برگزار شد چاپ اولین کتاب انجمن لکنت ایران

چاپ اولین کتاب انجمن لکنت ایران

Powered By MyBBIran.com - Hamed

ارسال پاسخ 
نحوه درمان شدنم!
نویسنده پیام
morteza90
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 2
سپاس شده 18 بار در 8 ارسال

ارسال: #1
Rainbow نحوه درمان شدنم!
سلام
من مرتضی ساکن شیراز هسم، حدود 27 سال سن دارم..و خیلی از از زمان کودکیم و نوجوانیم و مخصوصا مدرسه و بخشی از جوانیم در اوج لکنت گذشت!
نمیخوام حرفای کلیشه بزنم!! اینکه با اراده باش با اعتماد به نفس و... چون اینها رو خودمون میدونیم باید باشیم ولی هیچ گاه کسی نگفت چطوری؟از چه راهی؟!
من اسم خیلی از دکترای لکنت رو به تازگی از افراد لکنت شنیدم ولی من پیش اینها نرفتم!
مهمترین مساله درمان ذهنی و باور شخصه...دقیقا جایی در ذهن که در بچگی بابت هر مساله ای لطمه خورده!! بعضیا دعوای خانواده بعضی اشفتگی بعضی اهمیت ندادن و بعضیا زیاد اهمیت دادن و خیلی چیزای دیگه ...
باید چند نکته رو برید مطالعه کنید : 1-وسواس فکری 2- فاجعه سازی و بزرگنمایی ذهن -3-مدیریت ذهن و پاک سازی -4-ضمیر ناخوداگاه
فاجعه سازی :
این تحریف شناختی توسط «فری من» عنوان شده است. به نظر او، در این خطای شناختی، افراد حادثه ای را که برمی گزینند و در مورد آن نگران می شوند، به قدری پیاز داغ آن را زیاد می کنند که از آن وحشت زده می گردند «من می دانم که هنگام ملاقات با مدیر منطقه، حرف احمقانه ای بر زبان خواهم آورد که موقعیت شغلی مرا به خطر خواهد انداخت. در این تحریف، شخص انگار به آخر خط رسیده است. مسائل کم اهمیت بزرگ جلوه گر می شوند و از کاه کوه می سازیم.
سعی کنید هیچی رو بزرگ نمایی نکنید هیچ شخصی رو و هیجان زده نشید...واقع بین باشید!!
باید در شخصیت و لحنت و رفتارت 180 درجه تغییر ایجاد کنی ...40 روز پای تغییرت وایسی تمرین کنی تا بشه ضمیر ناخوداگاهت و بشه برات عادت!!
باید خودت ریست کنی(شروعی دوباره) شاید در ریست کردن خیلی چیزای خوبت هم پاک شه ولی این یک حقیقه باید همه چی رو پاک کنی و دوباره بسازی! راه رفتنت و برخوردت و چهرت و رفتار متقابل و صحبتت و لهجت و نوع فکر کردنت !
روزات رو با هدفمندی بگذرون با بهره وری!
لکنت یه توفیق اجباری داره اونم اینه هر وقت در اوجی و مورد تشویق و در ارامش حالت خوبه و کم لکنت داری... (مثال: من خودم دانشگاه رو و استاد شدن رو دوست داشتم و براش تلاش کردم و الان که فوق لیسانس هستم خیلی حالم خوبه بهم ارامش میده )
بهترین کارها و روش ها که در برنامه های روزانه لحاظ کنید : صخره نوردی (پیشرفت اراده)- شنا(ارامش جسمی و روحی)- کلاس های دوست داشتنی- پیاده روی صبح ها و گوش گرفتن به ویدیوی انگیزشی با هدفون و بلند بلند شعار دادن : من بهترینم من باورام بلنده من عالیم و .... - نفس های عمیق در طول روز-اضافه کردن غرور با صحبت کردن- پرهیز از اهنگ غمگین محیط غمگین افراد غمگین... اولویت داشتن ارامش! - تغییر لهجه و نوع صحبت و شمرده حرف زدن با هر روز قبل از خواب کتاب خوندن با اون لحن! صداقت داشتن- پرهیز از دروغ- این کارها رو باید تا حداقل 40 تا 6 ماه انجام بدید تا این شخصیت بشینه روی جسم و روح و ذهن شما
مساله دیگه قدرت داشتن انتخاب صحیح یا نادرست یا اشتباه :
گاهی وارد یک اتاق معلمها میشید میخواید بگید خانم معلم بیا کلاس دو ما منتظرتیم ، قبل از اینکه در اتاق باز کنید در یک ثانیه هزار چیز ذهنت میگه نه نرو تو ، اگه بری زبونت میگیره ، نه همه با اخم نشستن و .... اینجا هست که تو باید تصمیم بگیری : یا بدون مکس با غرور و لبخند در رو باز میکنی و حرفت رو میزنی (این انتخابت یعنی ایندفعه و سه بار دیگه زبونم میگیره ولی اینکارم باعث شد بگم من با ارادم و اعتماد به نفس و یه عمر بدون لکنت زندگی کنم چون دیوار لکنتم شکست! ) و یا اینکه انتخاب نادرست کنی یعنی ذهنت بگه نرو و بگو یکی دیگه بره و این یعنی ادامه دادن تا اخر عمر با لکنت! و انتخاب اشتباه یعنی بری داخل و جملت رو تغییر بدی و با ترس بری با یواش صحبت کردن!
حرف اخر : قاطعه باش باور داشته باش که بعد از 40 روز 90 درصد خوب میشی!
خوب شدنم من به غیر از اینها چیزای دیگه هم بود: مثل چند روز مسافرت و یکسری تمرینها - از عمد میرفتم دنبال سمینار و ارائه دادن-- صحبت کردن در بین اساتید و زنگ زدن به افراد که ذهنم میترسید! و چندتا چیز دیگه که رازمه :)
موفق و پیروز باشید و فکر تغییری بزرگ !
۱۰-۵-۱۳۹۵ ۱۲:۵۶ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط دانشجو
farnaz1364
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 7
سپاس شده 440 بار در 162 ارسال

ارسال: #2
RE: نحوه درمان شدنم!
چه خوب شما اولین کسی هستید دیدم توی این سایت با اعتماد به نفس حرف زدید.
منم شیرازی هستم منم به گفنار درمانیاعتقادی ندارم چون نتیجه ای نگرفتم. امیدوارم در تک تک مراحل زندگیتون موفق باشید
۱۰-۲۷-۱۳۹۵ ۰۹:۱۷ صبح
 سپاس شده توسط دانشجو
behnam.mohamadzadeh
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 2314
سپاس شده 3580 بار در 957 ارسال

ارسال: #3
سلام
شما به درمان کامل رسیدید یا از نظر خودتون موفقیت های خوبی در زمینه درمان داشته اید؟
به موارد خوبی اشاره کردید، توجه و تمرین به آن ها می تواند تاثیرات مثبتی داشته باشد
جهار نکته ای هم که گفتید علاوه بر لکنت در سایر زمینه های زندگی هم مهم هستش
البته باید دید فرد در موقعیت های سخت و چالش برانگیز هم می تونه به این موارد عمل کنه یا نه؟
بعد ذهنی لکنت و توجه نکردن به افکار دیگران خیلی مهمه ولی در کنارش جنبه ظاهری هم حائز اهمیت هستش
استفاده صحیح از شیوه های گفتاری، اجرای صحیح الگوی تنفسی، حفظ ریتم و آهنگ گفتار و ...
برای موفقیت در راه درمان باید هم زمان روی بعد ذهنی و ظاهری لکنت کار شود
مراجعه به گفتار درمانی اگر خود فرد پیگیر تمرینات گفتاری باشه قطعا موثر خواهد بود
۱۰-۲۸-۱۳۹۵ ۱۲:۵۱ عصر
 سپاس شده توسط دانشجو
morteza90
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 2
سپاس شده 18 بار در 8 ارسال

ارسال: #4
(۱۰-۲۷-۱۳۹۵ ۰۹:۱۷ صبح)farnaz1364 نوشته شده توسط:  چه خوب شما اولین کسی هستید دیدم توی این سایت با اعتماد به نفس حرف زدید.
منم شیرازی هستم منم به گفنار درمانیاعتقادی ندارم چون نتیجه ای نگرفتم. امیدوارم در تک تک مراحل زندگیتون موفق باشید

ممنونم..همچنین شما

(۱۰-۲۸-۱۳۹۵ ۱۲:۵۱ عصر)behnam.mohamadzadeh نوشته شده توسط:  سلام
شما به درمان کامل رسیدید یا از نظر خودتون موفقیت های خوبی در زمینه درمان داشته اید؟
به موارد خوبی اشاره کردید، توجه و تمرین به آن ها می تواند تاثیرات مثبتی داشته باشد
جهار نکته ای هم که گفتید علاوه بر لکنت در سایر زمینه های زندگی هم مهم هستش
البته باید دید فرد در موقعیت های سخت و چالش برانگیز هم می تونه به این موارد عمل کنه یا نه؟
بعد ذهنی لکنت و توجه نکردن به افکار دیگران خیلی مهمه ولی در کنارش جنبه ظاهری هم حائز اهمیت هستش
استفاده صحیح از شیوه های گفتاری، اجرای صحیح الگوی تنفسی، حفظ ریتم و آهنگ گفتار و ...
برای موفقیت در راه درمان باید هم زمان روی بعد ذهنی و ظاهری لکنت کار شود
مراجعه به گفتار درمانی اگر خود فرد پیگیر تمرینات گفتاری باشه قطعا موثر خواهد بود

بله مشخصه یه رهایی خاص پیدا میکنی
میدونی اجبار که باشه ، مجبور میشی تا اخرش وایسی تا خوب شی ، چون شما از یه سن به بعد نمیتونی از اجتماع فرار کنی
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱-۴-۱۳۹۵ ۰۶:۱۳ عصر، توسط morteza90.)
۱۱-۴-۱۳۹۵ ۰۶:۱۱ عصر
Alireza258
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 0
سپاس شده 0 بار در 0 ارسال

ارسال: #5
سلام دوستان
من 26 سالمه از لنکنت خیلی رنج میبرم در حدی که واقعا خودمو سرزنش میکنم
حتی از ازدواج فراریم بخاطر مشکل لکنت تو جامعه
چ برسه دیگه عاشق یه دختری باشی و نتونی بهش بگی...
خواهشا میکنم امیدوارم کنید
با سپاس
۱۱-۱۲-۱۳۹۵ ۰۲:۰۳ صبح
behnam.mohamadzadeh
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 2314
سپاس شده 3580 بار در 957 ارسال

ارسال: #6
سلام
برای بهبود شرایط گفتاری تون چه کارهایی انجام دادید؟
لکنت مانعی برای موفقیت و رسیدن و آرزوهایمان نیست...
قطعا با انجام تمرینات گفتاری و پشتکار شرایط بهتری پیدا خواهید کرد
با بزرگ کردن لکنت و سرزنش خودمون تغییری حاصل نخواهد شد...
۱۱-۱۳-۱۳۹۵ ۰۳:۴۶ عصر
mohamoni
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 0
سپاس شده 0 بار در 0 ارسال

ارسال: #7
من حرف سین رو بد می گفتم تمرین کردم بدون مراجعه به پزشک درست شد کلا !

خرید سانتریفیوژ
۱۲-۱۷-۱۳۹۵ ۰۲:۴۸ عصر
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Music راهی برای درمان لکنت-لطفا مشکل لکنت خودتونو کامل بنویسید ( ورژن مهرداد) مهرداد 40 10,273 ۱۱-۸-۱۳۹۵ ۱۰:۵۹ عصر
آخرین ارسال: farnaz1364
  براي درمان ... faramarzi 46 7,983 ۱-۲۸-۱۳۹۵ ۰۱:۳۰ عصر
آخرین ارسال: faramarzi
Smile درمان خانگی Ali Reza 3 1,372 ۱-۲۶-۱۳۹۵ ۱۲:۵۹ عصر
آخرین ارسال: farnaz1364
  درمان با خودباوری RAMIN KIAN 11 4,966 ۱۲-۲۵-۱۳۹۳ ۱۱:۴۷ عصر
آخرین ارسال: anim.r.ch
  درمان صد در صد لکنت arbassiri 33 8,623 ۱-۲۰-۱۳۹۳ ۱۰:۲۰ عصر
آخرین ارسال: K I N D E R
  معنا درمانی و درمان لکنت alialiaf.af 0 1,444 ۱۲-۲۴-۱۳۹۲ ۰۶:۲۵ عصر
آخرین ارسال: alialiaf.af
  تنها روش درمان از نظر من milad_novin 10 4,857 ۱۲-۱۶-۱۳۹۲ ۰۴:۵۹ عصر
آخرین ارسال: Far Had
  گفتار درمان خوب و خبره soheil93 18 7,983 ۸-۱۵-۱۳۹۲ ۰۱:۵۰ صبح
آخرین ارسال: dizel
  درمان لکنت.کمکم کنید! soheil93 2 1,874 ۸-۱۳-۱۳۹۲ ۰۴:۱۹ عصر
آخرین ارسال: soheil93
  خود درمانگری(پس از مدتی از روند درمان باید درمانگر خود شویم) slp.tohidast 32 9,328 ۱۰-۲۳-۱۳۹۱ ۰۴:۱۹ عصر
آخرین ارسال: faramarzi
Lightbulb درمان ازطریق حرف زدن با تمام اعضا و جوارح? Mhsn 16 6,816 ۶-۴-۱۳۹۱ ۰۳:۰۸ صبح
آخرین ارسال: behnaz
  تمرین برای درمان لکنت با ارتباط با دیگران George 3 2,597 ۸-۲۴-۱۳۹۰ ۱۰:۳۱ عصر
آخرین ارسال: Foruzande
  نحوه بروز عصبانیت در فرد دارای لکنت sadeh 13 3,280 ۳-۲-۱۳۹۰ ۰۸:۲۱ عصر
آخرین ارسال: majid192003
  درمان استرس متین 12 4,512 ۴-۱۶-۱۳۸۹ ۰۱:۳۵ صبح
آخرین ارسال: Rafigh
  مطلبی جالب از یک درمان شده خارجی!! ramezani 8 2,909 ۲-۲۹-۱۳۸۹ ۰۸:۵۲ عصر
آخرین ارسال: scarlet

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان