چاپ اولین کتاب انجمن لکنت ایران

Powered By MyBBIran.com - Hamed

ارسال پاسخ 
معافیت پزشکی و شغل
نویسنده پیام
majid192003
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 558
سپاس شده 3591 بار در 757 ارسال

ارسال: #1
معافیت پزشکی و شغل
من از چشم معافیت پزشکی گرفتم، ولی از چشم که میگم طوری نیست که مشکل حادی باشه و الان گواهینامه هم دارم، حال در تمام استخدام ها یک فصل مشترک وجود دارد در شرایط عمومی و آن هم این که کسی معافیت پزشکی را استخدام نمیکند. حال با این حال کسی مثل بنده باید چکار کند؟ آیا وقتی مانع کار کردن آدم میشوند نباید تسهیلات بیکاری بدن؟Confused
یعنی حقی که از آدم گرفته شده نباید به جاش حقی به آدم داده بشه؟

خدایا شکرت.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱-۳-۱۳۸۹ ۰۳:۴۸ عصر، توسط majid192003.)
۱۱-۳-۱۳۸۹ ۰۳:۴۳ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط ramezani ، VigVig
Foruzande
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 11976
سپاس شده 11056 بار در 1499 ارسال

ارسال: #2
RE: معافیت پزشکی و شغل
متاسفانه در ایران چیزی بنام بیمه ی بیکاری وجود ندارد ..
۱۱-۳-۱۳۸۹ ۰۳:۴۴ عصر
Dabir
دبیر انجمن
دبیر انجمن

سپاس ها 14188
سپاس شده 18790 بار در 1994 ارسال

ارسال: #3
خیلی مخالفم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اول که در ایران هم بیمه بیکاری وجود داره!
کارگری که از محل کارش اخراج شده باشه به شرطی که چند ماهی حق بیمه براش پرداخته شده باشه ، می تونه از بیمه بیکاری استفاده کنه. (اگر هم اخراج نشده باشه که خودش خواسته بره بیرون دیگه بیمه برای چی بگیره؟)

همینطور که اطلاعات خانم فروزنده در مورد بیمه بیکاری اشتباه بود ولی قضاوت کردند، اطلاعات دوستمان majid192003
در مورد استخدام هم شاید اشتباه باشه!
فقط سازمانهای بزرگ که با آزمون و شرایط خاص استخدام می کنند شرایط معافیت پزشکی را بررسی می کنند ولی شرکت های خصوصی فقط کارایی فرد را بررسی می کنند و تجارب کاری اش و توانایی های حرفه ای اش را ....
با اطمینان می گم که 90 در صد شرکت های خصوصی به معافیت پزشکی کاری ندارند...

حالا ببیند تعداد استخدامی های سازمانها با آزمون چند نفره در سال؟
و اگه قرار بود به کسانی که استخدام نمی کنند امتیازی بدند جه فرقی می کنه به خاطر نداشتن شرایط شرکت در آزمون یا به خاطر رد شدن در آزمون؟
(اگه این امکان ایجاد می شد همه به جای شرکت در آزمون یه جور کم توانی جسمی برای خودشان مهیا می کردند!!!!)

هر چند می شه بیشتر در این مورد صحبت کرد اگه دوستمون قانع نشد؛ اما اصلا دلیلی که در این خصوص مطلب نوشتم قضیه استخدامی نبود ؛ مسئله نگاهی است که می تونه در آدم شکل بگیره اگه مواظب اش نباشه!
اینکه مسایل را در بیرون خودش علت یابی کنه یعنی اگه لکنت می کنه بگه لکنت مشکل پیچیده ای است و هنوز درمان قطعی براش پیدا نشده!!!
به جای اینکه بگه من باید با وجود این شرایط بیشتر تلاش کنم ! در این نگاه جدید من مسئولیت شرایط را به عهده گرفتم و تلاش می کنم به جای پیدا کردن مقصر که تقصیر ها را به گردنش بیندازم ؛ خودم نقشم را بهتر بشناسم و تلاش بیشتری کنم...
این نگاه را با نگاه اول مقایسه کنید....
۱۱-۳-۱۳۸۹ ۰۸:۲۲ عصر
 سپاس شده توسط یاسین ، Maximum ، majid192003 ، lord ، hossein.amel ، ramezani ، abbas.mohtasham ، VigVig
majid192003
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 558

ارسال: #4
مد نظر من استخدام دولتی نبود، بلکه بانک های خصوصی بود که این پیش شرط تقریبا فصل مشترک شرایط عمومی تمامی این بانک ها هست، حتی برای کارهای کارشناسی و مالی بانک که ارتباطی با مشتریان بانک هم ندارد باز هم این شرط وجود دارد.

خدایا شکرت.
۱۱-۳-۱۳۸۹ ۱۰:۱۵ عصر
Foruzande
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 11976

ارسال: #5
البته منظور بنده این بود که یه فرد معمولی که تا کنون در هیچ شغلی نبوده ( مثلا جوانان ِ بیکار ) بهش هیچ نوع بیمه ای مبنی بر اینکه بطور مستمر و ماهیانه دریافت کنه، تعلق نمیگیره
۱۱-۳-۱۳۸۹ ۱۱:۰۶ عصر
Dabir
دبیر انجمن
دبیر انجمن

سپاس ها 14188

ارسال: #6
خانم فروزنده عزیز میشه بفرمایید کدام کشور اینگونه حقوق را پرداخت می کند؟
فقط اینگونه تگویید که شنیده ام در آمریکا به شهروندانش حقوق می پردازند چرا که می دانید در آمریکا دانش آموزان مدرسه هم از نوجوانی به عنوان خدمتکار رستوران هم حتی کار می کنند چون در فرهنگ انها دریافت حقوق با کار کردن آمیخته شده است....

majid192003 عزیز : گفتم که اگه فکر می کنی لازمه بیشتر صحبت کنیم .... اما منظور من را گرفتی؟ می شه غیر بانک های خصوصی بسیاری از کارخانجات بزرگ خصوصی را به لیست اضافه کرد.... اما منظور من اینکه که.... اصلا منظورم را که گفتم....
۱۱-۴-۱۳۸۹ ۰۳:۱۸ عصر
 سپاس شده توسط hossein.amel ، یاسین ، ramezani ، VigVig
majid192003
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 558

ارسال: #7
بعله جناب دبیر، منظورتون رو متوجه شدم، و دقیقا درست می فرمایید، ولی این دو موضوع به نظرم منافاتی با هم ندارن، مثلا من که رشتم اقتصاد هست بیشتر بازار کار در بانک ها و اینجور جاهاست، حال وقتی که همینطوری با یه تبصره میگن معافیت پزشکی نمیتواند فعالیت کند باید یه تسهیلاتی هم بدن بابت این ممنوعیت ها، و گرنه همونطوری که گفتم من واسه چشمم معافیت گرفتم، و کسی که برای چشمش معافیت میگیره که مشکلی نداره در کار کردن در جاهای مختلف...

خدایا شکرت.
۱۱-۴-۱۳۸۹ ۰۵:۴۲ عصر
 سپاس شده توسط hossein.amel ، یاسین ، ramezani ، VigVig
Elmira
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 0
سپاس شده 245 بار در 36 ارسال

ارسال: #8
عجب اعتماد به نفسی !

(۱۱-۳-۱۳۸۹ ۰۸:۲۲ عصر)Dabir نوشته شده توسط:  خیلی مخالفم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اول که در ایران هم بیمه بیکاری وجود داره!
کارگری که از محل کارش اخراج شده باشه به شرطی که چند ماهی حق بیمه براش پرداخته شده باشه ، می تونه از بیمه بیکاری استفاده کنه. (اگر هم اخراج نشده باشه که خودش خواسته بره بیرون دیگه بیمه برای چی بگیره؟)

همینطور که اطلاعات خانم فروزنده در مورد بیمه بیکاری اشتباه بود ولی قضاوت کردند، اطلاعات دوستمان majid192003
در مورد استخدام هم شاید اشتباه باشه!
فقط سازمانهای بزرگ که با آزمون و شرایط خاص استخدام می کنند شرایط معافیت پزشکی را بررسی می کنند ولی شرکت های خصوصی فقط کارایی فرد را بررسی می کنند و تجارب کاری اش و توانایی های حرفه ای اش را ....
با اطمینان می گم که 90 در صد شرکت های خصوصی به معافیت پزشکی کاری ندارند...

حالا ببیند تعداد استخدامی های سازمانها با آزمون چند نفره در سال؟
و اگه قرار بود به کسانی که استخدام نمی کنند امتیازی بدند جه فرقی می کنه به خاطر نداشتن شرایط شرکت در آزمون یا به خاطر رد شدن در آزمون؟
(اگه این امکان ایجاد می شد همه به جای شرکت در آزمون یه جور کم توانی جسمی برای خودشان مهیا می کردند!!!!)

هر چند می شه بیشتر در این مورد صحبت کرد اگه دوستمون قانع نشد؛ اما اصلا دلیلی که در این خصوص مطلب نوشتم قضیه استخدامی نبود ؛ مسئله نگاهی است که می تونه در آدم شکل بگیره اگه مواظب اش نباشه!
اینکه مسایل را در بیرون خودش علت یابی کنه یعنی اگه لکنت می کنه بگه لکنت مشکل پیچیده ای است و هنوز درمان قطعی براش پیدا نشده!!!
به جای اینکه بگه من باید با وجود این شرایط بیشتر تلاش کنم ! در این نگاه جدید من مسئولیت شرایط را به عهده گرفتم و تلاش می کنم به جای پیدا کردن مقصر که تقصیر ها را به گردنش بیندازم ؛ خودم نقشم را بهتر بشناسم و تلاش بیشتری کنم...
این نگاه را با نگاه اول مقایسه کنید....
۱۱-۱۳-۱۳۸۹ ۰۳:۲۰ عصر
 سپاس شده توسط یاسین ، VigVig
Dabir
دبیر انجمن
دبیر انجمن

سپاس ها 14188

ارسال: #9
دوست عزيز Elmira
خوش آمدي و ممنون كه نظر ميدي...
هر چند متوجه نشدم نظر بالا انتقاد بود؟ تعريف بود؟ خطاب به دبير بود؟.... كي بود؟ كيه...؟ كي بود؟
باز هم ممنون از اينكه وقت مي گذاري....
۱۱-۱۴-۱۳۸۹ ۰۱:۲۶ صبح
 سپاس شده توسط یاسین ، ramezani ، VigVig
ramezani
رمضانی
مسئول سایت انجمن

سپاس ها 3200
سپاس شده 4621 بار در 760 ارسال

ارسال: #10
درباره معافیت پزشکی یک تجربه شخصی رو بگم:
من واسه همین بحث استخدام رفتم خدمت. یکی از دوستام هم که باید با من میومد خدمت معافیت پزشکی چشم گرفت. تا خدمتم تمام شد چند ماه از استخدامش در بانک ملی گذشته بود!!
و من هنوز اندر خم یک کوچه ام!!

همراه: ۰۹۱۵۳۷۲۹۶۳۰- ایمیل : bigfaweb@gmail.com
|آپلود سنتر انجمن | سخن من| گزارش همایش آبان ماه
۱۱-۱۴-۱۳۸۹ ۰۶:۴۸ عصر
 سپاس شده توسط Maximum ، یاسین ، abbas.mohtasham ، محمد حسین ، VigVig
Foruzande
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 11976

ارسال: #11
نتیجه میگیریم قوانین چندان هم در عمل موثر نیستند!...
۱۱-۱۴-۱۳۸۹ ۰۷:۲۵ عصر
 سپاس شده توسط ramezani ، یاسین ، abbas.mohtasham ، محمد حسین ، VigVig
Maximum
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 2937
سپاس شده 1837 بار در 341 ارسال

ارسال: #12
اگر ما در رشته تحصیلی بجز داشتن مدرک،تخصص هم داشته باشیم امکان استخدام را در شرکت های خصوصی بیشتر می کنه
ادارات دولتی رو نمی دونم...

طولانی ترین سفرها،فقط با یک قدم آغاز می شوند...
۱۱-۱۴-۱۳۸۹ ۰۷:۴۲ عصر
 سپاس شده توسط Foruzande ، ramezani ، یاسین ، hossein.amel ، abbas.mohtasham ، nima66 ، محمد حسین ، VigVig
آرمان
عضو انجمن
کمیته های اجرایی

سپاس ها 3844
سپاس شده 5187 بار در 493 ارسال

ارسال: #13
سلام

عذر می خوام، من یک تازه وارد هستم.

مدتی است که یک سئوال ذهن من را به خودش مشغول کرده، و آن این است که واقعاً داشتن یا نداشتن لکنت زبان چقدر میتونه روی موفقیت شخص در زتدگی تأثیر گذار باشه؟

آیا واقعاً داشتن لکنت زبان یک مانع جدی برای موفقیت شخص محسوب میشه؟؟؟

هر تلاش منظم، پاداش مضاعف دارد...
۲-۹-۱۳۹۰ ۰۸:۴۴ عصر
 سپاس شده توسط VigVig ، Foruzande ، یاسین ، parvaz ، hossein.amel
Foruzande
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 11976

ارسال: #14
Bug RE: معافیت پزشکی و شغل
(۲-۹-۱۳۹۰ ۰۸:۴۴ عصر)آرمان نوشته شده توسط:  سلام

سلام به عضو جدید آقا آرمان
_ از کی تا بحال برای تازه وارد بودن عذرخواهی می کنند؟!_ به انجمن خوش آمدید...:)
به عقیده من فقط خود شما می تونید به این سوال جواب بدید و نه هیچ کس ِ دیگه
آیا وجود یک واقعیتی به اسم ناروانی یا همان لکنت در ما،؛ اونقدر قوی هست که مانع موفقیت ما بشه؟
و یا اونقدر پررنگ هست که نشه اون رو برطرف کرد؟
بنظر من حتی با وجود لکنت هم نمیشه گفت ما یک شکست خورده هستیم، در واقع این به بینش ما از خودمون برمیگرده
اینکه همه چیز رو در حیطه و تسلط ناروانی ببینیم، و زندگی رو Pause کنیم بخاطر ناروانی! یا اینکه قدمی مثبت برداریم..
و یکی از اون قدمهای مثبت میتونه برطرف کردن این مورد _یعنی ناروانی_ باشه. وقتی میشه به دیوارهای یک خانه رنگ ِ سفید زد، وقتی میشه خانه را آب و جارو و پاک کرد، چرا از کثیفی و سیاهی های خانه ترسید؟؟
۲-۱۰-۱۳۹۰ ۱۱:۵۷ صبح
 سپاس شده توسط یاسین ، Maximum ، محمد حسین ، VigVig ، hossein.amel
آرمان
عضو انجمن
کمیته های اجرایی

سپاس ها 3844
سپاس شده 5187 بار در 493 ارسال

ارسال: #15
ممنونم خانم فروزنده

از اینکه به سئوال من توجه کردید و از اینکه جواب سئوال من را دادید.

شاید برای شما هم پیش اومده باشه که برای ایجاد تغییر در یک زمینه از زندگی، یک برنامه هوشمندانه طراحی کرده باشید. اما گاهی متوجه میشوید که در لحظۀ عمل علیرغم اینکه از قبل تصمیم گرفته اید خلاف آن را انجام میدید. به عبارت دیگه میخوام بگم، چرا ما گاهی نمیتونیم به تصمیم های هوشمندانه خود در لحظات حساس عمل کنیم؟ واقعاً چطور میشه در لحظات حساس پایبندی خودمون را به تصمیم هایی که از قبل گرفتیم بیشتر کنیم؟؟؟

هر تلاش منظم، پاداش مضاعف دارد...
۲-۱۰-۱۳۹۰ ۱۱:۵۰ عصر
 سپاس شده توسط یاسین ، Maximum ، molaei ، VigVig ، Foruzande ، محمد حسین ، hossein.amel
Foruzande
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 11976

ارسال: #16
(۲-۱۰-۱۳۹۰ ۱۱:۵۰ عصر)آرمان نوشته شده توسط:  چرا ما گاهی نمیتونیم به تصمیم های هوشمندانه خود در لحظات حساس عمل کنیم؟ واقعاً چطور میشه در لحظات حساس پایبندی خودمون را به تصمیم هایی که از قبل گرفتیم بیشتر کنیم؟؟؟

سوال سختیه. سوالی که تنها جوابی که می تونم بهش بدم، اینه که ذهن ِ آگاهمون رو طوری تربیت کنیم تا همیشه به یاد داشته باشه عمل کردن به اون تصمیم های هوشمندانه در همهی اوقات فقط باعث پیشرفت و آرامش خود ِ مائه..
۲-۱۱-۱۳۹۰ ۰۹:۳۹ عصر
 سپاس شده توسط یاسین ، محمد حسین ، hossein.amel
majid192003
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 558

ارسال: #17
امروز یکسال از صادر شدن کارت معافیتم میگذره ، سالگردش هست به عبارتی، بسیار خوش حالم، اگر معافیت نمی تونستم بگیرم الان باید در نیمه سربازی می بودم، در حالی که به طور بسیار جنگی در این یکسال ترم ها رو فله ای واحد گرفتم ، و پایان این ترم نصف واحد های تحصیلیم پاس میشه(البته 11 تا هم معادل سازی کردم)Big Grin

خدایا شکرت که هوای ما رو داشتی ، داری و خواهی داشت.

خدایا شکرت.
۳-۲۵-۱۳۹۰ ۰۷:۵۸ عصر
sadeh
عضو انجمن

سپاس ها 11320
سپاس شده 9433 بار در 1122 ارسال

ارسال: #18
(۲-۱۱-۱۳۹۰ ۰۹:۳۹ عصر)Foruzande نوشته شده توسط:  
(۲-۱۰-۱۳۹۰ ۱۱:۵۰ عصر)آرمان نوشته شده توسط:  چرا ما گاهی نمیتونیم به تصمیم های هوشمندانه خود در لحظات حساس عمل کنیم؟ واقعاً چطور میشه در لحظات حساس پایبندی خودمون را به تصمیم هایی که از قبل گرفتیم بیشتر کنیم؟؟؟

سوال سختیه. سوالی که تنها جوابی که می تونم بهش بدم، اینه که ذهن ِ آگاهمون رو طوری تربیت کنیم تا همیشه به یاد داشته باشه عمل کردن به اون تصمیم های هوشمندانه در همهی اوقات فقط باعث پیشرفت و آرامش خود ِ مائه..
در تکمیل نوشته خانم فروزنده یه چیزی به ذهنم رسید.
در برنامه ای دیدم که سیاستمدار یکی از کشورها توئصیه ای به اطرافیان خود داشت و انهم اینکه :دروغی رو اونقدر بگویید که خودتان نیز درستیش را باور کنید!!
به نطرم چنین اراده!!و اصراری بر مطلبی البته در جنبه مثبت آن میتونه ذهن آدم رو طوری تربیت کنه که در همه حال تمرکز حداکثری رو تصمیمهامون داشته باشیم.البته نباید از کندی پیشرفت در مواقعی ناامید بشیم.گاهی در طوفانهایی ثابت ایستادن و عقب نشینی نکردن نیز هنر است.
۳-۲۶-۱۳۹۰ ۰۹:۱۲ صبح
Foruzande
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 11976

ارسال: #19
(۳-۲۶-۱۳۹۰ ۰۹:۱۲ صبح)sadeh نوشته شده توسط:  گاهی در طوفانهایی ثابت ایستادن و عقب نشینی نکردن نیز هنر است.

Shy
۳-۲۷-۱۳۹۰ ۰۱:۳۰ صبح
ali.parsi
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 0
سپاس شده 3 بار در 2 ارسال

ارسال: #20
(۲-۹-۱۳۹۰ ۰۸:۴۴ عصر)آرمان نوشته شده توسط:  سلام

مدتی است که یک سئوال ذهن من را به خودش مشغول کرده، و آن این است که واقعاً داشتن یا نداشتن لکنت زبان چقدر میتونه روی موفقیت شخص در زتدگی تأثیر گذار باشه؟

با سلام
بله البته به خود شخص بستگی دارد
من استعداد فوق العاده ای در مبحث ریاضی و فیزیک دارم و همیشه دوست داشتم زبان انگلیسی صحبت کنم اما این سد بزرگ (لکنت) مانع رسیدن من به تمام ارزو هام شده
من در باطن خود ادم بسیار اجتماعی هستم ولی وقتی مورد تمسخر دیگران در جمع قرار میگرفتم از خودم بیزار میشدم اما وقتی به حکمت این ناتوانی فکر میکردم میدیم که اگر لکنت را نداشتم دینم را هم نداشتم چون من چهره ی زیبایی دارم و خواه ناخواه به سوی جنس مخالف و ارتباط نامشروع کشیده میشدم

یک ضرب المثل هست که میگه : خدا الاغ را دید و به او شاخ نداد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱-۸-۱۳۹۳ ۰۱:۴۸ عصر، توسط ali.parsi.)
۱-۸-۱۳۹۳ ۰۱:۴۵ عصر
 سپاس شده توسط سهراب
ارسال پاسخ 

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Lightbulb لکنت و رشته پزشکی esmaeil16 10 1,508 ۱۲-۷-۱۳۹۵ ۰۱:۲۶ صبح
آخرین ارسال: azade236

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان