه اونو درقالب آرزو نمیبینه....که اگه قابل درمان _رفع کامل_بود 99%دوستان در آخر پیامشون این جملات رو نمی نوشتن: به امید بهبودی. یا درآرزوی... اگه واقع بین باشید میتونید لکنت رو از موضع آرمان و آرزو بودن به موضع هدف دردسترس تبدیل کنید وبعد براش تلاش کنید...برا همه ما وشما پیش اوده «از یک روز تا 1سال وبیشتر» روان صحبت میکنیدو با روش وگاهی بدون روش وآگاهانه یا ناآگاهانه با اجتنابها وکلمات جایگزین کنترلش میکنید واحساس راحتی میکنید...ولی بعلت بروز مشکل یا آشفتگی فردی،اجتماعی،خانوادگی،مالی و... این روانی گفتار بهم میریزه وشما مجددا با لکنت کم یا زیاد صحبت میکنید . یکی از دلایل این موضوع اینه که حواس،توجه وتمرکز شما(که گاهی اتوماتیک بوده) از گفتارتون برداشته میشه ونظمی رو که خودتون ایجاد کرده بودین تاحدودی ازبین میره... وسیکل معیوب« اضطراب-تنش اندام گفتاری-لکنت »بوجود میاد%وباز مقداری انرژی میخا تا به وضعیت بهبودی برسه... پس اینه که لکنت قابل کنترله واین کنترلها با توجه به شخصیت فرد،حمایتهای خانوادگی وعاطفی،و... متغیره%.اگه شما بتونید حتی 80%کنترلش کنید خوبه وبرا برخی عالیه.من قصد تحمیل این موضوع رو به کسی ندارم.شما مختارید هر طو که مایلید فکر کنید.اینو از تجربیات کار با افراد لکنتی ودرمانهای روانشناختی با مراجعام تو کلنیک بدست آوردم که اگر به مسایل به دید قابل تغیر بودن ونقش خودمون در تداوم یاحتی تشدید مشکل بنگریم اونوقت تغییر، حل مسایل وسازگاری با اونا راحت تر میشه .دیدگاه و ارزیابیتون رو به لکنت و کنترل و درمانش انعطاف پذیر کنید...وبسیاری ناگفته های دیگر... مرسی از توجهتون.

هیچ چیز اتفاق نمی افتد مگر آن که ما فرصتی برای رخ دادن آن خلق کنیم
۹-۱۹-۱۳۹۳ ۰۳:۰۲ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط Jahani2246 ، Rey Han ، saeed_khojastehfar ، LAILA556 ، faramarzi ، sadeh ، alireza_25
faramarzi
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 1091
سپاس شده 2627 بار در 465 ارسال

ارسال: #2
RE: بپذیریم که لکنت کامل ومادم العمر درمان نمیشه،قابل کنترل%
میشه یکم بیشتر این موضوع رو باز کنید ؟
منظورتون اینه ، فردی که 99% یا کمتر درمان میشه ، امکانش هست برگرده به حالت اول و مدتی لکنت کنه ؟
من هنوز دقیق متوجه نشدم درمان کامل نداره یعنی چی ؟
یعنی باید بپذیرم که اگه 4سال خوب صحبت کردم امکانش هست سال پنجم با لکنت صحبت کنم ؟

می دانم که هیچ نمیدانم .
۹-۱۹-۱۳۹۳ ۰۵:۵۶ عصر
 سپاس شده توسط محمد.پ ، Jahani2246 ، Rey Han ، saeed_khojastehfar ، LAILA556 ، sadeh ، alireza_25
محمد.پ
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 1778
سپاس شده 1686 بار در 321 ارسال

ارسال: #3
سلام.
توی مقالات گفتار درمانی نوشته لکنت قابل درمانه و لکنت هر فرد تا 95 تا 98 در صد برطرف میشه ،ولی ممکنه چندین سال دوره ی درمان طول بکشه و اگه برگشتی هم (بعد از درمان) باشه (در بدترین حالت ) 5 درصد تا 10 درصد لکنت اول برگشت داره(در حد یک تپق).
این همه نا امیدی سر اون 5 تا 10 درصده؟
فکر کنم بچه ها به همون مقدار درمان راضی باشن.
کسی که 95 درصد درمان بشه ،دیگه لکنتش آزار دهنده نیست ، و تاثیر زیادی هم توی زندگیش نداره.
این موضوع جلسه ی گروه درمانی 16 آذر مشهد بود که با حضور روانشناس و گفتار درمان و روان کاو و مدیر یک مرکز روان شناسی ، برگزار شد.

توکل + تلاش =رسیدن به هدف
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۹-۱۹-۱۳۹۳ ۰۶:۵۱ عصر، توسط محمد.پ.)
۹-۱۹-۱۳۹۳ ۰۶:۴۹ عصر
 سپاس شده توسط Jahani2246 ، faramarzi ، Rey Han ، saeed_khojastehfar ، LAILA556 ، sadeh ، alireza_25
man-khodam-hastam
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 24
سپاس شده 80 بار در 12 ارسال

ارسال: #4
جناب روانشناس ! . اگر قرار باشه اینطوری حساب کنی همه ی مردم مبتلا به درصدی از لکنت هستند . از تپق زدن بگیر تا ناتوانی تلفط درست بعضی کلمات ، یا آشفته شدن جریان تکلم در موقع عصبانیت . لطفا نظریات روشنفکرانه با این ژست های واقع بینانه ات رو فقط به خودت مشاوره بده !
۹-۲۰-۱۳۹۳ ۰۹:۳۴ صبح
 سپاس شده توسط محمد.پ ، saeed_khojastehfar ، LAILA556 ، sadeh
saeed_khojastehfar
عضو انجمن

سپاس ها 6506
سپاس شده 4304 بار در 493 ارسال

ارسال: #5
تشکر از دوستانی که نظر دادند و مشارکت می کنند در بحث مفید دوست خوبمان روانشناس
اول بگم شروع بحث از این تاپیک بوده:
http://www.loknat.org/forum/showthread.p...6#pid99746

و چقدر خوب بود این دو موضوع ادغام می شدند... به هر حال...

در مورد موضوع گفتگو:
به نظر میاد هر دو نظر یک حرف کلی را بیان می کند با دو زاویه دید و دو نگرش:
نظر اول:
لکنت قابل درمان است اگر درمان را اینگونه تعریف کنیم: لکنت در اغلب افراد تا حد بسیار زیادی قابل کنترل است به گونه ای که ناروانی باقی مانده در بعضی موقعییت ها موجب حس بد یا اجتناب یا فرار از موقعیت ها نشود و تنها به صورت یک ناروانی ساده گفتاری مشابه توپوق خود را نشان دهد در این حالت فرد ، از نظر اجتماعی و احساسی ، فعالیت های عادی روزمره خود را داراست و لکنت مانعی در مسیر پیشرفت او محسوب نمی شود

نظر دوم:
همان نظری که آقای روانشناس مطرح کردند :
درمان لکنت را به صورت حذف صد در صد در نظر نگیریم ، که اینگونه با دیدن میزان ای از لکنت گاه گاه ،‌احساس نا امیدی و سرخوردگی خواهیم کرد ، درمان لکنت ،‌ یک مسیر است نه یک نقطه خاص
و همه آنچه که آقای روانشناس در این دو ارسال تشریح کردند

به نظر من هر دو نظر یک حرف را بیان می کند در عین آنکه نیاز است توجه شود:
درمان لکنت در کودکی می تواند کاملا متفاوت باشد و کاملا روانی گفتار بدون ضبط های منفی ذهنی را بدنبال داشته باشد
در مورد افراد بزرگسال هم حتما و قعطا درصدی ار افراد به روانی کامل بدون بازگشت خواهند رسید بگونه ای که هیچ نیازی به نگرانی از لکنت آینده نداشته باشند
اما اصل کلی آن است که مسیر درمانی هز فرد راهی منحصر به بفرد مخصوص خود اوست و اینجاست که همراهی یک متخصص در کنار فرد معنا پیدا می کند و مفید خواهد بود
در اغلب افراد بزرگسال ، درمان لکنت با تعریف اول به خوبی قابل حصول است و نیازی نیست با تکیه بر نگرش دوم اثبات کرد آن چیزی که اتفاق افتاده کنترل است یا درمان
مهم طی کردن مسییر درمان است
اسم ها و لغات در مورد هر فرد قابل تعبیر خاص خودش هست می توان در گفتگوهای موردی با افراد خاص بررسی نمود که آیا بهتر است به او از جنبه و نگاه اول موضوع را مطرح نمود یا از جنبه و نگاه دوم

تاکید می کنم این وظیفه درمانگر است که نگرش فرد را با توجه به مسیر انحصاری درمانی او ، تصحیح کند اما به نظر من بهتر است برای جمع عمومی اعضا ، خصوصا وقتی بعضی بزرگسالان جوان و حساس و نا امید را بعنوان خواننده داریم ، با دقت بیشتری حرف های درست و صحیح مان را مطرح کنیم طوری که فرد متوجه همه مطلب شود نه آنکه با خواندن تیتر و نفهمیدن کامل موضوع ، فقط حسی منفی او را فرا گیرد

پس توصیه می کنم این دو نگرش را با هم ادغام کنیم چون به نظر می رسد هر دو یک حرف را بیان می کنند
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۹-۲۱-۱۳۹۳ ۱۲:۵۶ عصر، توسط saeed_khojastehfar.)
۹-۲۱-۱۳۹۳ ۱۲:۰۵ عصر
 سپاس شده توسط LAILA556 ، محمد.پ ، یاسین ، faramarzi ، sadeh ، alireza_25
LAILA556
عضو انجمن

سپاس ها 24709
سپاس شده 29030 بار در 3486 ارسال

ارسال: #6
ضمن تائید یادداشت آقای خجسته فر و دوست عزیزمان آقای محمد باید اضافه کنم
-برنامه های درمانی طراحی شده برای درمان لکنت متفاوت است و هر کدوم به بهبود و پیشرفت وضعیت گفتاری نام خاصی می دهند از قبیل درمان، کنترل و این اواخر مدیریت موفق لکنت

- هدف ما از حضور در این انجمن رسیدن به درمان نیست این محیط محیطی است که بسیاری از احساسات رو به اشتراک میگذاریم...موفقیتهای دوستامون رو شاهدیم و احساس تنها بودن در مسیر درمان نداریم چون می دونیم افراد دیگری هم مثل خود ما این مسیر را طی کرده یا خواهند کرد
و شاهد این مدعا حضور دوستانی است که بعد از درمان هنوز در انجمن در کنار دوستانشون هستند

۹-۲۱-۱۳۹۳ ۰۳:۰۰ عصر
 سپاس شده توسط محمد.پ ، یاسین ، sadeh ، saeed_khojastehfar ، alireza_25
faramarzi
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 1091
سپاس شده 2627 بار در 465 ارسال

ارسال: #7
همینطور که آقای خجسته فر اشاره کردن لکنت در کودکان و بزرگسالان متفاوت هست و اونم بخاطر تجربه هست
میگن لکنت کودکان زیر 7 سال میشه کاملا بهبود پیدا کنه و ازین سن به بعد تجربه ها ذخیره میشه و درمان سختر میشه
میگن اگه بتونیم حافظه و اون تجربه های مربوط به لکنت رو کلا پاک کنیم لکنت هم کاملا بهبود پیدا می کنه .

خب این موضوع از اون موضوعات مورد علاقه من هست ، چون وقتی موضوع برمیخوری سوال ایجاد میشه پس درمان چگونه است ؟
زیاد تاکید کردم هر گفتار روان رو نمیشه گفت درمان و به قولی شاید بشه گفت کنترل چون من بازخورد میگیرم و با شیوه های خاص خودم بدون لکنت ظاهری صحبت می کنم در صورتی ک طرف مقابل اصلا متوجه نخواهد شد که من لکنت دارم
پس من هنوز لکنت دارم ولی از نوع ذهنی
نتیجه میگیرم که کنترل برای من مناسب نیست برای این که به درمان برسم باید نه تنها لکنت ظاهری بلکه ذهنی (که مهمتر هست) و دیگاهای دیگران نسبت به خودم رو با هم برطرف کنم ، اینطوری فرد ساخته شده ، ریشه گرفته و دیگه با هر تمسخری ، با هر لکنتی از پا در نمیاد و ذهن آمادس برای روان صحبت کردن(به صورت خودکار نه کنترل شده) .

این حس و شناختیه که فعلا تونستم در مورد لکنت کسب کنم ، باید در آینده ببینم میتونم به این مهم دست پیدا کنم(در حاضر تا حدودی نزدیک شدم)

می دانم که هیچ نمیدانم .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۹-۲۱-۱۳۹۳ ۰۸:۵۱ عصر، توسط faramarzi.)
۹-۲۱-۱۳۹۳ ۰۵:۰۵ عصر
 سپاس شده توسط sadeh ، محمد.پ ، Morteza1412 ، saeed_khojastehfar ، alireza_25
sadra.salehi
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 443
سپاس شده 2035 بار در 481 ارسال

ارسال: #8
با عرض سلام و‌خسته نباشید خدمت تمامی بزرگواران
بنده هنوز هم معتقدم که نام این تاپیک در لیست موضاعات در صفحه ی اصلی ناخوداگاه یک انرژی منفی میده که اثراتش مخرب خواهد بود
واقعیت این نیست
ما و شما اینجا هستیم برای کمک به یکدیگر برای درمان برای پیدا کردن بهترین شیوه برای درمان اینکه‌بعضیا خوب شدن یا نشدن بستگی به انگیزه ی خود فرد داره بستگی داره اون فرد چقدر تمرین کنه چقدر درست تمرین کنه و‌چقدر‌تمرینش مفید باشه بستگی به گفتاردرمان و شیوه ی ارائه شده توسط گفتار درمان داره
نمونش من و فردی که به یه یک گفتاردرمان مراجعه کردیم لکنت من شدیدتر از اون فرد بود روش های درمانمونم یکی بود اما من چون انگیزم و پشتکارم بیشتر بود الان تقریبا درمان شدم و‌در‌مرحله ی تثبیت درمان به سر می برم
اشخاصی را میشناسم که الان چهل سالشون هست کامل کامل کامل درمان شدن یعنی سه چهار ساله از لحاظ لکنت مشکلی ندارند
دوست من در هر هزار کلمه پنج شش تا لکنت کردن کاملل عادیه افرادی هم که لکنت نداشتند بعضا دارند این رو ....
ودر آخر روی صحبتم برمیگرده به بشر به مخلوق عجیب و پیچیده خداوند
این بشر اکثر سرطان ها را درمان کرد
اتم شکافت
به میلیون ها سال قبل بازگشت
از کره ی زمین خارج شد
همین اینترنت رو اختراع کرد
و خیلی خیلی چیزهای دیگه که در فکر و ذهن بنده نمی گنجه
آیا به نظر شما و بقیه دوستان این بشر نتونسته لکنت رو درمان کنه یعنی درمان لکنت پیچیده تر از شکافتن اتم هست
مطمئنا پیدا کرده هیچ شکی درش نیست
دوست من این طرز تفکر هست اون ذهنیت هست که باید تغییر کنه تا همه چی خوب بشه
۹-۲۴-۱۳۹۳ ۱۲:۵۰ عصر
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط saeed_khojastehfar ، محمد.پ
alireza_25
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 681
سپاس شده 856 بار در 163 ارسال

ارسال: #9
بنظرمن ایشون در واقع میخواستن بگن که اگه به درمان لکنت به عنوان یک آرمان و آرزو نگاه کنید ( یعنی به عنوان یک هدفی که رسیدن بهش خیلی سخته و تلاش بسیار زیادی میخواد) نمیتونید به درمان برسید اما اگه بگید من میخوام تا 90 درصد لکنتم خوب بشه، احتمال دست یابی رو برای خودتون بیشتر کردید... اگر چه تیتر صحبتهاشون رو زیاد نمیپسندم....
۹-۲۴-۱۳۹۳ ۰۶:۰۹ عصر
 سپاس شده توسط saeed_khojastehfar ، محمد.پ
ارسال پاسخ 

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اصول درمان درمانگر 45 23,011 ۱-۱۷-۱۳۹۶ ۱۰:۳۸ عصر
آخرین ارسال: qazalnami92
  درمان ذهنی Reza_f71 0 315 ۱۰-۱۴-۱۳۹۵ ۰۶:۳۳ عصر
آخرین ارسال: Reza_f71
  لکنت فرزندم hami 5 1,335 ۵-۳۰-۱۳۹۵ ۰۳:۴۶ عصر
آخرین ارسال: mkpar
  اپلیکیشن آموزش و تمرین گفتار درمانی و لکنت begooapp 0 2,422 ۵-۴-۱۳۹۵ ۰۵:۴۸ عصر
آخرین ارسال: begooapp
  لکنت کاذب درمانگر 43 14,432 ۴-۲۴-۱۳۹۵ ۱۲:۵۳ عصر
آخرین ارسال: ابوذر ابراهیمی
  نظر سنجی تاثیر گفتاردرمانی بر درمان لکنت شما درمانگر 13 1,881 ۳-۱۷-۱۳۹۵ ۰۴:۵۵ عصر
آخرین ارسال: ابوذر ابراهیمی
  ..::روش های درمان لکنت::.. ashkani 15 74,348 ۳-۱۵-۱۳۹۵ ۱۱:۳۶ صبح
آخرین ارسال: تبسم 68
  شما لحظه ای که لکنت میکنین واسه تسکین خودتون چیکارمیکنین؟؟؟ قاصدک 13 3,092 ۱-۲۷-۱۳۹۵ ۰۵:۴۲ عصر
آخرین ارسال: zeinab
  راز درمان موفق درمانگر 109 45,740 ۱-۶-۱۳۹۵ ۰۵:۵۸ عصر
آخرین ارسال: tabassom19
  لکنت وساده بودن قاصدک 11 2,340 ۱۲-۹-۱۳۹۴ ۰۳:۴۱ عصر
آخرین ارسال: دانشجو
  شما تو فامیل یا آشناهاتون کیارومیشناسین که لکنت دارن؟ قاصدک 17 2,801 ۱۲-۷-۱۳۹۴ ۰۴:۳۱ عصر
آخرین ارسال: شاید منم!!؟
  بازگشت لکنت لبخند 17 8,581 ۱۲-۲-۱۳۹۴ ۰۶:۵۰ عصر
آخرین ارسال: درمانگر
  بعد از درمان کامل لکنت چه برنامه ای دارید؟ mahdi110 21 3,888 ۱۲-۲-۱۳۹۴ ۰۷:۴۶ صبح
آخرین ارسال: farnaz1364
  معرفی گفتار درمان در اهواز ana 0 935 ۶-۳-۱۳۹۴ ۰۲:۲۲ صبح
آخرین ارسال: ana
  نقش باورهای فراشناخت در پيش‌بينی ميزان اضطراب و شدت لکنت افراد دارای لکنت قاصدک 1 1,163 ۴-۲۳-۱۳۹۴ ۰۸:۳۸ عصر
آخرین ارسال: لیلا* _ DeletedAcount

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان