چاپ اولین کتاب انجمن لکنت ایران

Powered By MyBBIran.com - Hamed

ارسال پاسخ 
حاضری حافظت پاک ولکنتت درمان بشه؟
نویسنده پیام
هستی 68
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 184
سپاس شده 583 بار در 146 ارسال

ارسال: #1
حاضری حافظت پاک ولکنتت درمان بشه؟
من که حاضرم هرکاری واسه خلاصی از این کابوس انجام بدم 63

سعی کن آنقدر کامل باشی که بزرگترین تنبیه تو برای دیگران گرفتن خودت از آنها باشد.5353
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰-۲-۱۳۹۳ ۰۳:۳۴ عصر، توسط هستی 68.)
۱۰-۱-۱۳۹۳ ۱۰:۰۱ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط ali@r ، saeed_khojastehfar ، لبخند ، محمد حسین ، یاسین ، Jahani2246 ، کامیـــن
ali@r
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 3121
سپاس شده 1710 بار در 336 ارسال

ارسال: #2
RE: حاظری حافظت پاک ولکنتت درمان بشه؟
بله صددرصد..
چون گذشت خیلی بدی داشتم که زندگیه حالم رو هم داغون کرده..

کاش همچین چیزی بشه واقعاSad
۱۰-۱-۱۳۹۳ ۱۰:۰۷ عصر
 سپاس شده توسط saeed_khojastehfar ، هستی 68 ، لبخند ، محمد حسین ، یاسین ، Jahani2246
قاصدک
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 3229
سپاس شده 1768 بار در 619 ارسال

ارسال: #3
سلام هستی جان ممنون که این تاپیکوگذاشتی
من خودم بارها شده به این موضوع فکرکنم که یه دستگاهی باشه که حافظمو پاک کنه من حاضرم به قیمت برطرف شدن لکنتم اینکاروانجام بدم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰-۲-۱۳۹۳ ۰۴:۳۰ عصر، توسط قاصدک.)
۱۰-۲-۱۳۹۳ ۰۹:۵۵ صبح
 سپاس شده توسط ali@r ، هستی 68 ، لبخند ، محمد حسین ، یاسین ، Jahani2246 ، کامیـــن
culdesac1
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 355
سپاس شده 943 بار در 263 ارسال

ارسال: #4
خب به هر حال شاید هر شخص لکنتی، دوست داشته باشه که از این مشکل رهایی پیدا کنه ؛ ولی ببخشید مگه ما ها مشکل ذهنی داریم که حالا میگین دوست داریم که ذهنتون پاک بشه و . . .
؛ خود لکنت واسه بعضیا مث من ، که البته اونم حاصل حکمت و رحمت های خودش بوده، بد نیست! ؛ مهم چگونگی نگرش و تبدیل این محدودیت یا ضعف ، به قوت و فرصتِ ! چیزی که من، بازم به واسطه رحمت های بیکران خودش، اون رو از حالت تهدید و ضعف، به حالت فرصت تبدیل کردم و خواهم کرد! " مهم چگونگی بهره مندی از این محدودیت هاست " !
۱۰-۲-۱۳۹۳ ۱۰:۳۶ صبح
 سپاس شده توسط ali@r ، هستی 68 ، لبخند ، محمد حسین ، یاسین ، Jahani2246 ، zanyar ، کامیـــن
هستی 68
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 184

ارسال: #5
(۱۰-۲-۱۳۹۳ ۱۰:۳۶ صبح)culdesac1 نوشته شده توسط:  خب به هر حال شاید هر شخص لکنتی، دوست داشته باشه که از این مشکل رهایی پیدا کنه ؛ ولی ببخشید مگه ما ها مشکل ذهنی داریم که حالا میگین دوست داریم که ذهنتون پاک بشه و . . .
؛ خود لکنت واسه بعضیا مث من ، که البته اونم حاصل حکمت و رحمت های خودش بوده، بد نیست! ؛ مهم چگونگی نگرش و تبدیل این محدودیت یا ضعف ، به قوت و فرصتِ ! چیزی که من، بازم به واسطه رحمت های بیکران خودش، اون رو از حالت تهدید و ضعف، به حالت فرصت تبدیل کردم و خواهم کرد! " مهم چگونگی بهره مندی از این محدودیت هاست " !
سلام دوست گرامی
نه من منظورم مشکل ذهنی نبود
بافراموشی وقتی مغزاطلاعات مربوط به لکنت رو نداشته باشدنمیتونه روی گفتار فردتاثیر بذاره
وشخص فراموش میکنه که لکنت داره واینجوری..........
ودر پاسخ به نظر شما هرکس یه توانایی هایی داره شاید شما بتونید بااین راه خودتونو کنترل کنید وادمایی مثل من که راه حل این مشکل روبلد نیستن یا نمیتونن یا ازگدشته خاطرات بد دارن دنبال همچین راههایی برای رهایی ازاین مشکل هستن

سعی کن آنقدر کامل باشی که بزرگترین تنبیه تو برای دیگران گرفتن خودت از آنها باشد.5353
۱۰-۲-۱۳۹۳ ۱۲:۲۷ عصر
 سپاس شده توسط لبخند ، محمد حسین ، یاسین ، Jahani2246
لبخند
عضو انجمن

سپاس ها 23007
سپاس شده 16600 بار در 1452 ارسال

ارسال: #6
با سلام به دوست عزیز
راستش من منظور شما رو از این سوال متوجه نمی شم. یعنی با استفاده از تکنیکهای نوین علمی کل حافظه ما پاک بشود مثل حالتیکه افرادی که به ضربه مغزی دچار می شوند و گذشته شون رو فراموش می کنند هیچکس رو نمی شناسند...تجربه نشون داده که این افراد بسیار رنج می کشند...احتمالاً فقط خاطراتشون که بخشی از هویت وجودیشون رو تشکیل می داده از دست می دهند...احتمالاً به تنها چیزی که در اثر این ضایعه براشون اتفاق افتاده فکر نمی کنند خوشحالی از نداشتن لکنته....23..فکر کنم منظورتون این نباشه39

یا اینکه مثل فیلمهای تخیلی یه شب بخوابین و صبح بیدار شین ببینی چقدر دنیا قشنگتره در حالی که نمی دونین چه اتفاقی افتاده چون هیچ چیزی رو به یاد نمی اری....فقط وقتی صحبت می کنین اطرافیانتون بهتون می گن ....تو چرا لکنت نمی کنی امروز29...بعد دوباره همه چیز یادتون می اد.....یا احتمالا انها براتون تعریف می کنند و به یادتون می ارن و روز از نو روزی از نو20

شما اول صحبت هاتون گفتید حاضرید هر کاری بکنید تا از کابوس لکنت رهایی پیدا کنید....می خواستم بدونم ایا رفتن به گفتاردرمانی و پیگیری و انجام تمرینات ان هم شامل این هر کار می شه و یا اینکه فقط منتظر معجزه و کارهای سریع الجواب هستید؟

به نظر من دستیابی به هر چیز با ارزشی تو دنیا از جمله رهایی از لکنت نیازمند پرداخت بهایی است کار مداوم و تحمل سختی ها در این راه از جمله انها ست. پس من حاضر نیستم برای رهایی از لکنت حافظه م که پر از خاطرات قشنگ از بودن در کنار خانواده و دوستانم بوده پاک بشه...می رم گفتار درمانی و با تلاش پی گیر و مداوم به جایی می رسم که خیلی های دیگه قبل از من رفتند و موفق شدند.

خیر پیش دوست عزیزم

:) خدایا شکرت به خاطر انجمن لکنت ایران.....فقط خدا می دانه چقدر منتظرش بودم
۱۰-۲-۱۳۹۳ ۱۲:۵۵ عصر
 سپاس شده توسط محمد حسین ، یاسین ، Jahani2246
هستی 68
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 184

ارسال: #7
RE: حاضری حافظت پاک ولکنتت درمان بشه؟
(۱۰-۲-۱۳۹۳ ۱۲:۵۵ عصر)لبخند نوشته شده توسط:  با سلام به دوست عزیز
راستش من منظور شما رو از این سوال متوجه نمی شم. یعنی با استفاده از تکنیکهای نوین علمی کل حافظه ما پاک بشود مثل حالتیکه افرادی که به ضربه مغزی دچار می شوند و گذشته شون رو فراموش می کنند هیچکس رو نمی شناسند...تجربه نشون داده که این افراد بسیار رنج می کشند...احتمالاً فقط خاطراتشون که بخشی از هویت وجودیشون رو تشکیل می داده از دست می دهند...احتمالاً به تنها چیزی که در اثر این ضایعه براشون اتفاق افتاده فکر نمی کنند خوشحالی از نداشتن لکنته....23..فکر کنم منظورتون این نباشه39

یا اینکه مثل فیلمهای تخیلی یه شب بخوابین و صبح بیدار شین ببینی چقدر دنیا قشنگتره در حالی که نمی دونین چه اتفاقی افتاده چون هیچ چیزی رو به یاد نمی اری....فقط وقتی صحبت می کنین اطرافیانتون بهتون می گن ....تو چرا لکنت نمی کنی امروز29...بعد دوباره همه چیز یادتون می اد.....یا احتمالا انها براتون تعریف می کنند و به یادتون می ارن و روز از نو روزی از نو20

شما اول صحبت هاتون گفتید حاضرید هر کاری بکنید تا از کابوس لکنت رهایی پیدا کنید....می خواستم بدونم ایا رفتن به گفتاردرمانی و پیگیری و انجام تمرینات ان هم شامل این هر کار می شه و یا اینکه فقط منتظر معجزه و کارهای سریع الجواب هستید؟

به نظر من دستیابی به هر چیز با ارزشی تو دنیا از جمله رهایی از لکنت نیازمند پرداخت بهایی است کار مداوم و تحمل سختی ها در این راه از جمله انها ست. پس من حاضر نیستم برای رهایی از لکنت حافظه م که پر از خاطرات قشنگ از بودن در کنار خانواده و دوستانم بوده پاک بشه...می رم گفتار درمانی و با تلاش پی گیر و مداوم به جایی می رسم که خیلی های دیگه قبل از من رفتند و موفق شدند.

خیر پیش دوست عزیزم
سلام دوست گرامی
بذارید خیلی واضح تر بهتون بگم
یک داروبرای سربازان امریکایی ساخته شده که بعدازبرگشتن سربازان ازجنگ باعراق براشون تجویز میشه تامصرف کنن.تاثیرداروفراموشیه چندوقته است تابتونن چندوقتی ازخاطرات تلخشون درامان باشند.اگه بشه یک فردالکن بامصرف دارومدتی روفراموشی بگیره چون بعدازفراموشی نمیدونه که قبلالکنت داشته پس درنتیجه مدتی روبدون لکنت صحبت میکنه(چون وقتی مغزاطلاعات مربوط به لکنت رو نداشته باشه نمیتونه روی گفتارفرد تاثیرلکنت بزاره) پس درمدتی که فرددچارفراموشیه ذهن کاملابه گفتاره بدون لکنت عادت می کنه وحتی بعداز رفع شدنه فراموشی دیگرلکنتی درشخص دیده نمیشه چون مغزبه گفتارروان عادت کرده...
پس فراموشی برای همیشه نیست
من این مطلب رو جایی خوندم باخودم گفتم شاید برای بعضی ها جالب باشه واینکه چه کسی حاضره این روش رو امتحان کنه

(۱۰-۲-۱۳۹۳ ۰۲:۴۹ عصر)هستی 68 نوشته شده توسط:  
(۱۰-۲-۱۳۹۳ ۱۲:۵۵ عصر)لبخند نوشته شده توسط:  با سلام به دوست عزیز

خیر پیش دوست عزیزم
سلام دوست گرامی
بذارید خیلی واضح تر بهتون بگم
یک داروبرای سربازان امریکایی ساخته شده که بعدازبرگشتن سربازان ازجنگ باعراق براشون تجویز میشه تامصرف کنن.تاثیرداروفراموشیه چندوقته است تابتونن چندوقتی ازخاطرات تلخشون درامان باشند.اگه بشه یک فردالکن بامصرف دارومدتی روفراموشی بگیره چون بعدازفراموشی نمیدونه که قبلالکنت داشته پس درنتیجه مدتی روبدون لکنت صحبت میکنه(چون وقتی مغزاطلاعات مربوط به لکنت رو نداشته باشه نمیتونه روی گفتارفرد تاثیرلکنت بزاره) پس درمدتی که فرددچارفراموشیه ذهن کاملابه گفتاره بدون لکنت عادت می کنه وحتی بعداز رفع شدنه فراموشی دیگرلکنتی درشخص دیده نمیشه چون مغزبه گفتارروان عادت کرده...
پس فراموشی برای همیشه نیست
من این مطلب رو جایی خوندم باخودم گفتم شاید برای بعضی ها جالب باشه واینکه چه کسی حاضره این روش رو امتحان کنه
اوه اوه فهمیدم خواستی غلط املایی منو بگیری حواسم نبود ممنون

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰-۲-۱۳۹۳ ۰۲:۵۴ عصر، توسط هستی 68.)
۱۰-۲-۱۳۹۳ ۰۲:۴۹ عصر
 سپاس شده توسط محمد حسین ، یاسین ، Jahani2246
محمد حسین
عضو انجمن

سپاس ها 16521
سپاس شده 16673 بار در 1885 ارسال

ارسال: #8
سلام..
قبلا پیش آمده که فردی که دارای لکنت بوده بر اثر ضربه ای که به سرش وارد میشه، فراموشی می گیره و درمانش در عرض چند روز تمام میشه و درمان موفقی داشته. این رو شنیدم. ندیدم. اون هم به خاطر ریست شدن مغز هستش که خالی از ضبط احساسات منفی لکنت میشه.
اما این ها اتفاقه.
برای تغییرِ واقعی و نه اتفاقی، باید هزینه برداخت. نمیشه تغییری در شما ایجاد بشه و هزینه ای هم متقبل نشید. مصرف دارو برای فراموشی، مطمئنا به مرور زمان سلول های مغزی رو تحت تاثیر قرار میده. و جدای از هزینه مالی که اصلا برای این جور چیزها مهم نیست، باید هزینه هایی برای روح، ذهن و مغز، پرداخت بشه که هیچ وقت برگشت پذیر نیست..
من لکنت داشتم و هنوزم دارم. رنج تغییر رو قبول کردم. برای تغییر دارم هزینه ای پرداخت می کنم. اما هزینه هایی که پرداخت می کنم دوست داشتنی و لذت بخشه. دارم نتیجه می گیرم... و این برام فوق العاده غرور انگیزه... بی مصرف دارو..
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰-۲-۱۳۹۳ ۰۳:۱۳ عصر، توسط محمد حسین.)
۱۰-۲-۱۳۹۳ ۰۳:۱۲ عصر
 سپاس شده توسط هستی 68 ، یاسین ، Jahani2246
روانشناس
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 1
سپاس شده 48 بار در 13 ارسال

ارسال: #9
اونوقت اگه حافظت پاک شد ولکنتت هیچ ربطی به حافظت نداشت ومثلا ژنتیکی یا فیزیولوژیکی بود ودوباره برگشت چه؟؟؟

ضمنا بدون حافظه مثلا تو سن 20 سالگی یا بیشتر چکارمیکنی با بی هویتی ؟

به قول شاعر: راهی بزن که برآن رطل گران توان زد

هیچ چیز اتفاق نمی افتد مگر آن که ما فرصتی برای رخ دادن آن خلق کنیم
۱۰-۴-۱۳۹۳ ۰۱:۱۰ صبح
 سپاس شده توسط هستی 68
امیر حامی
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 70
سپاس شده 232 بار در 41 ارسال

ارسال: #10
سلام دوستان
من با اینکه حافظه رو پاک کنیم کاملا مخالفم
چون درسته همه ما روزهای سختی رو داشتیم
درسته همه بهمون سخت گذشته اما برا من که هموم سختی ها هم شیرین بوده
بهشون که فکر میکنم به خودم میگم من از این سخت تر هاشم گذروندم - چه برسه به این مشکلات الان ؟؟؟؟؟
از طرفی من طبق تحقیقاتی که داشتم اگر دوستان مایلند چون بحث لکنت اندکیش برمیگرده به گذشته ما (ترس یا خاطره بدی یا ....)
میتونید به یک روانکاو مراجعه کنید تا براتون اون خاطرات بد رو پاک کرده و به زندگیتون رنگ و بوی خوب و شیرینی بده
روانکاوی یه کم هزینهش بالا هست اما ارزششو داره
البته قبلا حتما در موردش تحقیق کنید - به نظر من که عالیه
حداقلش اینه که آدم به خود شناسی میرسه و این یعنی پیروزی ، افتخار، سربلندی و برجسته بودن نسبت به بقیه مردم
بازم معذرت اگر سرتون رو درد آوردم !!!!!
۱۰-۴-۱۳۹۳ ۱۰:۴۳ صبح
 سپاس شده توسط قاصدک ، هستی 68
هستی 68
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 184

ارسال: #11
من حرفمو پس میگیرم دیگه دوس ندارم حافظم پاک شه
لحظات شیرین ونابی رو تجربه کردم که به همین اسونی ازدستش نمیدم
شرمنده

۱۱-۱۷-۱۳۹۳ ۱۲:۴۹ عصر
 سپاس شده توسط امیر حامی
ارسال پاسخ 

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اصول درمان درمانگر 45 21,926 ۱-۱۷-۱۳۹۶ ۱۰:۳۸ عصر
آخرین ارسال: qazalnami92
  درمان ذهنی Reza_f71 0 267 ۱۰-۱۴-۱۳۹۵ ۰۶:۳۳ عصر
آخرین ارسال: Reza_f71
  نظر سنجی تاثیر گفتاردرمانی بر درمان لکنت شما درمانگر 13 1,609 ۳-۱۷-۱۳۹۵ ۰۴:۵۵ عصر
آخرین ارسال: ابوذر ابراهیمی
  ..::روش های درمان لکنت::.. ashkani 15 70,397 ۳-۱۵-۱۳۹۵ ۱۱:۳۶ صبح
آخرین ارسال: تبسم 68
  راز درمان موفق درمانگر 109 43,429 ۱-۶-۱۳۹۵ ۰۵:۵۸ عصر
آخرین ارسال: tabassom19
  بعد از درمان کامل لکنت چه برنامه ای دارید؟ mahdi110 21 3,443 ۱۲-۲-۱۳۹۴ ۰۷:۴۶ صبح
آخرین ارسال: farnaz1364
  معرفی گفتار درمان در اهواز ana 0 885 ۶-۳-۱۳۹۴ ۰۲:۲۲ صبح
آخرین ارسال: ana
  نقش مادر در درمان لکنت درمانگر 10 2,560 ۱۰-۲۳-۱۳۹۳ ۰۸:۲۵ عصر
آخرین ارسال: قاصدک
Sad درمان رو شروع کنم یا نه؟!! دودلم لطفا کمکم کنید...!!! ali@r 13 4,139 ۱۰-۵-۱۳۹۳ ۰۱:۵۸ صبح
آخرین ارسال: faramarzi
  درمان موفق لکنت mohsen-salehi nasab 2 1,642 ۱۰-۳-۱۳۹۳ ۰۶:۰۹ عصر
آخرین ارسال: alireza_25
  لکنت قلبل کنترله نه قابل درمان(درمان یعنی رفع کامل) روانشناس 7 2,057 ۹-۲۴-۱۳۹۳ ۰۷:۲۱ عصر
آخرین ارسال: seyedrezamosavi
  بپذیریم که لکنت کامل ومادم العمر درمان نمیشه،قابل کنترل% روانشناس 8 2,166 ۹-۲۴-۱۳۹۳ ۰۶:۰۹ عصر
آخرین ارسال: alireza_25
  لکنت قابل درمان یعنی رفع مادام العمرنیست.قابل کنترله روانشناس 1 902 ۹-۲۱-۱۳۹۳ ۱۲:۰۶ عصر
آخرین ارسال: saeed_khojastehfar
  درمان لکنت زبان تضمینی و به طور قاطع azadandish 13 7,625 ۹-۱۸-۱۳۹۳ ۰۱:۰۰ صبح
آخرین ارسال: روانشناس
  آیا لکنت درمان کامل دارد؟! Mohsen69 11 5,074 ۹-۲-۱۳۹۳ ۰۱:۰۶ صبح
آخرین ارسال: faramarzi

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان